Лъскаме баня без сифон с моп от Амазон! 186-та НЕМСКА тема

  • 54 836
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 11 319
Ами повечето живеещи по къщите си имат и детски кът, защо да ги водят по площадките.
Моите отиват там, само, когато правят преходи с колелетата или момчетата отиват да ритат топка със съученици и приятели. Иначе си играят в къщи на двора.
Съжалявам, че повдигнах темата - въобще не разбрахте какво имам предвид с дадения пример.

# 736
  • Germany
  • Мнения: 7 958
Здравейте Simple Smile
Ще се опитам да сменя темата  Wink
Интересува ме, дали някоя от вас се самоосигурява за пенсия? Имам предвид, неработеща жена, която да си внася в доброволен фонд осигуровки за пенсия. Вече почти 2 години сме тук и аз не работя и като гледам с какви темпове напредвам с езика, скоро няма и да работя, та се замислих, дали има вариант да се самоосигурявам за някаква пенсия. Приятелка ми прати една брошура /он лайн/ за доброволно осигуряване и там пише, че е възможно и за чужденци, стига да живеят в Германия, но не можах да разбера, какво получаваш накрая /мин. сума е 85евро на месец, а максималната 1100/. Дали има някой по запознат?

# 737
  • Мнения: 224
В България вече няма респект от общество, полиция....
До голяма степен това поведение е и въпрос на манталитет. Това, че никой в Германия няма явно да те предреди, бутне, наплюе,  не значи, че зад гърба ти няма лицемерно да го направи и да ти забие нож (образно казано). Не, че в Германия на някой му пука за теб, просто има страх от това, какво ще кажат другите, от полицията или подобни служби.

# 738
  • Мнения: 224
Може да поискаш да те посъветват, застрахователите идват и у дома, напълно безплатно. Даже ще ти изчислят кога и колко точно ще получаваш.
Минималната вноска за неработеща  домакиня е 5 евро.
http://www.drklein.de/nl-1110-versicherung.html
Ето една брошура за застраховките http://www.deutsche-rentenversicherung.de/cae/servlet/contentblo … ihre_vorteile.pdf

# 739
  • Мнения: 11 319
В България вече няма респект от общество, полиция....

Точно това имах предвид. Навсякъде анархия и безпардонност.

# 740
  • Мнения: 5 462
.

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 18:32 от Markrit

# 741
  • Мнения: 742
 Ние дойдохме тук цялото семейство на куп.Аз,мъжът ми,кучето  и 14 месечният ни син.Не искахме да се разделяме ,искахме заедно и така и направихме.НО сестра му е тук.Първо (около 2 седмици) спяхме у тях,мъжът ми си намери бързо работа,на 3-тия ден подписахме договор за квартира.Нито един от нас не знае немски,говорим английски.Сега след два месеца се чувстваме прекрасно,синът ни вече е на ясла,а аз започвам курсове.Тук ми е по-спокойно.С това мога да опиша Германия-спокойствие.Не знам късмет ли изкарахме,но при нас нещата станаха така.Много бързо.Аз разбира се имах стратегия.Много четох преди да тръгнем и си бях изготвила план за действие,който следвахме ...всичко ни се получи.Дойдохме с 3000 евро,оправиха ни чудесно,но мъжът ми започна работа след 2 седмици от пристигането ни и точно,когато вече започнаха да свършват той взе заплата.Така се закрепихме.Много зависи и какъв живот очакват тук идващите.Ние не живеем в охолство,не сме "под пари",живеем нормално.Не се лишаваме от нормалните неща,но и не си позволяваме поне на този етап лиготии.
 Моят съвет от скромния ми опит от пребиваването си в Германия към тепърва тръгващите е да почетат много за всичко,за да няма изненади.И както момичетата казват,не е розово,напротив,трудно е,особено без език,но с желание всичко се постига.Успех!

# 742
  • Мнения: 1 103
Moni аз не правя такива акробатики. Нямам им доверие на икономиката и не ми се затварят дългосро4но пари в лабави банки и фондове.
Веч, както сама каза: всеки има своя опит, положение , камбанария и от там различно мнение. Моето е , че немците са не по-малко безпардонни , просто са страхливи да го направят индивидуално, а се крият зад групови начинания. В смисъл - ако останалите спират на място за майки с деца, то всеки ще си го позволи. Ако немец се нерви на колега чужденец и намери друг , който се нерви за същото на същия ... то веднага си позволяват мобинг. Ако не е задължително отстъпването на място в автобуса на нуждаещи се (няма табелка), но гледането в тавана или през прозореца е достатъчно за чиста и неопетнена съвест.
Не искам да обидя никой, не искам да ритам по хранилката ... но в държава със свобода на мнението и словото имам право да ннаблюдавам да си създавам мнение и да го казвам. Затова се надявам да няма обидени, а да го възприемат просто като мнение на един човек.

# 743
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ако сте ходили на алинклузив където е курорт предимно с немци, или сте били на ядене тип шведска маса с немци, няма как да не сте забелязали "културата" им да пререждат.  Peace Даже не им прави впечатление, че го правят.

# 744
  • HH
  • Мнения: 3 262
Точно писах в друга тема, че като чуят за храна на аванта и мозъците им спират да функционират. Редовно вечеряме на шведски маси с колеги и ме изумяват, седят пуфтят че са се наяли и стават и пак си слагат. Вече не ми прави впечатление, аз изчаквам някой да каже в кое има лук и минавам да си взема и аз от безлуковите неща Wink

# 745
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ако сте ходили на алинклузив където е курорт предимно с немци, или сте били на ядене тип шведска маса с немци, няма как да не сте забелязали "културата" им да пререждат.  Peace Даже не им прави впечатление, че го правят.

хохохо, само те да бяха... Crazy
незнам кой не се освинва на AI Peace

Ами повечето живеещи по къщите си имат и детски кът, защо да ги водят по площадките.

честно казано незнам защо трябва да купувам детски кът за двора след като пред вратата има прекрасна детска площадка. детето излиза и е там. не го водя.

съседките ми накупили пясъчници и какво ли не и ги сложили в дворовете си.
после ми обясняват, че децата не искали да си играят там...ми много ясно, децата търсят контакт, който ще си играе сам в пясъка, като може със съседчето... ама нееее, я по добре в задния двор, че може да се повлияе лошо...  Stop

Вечи, колкото до циганинът, аз разбирам да не си живяла в Бг и да не ги знаеш какви са, че да се ядосваш. Thinking
аз бих му отговорила по съвсем друг начин Peace

# 746
  • На зелено
  • Мнения: 655
 
За всичкото това време научих, че за да успее едно семейство са нужни две неща- добра подготовка и много силна връзка между съпрузите, защото ще сте си само двамата.Ще има тежки моменти на кризи и депресивни състояния, ако двамата не сте много силни и не разпределяте равномерно трудностите и емоциите ще ви е много, много трудно.
 

Прекрасно написано Simple Smile За мен, това обобщава желанието и борба за успех, под формата на вътрешна удовлетвореност и спокойствие. Получавам множество въпроси от роднини за живота тук и евентуално им преместване, и гледам да съм обективна и избягвам да правя сравнения между двете страни. Навсякъде има добри хора, добри специалисти, много възможности и всичко от последното, но с отрицателна черта, така че имайте късмет, вярвайте в себе си, ако имате възможност-опитайте, но и да се върнете в Б-я, това не ни/ви прави неуспели, а по-скоро натрупали повече опит и виреещи по-добре на българска земя, сред българска реч и роднини Simple Smile И тук не може да бъде някой обвинен, че е злобен в коментарите си, защо злобен, човек изказва своите наблюдения.

# 747
  • Мнения: 317
Здравейте!
Писах преди ден - два, ще копирам поста си, за да не се преразказвам. Моля ви, който има възможност или е минал през това, което питам, да драсне ред - два. Благодаря на celevra за отговора.
С ММ обмисляме преместване в Германия (Берлин) след около 12 месеца. Всичко предоставено като инфо и насоки е адски полезно!
Имам много теми да чета назад, но 3 неща ми се иска да попитам сега:
1. Онези, които заминаха директно цялото семейство (имаме детеце, което ще е на 2.6 след година), как процедирахте - 2-3 седмици на хотел/хостел/приятели/апартамен за чужденци, докато намерите квартира? Знам за всички изисквания при отдаване на квартира (договор за работа или учене в УНИ), но не прочетох засега никъде за варианта, в който имаш пари за 6-8 месеца за наем, които да авансираме? Това ни е идеята, тъй като с ММ по-скоро ще успеем да си намерим работа за това време. Също може да добавя и питанката дали наемодателите се съгласяват на такова предложение?
2. Има ли мами/татковци, които да работят в тв и кино индустрията? Освен Берлин и Кьолн, а може би и Мюнхен, дали може да ми кажете къде и дали се снимат кино продукции, реклами, къде има продуцентски студиа?
3. Времето (климатът) в Берлин наистина ли е гаден? Тоест аз искам да е студено и да има сняг, а лятото да е умерено. Знам, че може да се намери инфо с нета, но по-скоро ми се иска да сподели някой живеещ там в момента.

Благодаря предварително!

# 748
  • Мнения: 38
Цитат
И тук не може да бъде някой обвинен, че е злобен в коментарите си, защо злобен, човек изказва своите наблюдения.

Понеже аз дадох това определение се чувставам длъжна да се обоснова. Според мен, едно и също нещо може да се каже по различни начини. Дали ще прозвучи злобно или ще е дипломатично  поднесено е въпрос на възпитание съчетано с интелект. И в двата случая правото ти на мнение не е накърнено, но при втория запазваш уважението на слушателя (а и имаш по-голям шанс да бъдеш разбран)  

Извинявам се за намесата! Чета ви редовно и черпя доста информация от темата, но до сега съм писала един или два пъти за да споделя полезности, който съм срещнала на други места. Мисля и занапред да е така  Wink

# 749
  • Мнения: 1 103
Луиза аз не съм живяла в Берлин, но според мен взимането на квартира е много обвързващо . Ако имате намерение да я сменяте скоро то няма нужда да навлизате в договори, предпрали, депозити, протоколи за състояние, боядистване и пребоядисване, обзавеждане и след това местене на мебели и  регистрации на ток и телефон и пр. Ако смятате да се местите скоро то потърсете под наем обзаведено жилище със заплащане на седмица базис и вклю4ва вси4ки разноски.
Но това е само предложение да проверите.  Peace
С дете не бих живяла на хотел, не е добра храната по заведенията. Не е комфортно.
Трябва ви нещо с кухня, пък дори да е обща за етаж , но да можете да ползвате кухня.

Общи условия

Активация на акаунт