Очи, които не се виждат, се забравят

  • 21 218
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 396
Вярвате ли в това твърдение , че двама души , които се обичат ако са разделени (той извън БГ или тя , или пък много командировки за дълго време)спират да се обичат с времето.Днес на работа в почивката си говорихме точно за това , аз си мисля , че колкото и да държи единия на другия , разстоянието , обстоятелствата с времето охлаждат чувствата.

Последна редакция: нд, 30 ное 2014, 09:12 от Редактор*

# 1
  • Мнения: X
Ако трябва да отговоря с да или не, то да - вярвам, че очи които не се виждат се забравят.

Много зависи от ситуацията.
Ако двама души се обичат силно, заедно са повечко време или са семейство, няма да ги разделят командировките на другия по няколко месеца.

Ако двама души са в началото на връзка и са разделени в други държави например, виждат се на 5 месеца за по 2 дни.. еми да, няма да просъществуват дълго.

# 2
  • Мнения: 6 833
Аз не вярвам в това. Като цяло много зависи от конкретната ситуация - от самите хора, каква е била връзката и т.н.

Смятам, че ако има силни чувства, не можеш да забравиш другия, дори и да не се виждате дълго време. Да, може би чувствата отслабват с времето, но си остава нещо, тръпка някаква...

Ако връзката не е била сериозна и не са се получили нещата, тогава ще се забравят, дори и всеки ден да се срещат.

# 3
  • Мнения: 2 663
Вярвам, да! Каквито и да са хората и ситуацията около тях, липсва ли реален контакт/не телефон или скайп/усещанията и емоциите с времето губят силата си и избледняват Peace Вярно, че не можеш да забравиш другия, но чувството не е толкова реално, а по-скоро плод на предъвкани спомени и фантазии какво би могло да бъде ако...Истината е, че ежедневието въвлича и ако любимият е на километри от нас за дълго време, няма как реално да споделя живота ни. Това според мен важи не само за влюбени, ами и за семейни двойки, които са разделени поради естеството на работа.
Изрично искам да упомена, че това е личното ми мнение, базирано на личен опит и лични преживявания, и не ангажирам никого с него Laughing

# 4
  • Мнения: 182
Зависи от хората, и е вярно и не е!  Зависи колко силно обичаш . Зависи в каква степен си егоист. Зависи какви са приоритетите ти....няма точен отговор....Има хора, които са склонни да чакат дълго и да останат верни. Има и такива, на които колкото и любов и внимание да им даваш, дори и да си до тях ежедневно, пак няма да им стигаш...

# 5
  • София
  • Мнения: 1 609
Зависи от хората. Познавам хора, чиято няколкогодишна връзка се разпадна след заминаването на единия в чужбина. От друга страна, познавам и брат ми  Mr. Green, който вече 10 години има връзка с момиче от друг град. Виждат се веднъж на няколко месеца за по няколко дни; не мисля, че някога са успявали да докарат повече от 10 дена непрекъснато заедно. Заедно са си.

Аз лично не смятам, че мога дълго да издържа такива отношения. Наистина съм склонна да забравям очи, които не виждам.

# 6
# 7
  • Мнения: 396
С колежките коментирахме една жена , чийто мъж ходеше в Германия за по 3-4 месеца и се прибираше за малко.първата една година всичко е било Ок , но започнал да не се прибира с претекст , че не ги пускали.после си дошъл само за да и каже , че иска развод.хванал се с някаква колежка и така.моя брат също е в Англия , вече 3 година прибира се веднъж в годината , но по емоциите му като си дойде си личи , че все още обича жена си.може би зависи и от обкръжаващата среда на мъжа , ако се навъртат к*чки дето им се е*е много готини , знам ли явно някои мъже се подават.

# 8
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Бях ужасяващо изплашена за нас, когато мъжа ми получи предложение за работа извън БГ, при положение, че работата му в БГ също е повече от добра, че 8 години сме 24/7 заедно, дори за кафе не се разделяме. Отсъства 4 месеца в годината, но когато ти е на главата са като 4 години.
Безкрайни дни и нощи в разговори, страх, плач и пр., докато не избрах да вярвам. Просто да вярвам, така, по същия начин до този момент...
Е, животът ми доказа за пореден път, кои сме, какво сме един за друг, каква връзка имаме и много други неща, които няма да изброявам тук. 
Отвратително трудно е по дяволите, но мъжа ми е възнаграден за усилията и всичко, което не е преставал да влага в/от себе си. Получи удовлетворението, към което се стремеше. Постигна смисълът.
Всичко, което искам е да е добре, да сме добре, всичко това се отнася и за мен, за търпението, за усилията...
Животът е такъв, какъвто е и докато чувстваме, гледаме и вярваме в една посока, един в друг, докато сме чисти, искрени и всеотдайни, докато искаме да бъдем заедно...


# 9
  • Мнения: 46 580
С колежките коментирахме една жена , чийто мъж ходеше в Германия за по 3-4 месеца и се прибираше за малко.първата една година всичко е било Ок , но започнал да не се прибира с претекст , че не ги пускали.после си дошъл само за да и каже , че иска развод.хванал се с някаква колежка и така.моя брат също е в Англия , вече 3 година прибира се веднъж в годината , но по емоциите му като си дойде си личи , че все още обича жена си.може би зависи и от обкръжаващата среда на мъжа , ако се навъртат к*чки дето им се е*е много готини , знам ли явно някои мъже се подават.

И аз познавам такъв. Вече над 10 г. живеят по подобен начин, но той си има жена и там. Тя не знае или се прави, че не знае, тяхна си работа.

# 10
  • Мнения: 4 500
Да, така е.

# 11
  • Мнения: 5 892
С колежките коментирахме една жена , чийто мъж ходеше в Германия за по 3-4 месеца и се прибираше за малко.първата една година всичко е било Ок , но започнал да не се прибира с претекст , че не ги пускали.после си дошъл само за да и каже , че иска развод.хванал се с някаква колежка и така.моя брат също е в Англия , вече 3 година прибира се веднъж в годината , но по емоциите му като си дойде си личи , че все още обича жена си.може би зависи и от обкръжаващата среда на мъжа , ако се навъртат к*чки дето им се е*е много готини , знам ли явно някои мъже се подават.
Не са виновни чуждите жени, а мъжете със слаби ангели. Изкушения винаги има, зависи с какви очи гледаш на тях. Peace Не вярвам, че мъж може да се прибира при жена си един път в годината и да й е верен физически, колкото и да я обича.  Peace
Ако е умен- ще забърсва нещо чат-пат, без жена му да разбира и да я наранява, ако не е-ще си развали семейството.

# 12
  • Мнения: 396
Сещам се за друг случай , където мъжа се къса от работа някъде си , а жена му тука си хоцка харчи парите му и си върти любовниците.

Ками има жени , които като разберат , че мъжете са обвързани още повече ги искат , харесва им тръпката да развалят семейства

# 13
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
може би зависи и от обкръжаващата среда на мъжа , ако се навъртат к*чки дето им се е*е много готини , знам ли явно някои мъже се подават.
В такива случаи очите много удобно се забравят умишлено.  Wink И причината не е в кучките.

# 14
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Случаи всякакви, именно зависи от хората.
Аз пък не вярвам, че е възможно един човек да не усети, когато не са двама в една връзка. Трябва да си емоционален скот във всеки случай. А и това ли е основното притеснение по повод темата?
Също така, като жена казвам, че жена поиска ли мъж, ще прави и струва, но начин да го извърти ще намери и никой не може да я спре, с което не подценявам мъжете, но съм жена и това нещо съм го разбрала за себе си много отдавна.  Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт