Точки кръв в акото на бебе на 3 месеца

  • 21 854
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте! Регистрирах се ,за да задам въпроса си и се извинявам ,ако темата не е пусната на подходящото място .
Дъщеря ми е на 4 месеца .Тя е второто ни дете .  От втория месец забелязах слуз в изхожданията,но педиатърката ни каза,че не е притеснително .Месец по-късно за първи път видях една точка кръв в изхожданията . От тогава до сега  през няколко дни имаме точки кръв в акото. Разбира се ,още преди месец направихме чревни изследвания-изолира се  Кандида тропикалис 10 * 3 . Пратиха ни при доцент Георгиева във Варна ,детски гастроентеролог..Тя заключи- дисбактериоза и изписа лекарства. Месец по-късно Кандида вече няма ,но кръвта си остава -по няколко точки . Георгиева каза ,че нямаме алергия . Но кръвта не спира . Някой имал ли е подобен случай ? Бяхме при трима различни лекари ,но никое от леченията не дава резултат .Включително и хомеопатия.

# 1
  • Мнения: 40
Със същия проблем беше и дъщеря ми, сега на 6 месеца. И ние преборихме бактерия / Е коли/, но след това се появи слуз и нишки кръв. Бяхме също при Георгиева във Варна, но при нас имаше симптоми и на алергия. Първото, кето направих е да премина на безмлечна диета, понеже кърмя. Не даде веднага резултат, но имаше подобрение. По съвет на Георгиева започнах захранване на 5.5 месеца / ориз и картофи съм въвела досега/, почти веднага се оправи. Да, и доста силни пробиотици ни изписа - Лактифорт и Протексин рестор. Не зная кое даде резултат, но сме доста по-добре.

# 2
  • Мнения: 16
Много благодаря за отговора!!
Ние също пием Лактифорт и Протексин рестор. От един месец ги пием и ще продължим и през следващите два. Откакто пием тези пробиотици при нас намаляха изхожданията-от 4 станаха 1-2 на ден и консистенцията им е добра,няма слуз ,но точките кръв си остават . Аз също кърмя и Георгиева ми забрани прясно мляко ,ядки,мед,шоколад. Но каза,че няма алергия.А при вас какви бяха симптомите на алергия и кога ви ги откриха -преди или след лечението на Е коли? Георгиева на мен ми каза да започна захранване на 5 месеца ..При вас това е дало резултат,надявам се и при нас да е така ..

# 3
  • Мнения: 40
Симптомите са слузта и точките кръв. Няма никакъв кожен проблем, освен леко загрубена кожа зад ушите. Иначе за АБКМ е типичен и кожен обрив, но на нас ни се размина. Е коли лекувахме, когато беше на 2 месеца, по-късно открихме и Клебсиела, която засега не лекуваме. И двете бактерии "за спомен" от родилно отделение  ooooh!
Но ние сме с алергична фамилна история - и аз и сина ми си имаме алергии, та затова не се изненадах. Сина ми е вече на 9 г. и с него минахме през същия период - израстна си го и със захранването съвсем отшумя.

# 4
  • Мнения: 16
А при вас щом не е АБКМ каква е алергията ? И  захранването в такъв случай  е като при дете с АБКМ или не ...? А на теб като кърмеща майка до кога са ти забранени млечните ?

# 5
  • Мнения: 40
Алергичен проктит и дисбактериоза е диагнозата на Георгиева, не съм търсила второ мнение. Аз следвах съвет от форума на бг-мама и започнах да си записвам всичко, което ям и брой и консистенция на изхожданията на бебка. Направих си го като таблица, става много нагледно. Така забелязах, че и дразни стомаха, когато ям домати, патладжан и т.н Млякото и всички млечни ги изключих напълно и ще е така докато кърмя. Много изчетох из нета, има много информация, най-важното е да запазиш спокойствие и да следиш всичко, което се случва с детето. Особено при алергиите никой лекар и никой тест не може да има по-добра преценка от теб, която си с бебето 24 часа. Захранвам съвсем отскоро, като АБКМ - ориз 10 дни, картоф 10 дни, сега ще въвеждам елда. Бавно, но и аз не бързам за никъде. За собствената ти диета, не се отчайвай, не я карам само на хляб и месо, има варианти, само чети етикетите.

# 6
  • Мнения: 16
А това ,че захранваш както при АБКМ ти ли го реши или Георгиева те посъветва? Явно тя те е посъветвала ,щом е поставила такава диагноза.Мен ме притеснява друго.. Според Георгиева нямаме алергия и трябва да захранвам както се захранват деца без алергия ... Другите лекари казват различно - можело и слаби капиляри или раничка на дупето да е причината за тази кръв ..Не знам на кого да вярвам ..

# 7
  • Мнения: 396
Само искам да кажа , че д-р Георгиева е повече от отличен специалист , ние имахме колики до 10м.беше ужас просто.само с едно натискане на корема на малката и сложи абсолютно точна диагноза-лактазна(или лактозна) недостатъчност.изписа Нан сенситив и Пробиотик , след 5-6 дни все едни имах друго дете.спря да повръща , спяха колики .моя приятелка ме заведе при нея , тя водеше малката си дъщеря , защото имаше проблеми с изхождането , детето също се излекува.Много е добра слушайте както обяснява , защото е важно

# 8
  • Мнения: 40
Сина ми е захранен рано и нормално, преди 9 г. така се правеше, а и не подозирах, че е алергия. Нямаше никакъв проблем. Малката я захранвам сега, както казах, не бързам, има време всичко да опита. Сега само се учи да смила твърда храна, а за разнообразието, по-нататък.
За доц. Георгиева, добре че видях тук /благодаря, БГ мами/ и не само слушах, ами и си записвах всичко дословно. Чудесен лекар, спор няма.

# 9
  • Мнения: 1 732
Моят племеник беше така като бебе. Не само точки, а и нишки. Оказа се непоносимост към адаптето,  смениха формулата и всичко лека - полека премина. Много добре правиш,  че си спряла млякото и млечните.

# 10
  • Мнения: 16
Благодаря ви за отговорите ,момичета !

# 11
  • Мнения: 16
mama.chefi  , а кръвта в изхожданията беше ли се отразила на хемоглобина на детенцето ? предполагам ,че сте правили кръвни изследвания на 6 месеца ..

# 12
  • Мнения: 40
А, да! Хемоглубина също мисля е показателен за алергия. На дъщеря ми е нисък - на 2 м. беше 98, на 3 м. 106. На 6 м. още не сме правили изследвания. Д-р Георгиева каза бързо да въведа месото и да хапва 5 дни седмично заешко или пуешко.

# 13
  • Мнения: 16
Преди да захраните колко често имаше кръв ? Сами ли си приготвяте пюретата или ги купувате ?

# 14
  • Мнения: 40
Общо 5-6 пъти съм виждала кръв, слузта обаче беше ежедневие в продължение на месец. Захраних с готови каши - ориз и сега елда, а картофеното пюре си го приготвям аз. Никак не харесва обаче картофите, мисля да купя някакво готово, да видим. След няколко дни въвеждам и месото, ще купувам готови. При вас как са нещата? Има ли подобрение?

Общи условия

Активация на акаунт