Ти какво сготви? Снимай, покажи?! 121-ва тема

  • 172 262
  • 727
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 867

huliganka,   bouquet   за темата!

Вкъщи свински месца с картофи и кладница, и кексчета.


# 31
  • Мнения: 3 281
Телешко с картофи.Тиква с мляко и яйце.
Скрит текст:

# 32
  • Мнения: 112
И аз при тези с тиквите  Laughing  Крем карамел с тиква.  За първи път го правя и се образува една супер захарна коричка отгоре. Много ни хареса по този начин Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 909
Здравейте кулинари Peace...наминавам днес на бързо да ви почерпя виртуално със Сладък покрив по случай рожденният ден на моят татко... Heart Eyes



Хубав и усмихнат ден на всички... Peace

# 34
  • на 90 км от морето
  • Мнения: 298
lu4a, може ли рецептата на крем карамела с тиква? Моите не обичат тиквеник, а ми се иска да хапнат тиква под някаква друга форма.
Предварително благодаря   bouquet Hug

# 35
  • Мнения: 92
lu4a, страхотно изглежда коричката на крема, изкуши ме и аз да опитам Simple Smile

От мен скромно, сушени домати, моцарела и пъдпъдъчи яйца на фурна:



Крем с еспресо, маскрпоне и др.


# 36
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
от мен една торта

# 37
  • Мнения: 112
Donchevas , заповядай!Правих го по тази рецепта.

Крем карамел с тиква

# 38
# 39
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не ...само сирене,поръсвам листа с олио+натрошено сирене и завивам на руло,режа на парчета и заливам с горещо кр.масло,после 4 яйца разбити с газирана вода,да попие добре и пека... Пепи newsm51
Мими чудно хлебче и сладки,Луча отнасям ти чинийката...

М даааа... а бе знаех си аз, че няма как иначе сиренето да си стои бяло.... newsm78
Благодаря, ще пробвам и аз така да я направя, да разнообразя.  Peace

# 40
  • Мнения: 9 130
Танче, ще чакаме баничка   newsm64
Катеринка, много обичам такива прерасни, скромни яйчица, другия път ще сложа сушени домати, че тази година ми се усладиха нещо  Heart Eyes
Меганс, при теб както винаг и  ми се ще да грабна вилицата и да сядам   bowuu
lu4a, много апетитен ти е крем-карамела с тиква   bouquet само веднъж правих, много ми хареса, но  съмишленици не намерих  Confused за да повторим

У нас - бобец



кисело зеле с джолан



и баница със сирене, този път залята с лимонада

# 41
  • София
  • Мнения: 15 486
От мен една снимка на шаран и питка за курбана на сина.

Трябва да копираш адреса от самата снимка, не от адресната лента.

# 42
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Mерси за новата тема!   bouquet

Пуешко със сос и ориз със зеленчуци към него.



Spätzle миш маш


Много ми харесаха тези ястия и ако може рецептите  Simple Smile

Az sasto molia za rezeptite..

Хм и двете ястия съм ги правила миналата седмица и откровено казано, точна рецепта нямам. Отдавна не пиша вече рецепти и когато готвя, готвя за момента и в самият момент го мисля как ще го направя, а и зависи какво имам в хладилника. Откровено казано и аз се чудя някой път как да приготвя нещо, което вече съм правила и е пожелано отново от семейството ми, но така е, като човек не си записва. Всеки следващ път е със сигурност различно.

Специално за соса, по принцип ползвам едно брашно, което не знам, как точно се казва. Купих го от магазин за храни от далечният изток. На пакета пише на китайски или тайландски и аз не знам. Знам само, че е направено от корените на някакво растение. Когато нямам от него, както сега в този случай, ползвам брашно и прибавям подправки на вкус, като черен пипер, градинска чубрица и т.н. и аз не знам вече, точно какво съм сложила. Това за което внимавам, е, подправките да си пасват заедно, защото има и такива, които по отделно са вкусни, но заедно не ми допадат.

Spätzle... не знам, как се казва на български. Това е тестено изделие от брашно, яйца, вода/мляко, сол и не знам дали се прибавя още нещо. Аз съм ги купила готови. Ползват се като гарнитура, но може и да се запържат с яйца. На мен ми останаха от гарнитурата и понеже само с яйца ми се струва доста скучно ястие, ги прибавих към миш-маша. Аз лично не обичам миш-маш с домати, затова не прибавям, но който обича, може да сложи.

Ето, така изглеждат Spätzle

 

Последна редакция: пт, 17 окт 2014, 17:22 от Venetta

# 43
  • Мнения: 119
Аз идвам с нещо лесно, ама пък ми хареса много на вкус и затова споделям. Simple Smile


Картофен огретен


http://mousseofcoloursanddreams.blogspot.com/2014/10/blog-post_17.html

Хубав ден на всички!  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 15 486
Беляши!



Скрит текст:


Рецептата! http://www.edimdoma.ru/retsepty/56457-nezhneyshie-belyashi

Последна редакция: пт, 17 окт 2014, 18:47 от Тайна

Общи условия

Активация на акаунт