Китайският език в 18-то СОУ

  • 3 422
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 010
Здравейте,

Детето ни учи за първа година (8-ми клас) китайски език. Имаме известни притеснения дали действията на учителя по китайски Тихомир Коцовски са адекватни.
Моля за мнения, впечатления не само от родители на деца в нашия клас, но и от хора, познаващи методите и резултатите от работата на този човек през годините.
Защото ако нещата продължават така, ще се наложи да търсим начин да се махаме...

П.П. Под "така" имам предвид неща като:
- казва да се купи речник, но не казва какъв - английско-китайски, руско-китайски, немско-китайски - какъвто решите. Ама как да решим, като нищо не разбираме! Дори не иска да препоръча;
- записва с лошо качество произношение и изисква децата да са го разбрали;
- транскрипцията децата разбират по-добре при китайката, която им говори на развален английски, отколкото при него.

Не искаме да прибързваме в оценката си, затова са ни нужни още мнения.
Благодаря предварително за съдържателните Ви отговори.

Последна редакция: чт, 23 окт 2014, 19:28 от Пепеляши

# 1
  • Мнения: 1
Ако на този учител по китайски казваш "неадекватна реакция" ?!
Понеже съм завършила Китаистика  през 2015г.  Един случай ще споделя
Една от най-сложните дисциплини е "СРЕДНОВЕКОВНА КИТАЙСКА ГРАМАТИКА", водеше ни я естествено една от най-заядливите преподавателки , именно Гл.ас..Клео Попхристова (китайката), изключително както казах, заядлив преподавател беше, страшно изискваше ,дори и най-малката подробност изискваше от нас, между другото при нея се явявах 6 пъти на поправка.  В по-горен курс ми водеше и КИТАЙСКИ ПОЛИТИЧЕСКИ ПРОЦЕС , там също бях скъсана 4 пъти, понеже (китайката), не търпеше по-различни виждания от нейните. Беше страшно начетен човек,което е нормално за един преподавател,но отношението й към нас беше изключително грубо и заядливо, наистина съчувствам ти от подобни учители. Но да знаеш, в повечето случаи каквито и действия да  предвидиш,няма да е от полза.

Общи условия

Активация на акаунт