Докога мъжете се обръщат към майките си с "МАМО"?

  • 4 355
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Имам един познат вече на около 30 г., който все още се обръща към майка си с "мамо". На мен ми е малко смешно голям човек със семейство така да нарича майка си. Та исках да попитам дали всички мъже са като него или той е изключение?

# 1
  • София
  • Мнения: 28 652
Вариант 1: Докато му е майка;
Вариант 2: Докато не започне да й вика "Ей, чшшш".

# 2
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 854
На мен пък ми е чудна твоята реакция - защо да е смешно? Ти към твоята майка как се обръщаш? Колкото и да сме големи, винаги си оставаме деца на родителите си. Дори и да станем на 40-50. Да, и аз, и мъжа ми се обръщаме към родителите си с "мамо" и "тате", нищо, че сме се запътили към категорията на кандидат-бабите и кандидат-дядовците.
Как би искала твоите деца да се обръщат към теб, когато минат 30-те?
Ама пък знам ли, може да съм задръстена и закостеняла, че така мисля.

# 3
  • Мнения: 817
Аз откакто станах на 15 се обръщам към майка си с "майко".
Може проблемът да е в мен, но ми е странно за голям мъж думата "мамо".

# 4
  • Мнения: 5 710
Имам един познат вече на около 30 г., който все още се обръща към майка си с "мамо". На мен ми е малко смешно голям човек със семейство така да нарича майка си. Та исках да попитам дали всички мъже са като него или той е изключение?

Това някаква шега ли е?
И да , определено мисля, че проблемът е в теб.

# 5
  • Мнения: X
Е, не, тази тема вече счупи всякакви класации по тъпотия.  Joy Joy Joy

# 6
  • Мнения: 3 228
И според мен е съвсем нормално обръщение. Като е на 30 години, как се очаква да се обръща към майка си, ако не с "мамо", та тя му е майка?

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 194
Аз продължавам да се обръщам към майка ми с "мамо"( на 42 съм) и нямам намерение да го променям. Баща ми до края на живота на баба ми се обръщаше към нея по същия начин. Не виждам нищо странно, смешно или нелепо и не бих искала моята дъщеря да промени обръщението си към мен един ден просто ей така

# 8
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 854
Аз откакто станах на 15 се обръщам към майка си с "майко".
Може проблемът да е в мен, но ми е странно за голям мъж думата "мамо".

Към майка ми се обръщам с "мамо", а "майко" казвах на свекърва ми, лека й пръст. Ако липсва уважение и разбирателство между двете страни, ако щеш и "златна маминко" да казваш, все тая.

# 9
  • Мнения: 285
Авторката явно има предвид, че би трябвало да
се обръща с "майко", а не с "мамо". Но ако е
свикнал от дете така, няма да го промени.

Аз не помня да съм казвала някога "мамо" и
цял живот казвах "майко", независимо от
годините си.

# 10
  • Мнения: X
И снимката горе много ще отива на темата за свекървите.  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 28 652
Аз продължавам да се обръщам към майка ми с "мамо"( на 42 съм) и нямам намерение да го променям. Баща ми до края на живота на баба ми се обръщаше към нея по същия начин. Не виждам нищо странно, смешно или нелепо и не бих искала моята дъщеря да промени обръщението си към мен един ден просто ей така

Много смело от твоя страна! А одобрението на клюкарките получила ли си, а?  Whistling  Simple Smile

ПП Мисля, че Popule няма да хареса снимката.

# 12
  • Мнения: 817
Малко сте заядливи, но не се сърдя  Peace Без лоши чувства.

Сега се замислих, че както баща ми, така и майка ми винаги са се обръщали към техните родители с "майко" и "татко". Вероятно за това съм приела тези обръщения за по-приемливи.

# 13
  • Мнения: 817
Авторката явно има предвид, че би трябвало да
се обръща с "майко", а не с "мамо". Но ако е
свикнал от дете така, няма да го промени.

Аз не помня да съм казвала някога "мамо" и
цял живот казвах "майко", независимо от
годините си.

Благодаря ти, само ти ме разбра   bouquet  Laughing Laughing Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 170
Престанете,бееееее!Ще се счупи този тъпомер........Явно авторката е някоя вечно недоволна снаха и понеже вече няма за какво да се хване,започва да се дразни на съпруга си ,че се обръща към майка си с ....мамо!Аман!!!! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт