За прекаленото окосмяване при някои жени!

  • 404 310
  • 1 578
  •   1
Отговори
# 1 530
  • Мнения: 15
Здравейте! Много е голяма темата и четох четох, но не можах да си синтезирам това, което ме интересува Може ли някой да ми напише всички възможни изследвания за прекомерно окосмяване -вкл. хормонални, биохимични и т.н.и кои от тях са по здравна каса (даже ако се прави нова тема е добре да ги има в началото) Искам да се изследвам, но преди да отида при ендокринолог да бъда наясно за колко пари става на въпрос. И в този смисъл - има ли някои, които се правят периодично (повтарят)? Благодаря предварително, ако някой се отзове(все пак май са много и може да не ви се пише толкова)
 
Ще ходя  на някаква по- нова епилация (за Шумен Laughing) и си търся и крема Ваника, искам да сумирам и съчетая нещата....

# 1 531
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
За хормоналните изследвания маи много малко от тях са по здравна каса.Така че по-скоро трябва да си ги направиш без да разчиташ на здравната.И попринцип се правят периодично хормоналните,за да се види дали има полза от лечението,което евентуално ще ти бъде назначено,ако има завишени или занижени нива на някой(и) хормон(и).При силно окосмяване сигурно ще са завишени андрогените.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2010, 15:59 от rozi123

# 1 532
  • Мнения: 1 288
Аз за 5 хормона дадох около 100-150 лв, само един или два минаха през Здравната каса.

# 1 533
  • Мнения: 21
Цената на хормон е горе долу 15 лв.,но много зависи от мястото където ще бъдат направени изследванията.През здравната вече минават само 2 хормона,доколкото знам.
Имам и аз въпрос към вас..Утре ми е 3-я ден от МЦ,тогава е най-добре да се направят изследванията,нали?Имам проблем обаче,че утре няма да мога да пътувам...Ако отида на 4-я ден от цикъла,ще могат ли да се изследват всичките нужни хормони?Все пак притеснявам се,тъй като цикъла ми трае 3 дни а на 4-я ще има само зацапване предполагам...  ooooh! ooooh!

# 1 534
  • Мнения: 1 288
Да, може.
Важно е да се отиде от 3-я до 5-я ден от менструацията.

# 1 535
  • Мнения: 21
zila1,мерси,ама като няма менструация не пречи ли ?  newsm78

# 1 536
  • Мнения: 1 288
Кое на какво да пречи?

# 1 537
  • Мнения: 21
Ам..нали могат да се направят от 3-5 ден на цикъла...моя трае по три дни..Питам на изследванията пречи ли? Rolling EyesДе факто аз тогава няма да съм в цикъл 4-я ден...

# 1 538
  • Мнения: 1 288
Отиваш тогава на гинеколога или ендокринолога, назначил съответните изследвания, и обясняваш-така и така, те да решат как да процедират.
Не знам как стоят нещата при цикъл с продължителност три дни, не съм лекар.  Grinning

# 1 539
  • Мнения: 4 370
Ралкуна , как са изследванията? Има ли напредък?

# 1 540
  • Мнения: 21
Пропуснах ги този месец тъй като получих други усложнения  ooooh! ooooh! и ще чакам сега да ми дойде пак на 1-5 и ще ходя...а окосмяването май става все повече....... Cry

# 1 541
  • Мнения: 4 370
ЕЕ , не може да става все повече! Все толкова си е, но просто те дразни! Има решение за всичко.

# 1 542
  • Мнения: 21
Aaa не,все повече става.... ooooh! Даже под гърдите имам рус мъх,който си пада при докосване дори и явно после си расте същя мъх но черен..между гърдите нямах ..сега си имам черно мъхче...абе надявам се само да не е прекалено късно...НО другия месец съм на изследвания задължително... Hug Hug

# 1 543
  • Мнения: 21
Мамита,какво ще кажете за това http://en.wikipedia.org/wiki/Intense_Pulsed_Light ? Попаднах на него,не оказвало никакво влияние върху здравето,засяга само епидермиса,но 1-2 седмици трябва да си ходиш с раничките,появяват се и петна,но изчезвали...Най-важното е,че не било само временно,а завинаги...Венета Райкова и Азис май са се възползвали,но Азо не издържал и си ходил обезкосмен само на места... Crazy Някой пробвал ли го е??

# 1 544
  • Мнения: 1 531
Мамита,какво ще кажете за това http://en.wikipedia.org/wiki/Intense_Pulsed_Light ? Попаднах на него,не оказвало никакво влияние върху здравето,засяга само епидермиса,но 1-2 седмици трябва да си ходиш с раничките,появяват се и петна,но изчезвали...Най-важното е,че не било само временно,а завинаги...Венета Райкова и Азис май са се възползвали,но Азо не издържал и си ходил обезкосмен само на места... Crazy Някой пробвал ли го е??

Във форума има 2 огромни теми за Лазерната епилация. Прочети ги.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт