Детски ясли - всичко на едно място тема №2

  • 38 380
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 052
Има ли някакви правила сутрин до колко часа децата трябва да са в яслата/градината?
При нас ги искат до 8ч., тъй като тогава се обаждат да заявят храната за следващия ден и трябва да знаят за колко деца ще поръчват. Карат им храната от друга градина. Закуската е към 8:30ч.

# 736
  • софия
  • Мнения: 17
аз съм приятно изненада,защото близката ни ясла обяви свободни места, а си мислехме че няма да има яслена група 2015 за 79 ясла. Някой може ли да изкаже мнение за там?
Благодаря

# 737
  • shumen
  • Мнения: 18 184
Нашето тържество за 08.03.ще е на 05.03 от 17.00 часа.За снимки-никой нищо не е казал.

# 738
  • Мнения: 15 076
Ние преди две седмици избрахме какви картички искаме, но до момента не са ги снимали. Утре и в петък няма да ходи на ясла, ако ги снимат тогава, бабите ще останат без картички.

# 739
  • Мнения: 7 990
Обадете се по телефона в яслата и питайте кога ще ги снимат.

# 740
  • Мнения: 419
Ние ще имаме баба Марта на гости в яслата утре Simple Smile

Да ви ъпдейтна за мойте проблеми с лелките в яслата, ако ви интересува. Имахме един много емоционален разговор с едната от лелките една сутрин преди няколко дена, в който питах защо така се държат, казах, че не искам да се караме, питах защо имат такова отношение, без да се карам, по-скоро бях просто безкрайно изнервена от всички скандали и разправии и искрено говорех, че не искам да са такива отношенията ни. Оттогава се държат много по-добре и двете лелки. Поздравяват, усмихват се, хвалят детето, че се е адаптирало бързо, яде добре и така. А той от своя страна започна да свиква с новия режим и да се нагажда. Вечер ляга по-рано, буди се рано и съответно почна да си подремва в яслата.

Да са здрави децата все ще се оправят с нещата около тях и ние заедно с тях Simple Smile

# 741
  • Мнения: 15 076
Браво, Водена, може би просто не са се усещали, че се държат глупаво.

# 742
  • Мнения: 15 076
Момичета, пуснах нова тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=829615.new#new

# 743
  • Мнения: 3
Здравейте днес ДИРЕКТОРКАТА на яслата ми се обади да си взема детето и да си го гледам у дома защото не иска да ходи само на годинка и три има ли право да я връща след като е прието и записано детето и аз вече няма да ползвам майчинство по нашите ВЕЛИКИ ЗАКОНИ

# 744
  • Мнения: 7 990
Какво им е на законите за майчинство и защо а не може да ползвсш вече? Имаш право на нвплатен отпуск...
Предполагам, че можете да се оплачете в общината, за това, че не ви искат детето.

# 745
  • Варна
  • Мнения: 25 298
Какво общо има неплатеният отпуск?
Първо - при отписване на детето от яслата имаш право отново да си ползваш отпуска за отглеждане на дете до 2 г.,
Второ - питай директорката на какво основание не ти иска детето - да ти цитира нормативен акт, според който детето трябва да ходи, за да посещава ясла. Няма такъв.

# 746
  • Мнения: 7 990
Просто тя каза, че няма право да ползва майчинство. Аз не знам дали е така или не, затова и казах, че може да ползва и неплатен отпуск за отглеждане на дете.

Общи условия

Активация на акаунт