Неразбирателство между майка и дъщеря

  • 11 274
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Докато  ти  помага финансово и  ти приемаш помощта й, тя  няма  да започне  да гледа  на теб като на  самостоятелен човек.
Извоювай  си  авторитета  на  такъв, като  й  докажеш, че можеш   да се справяш сама.
А иначе- не  е редно  да  хапеш ръката, която  те  храни. Най- малкото е   непочтено. Дори и майка  ти  да  е много  кофти  човек, можеш  да спреш интензивна  комуникация  с нея  и  да се чувате отвреме- навреме, без  да я  държиш в течение на подробностите  от вашия  живот, като ,естествено, спреш  да приемаш финансовите  инжекции.
Но  на теб това  не  ти  изнася.
Като  не  ти  изнася, ще  търпиш.
Безплатен обяд  няма.

# 16
  • Мнения: 6 767
Имаше време...доста отдавна, когато и аз като всеки тинейджър все майка ми не ме разбираше. Всяка забележка ми се струваше жестоко вмешателство в личния живот и поредно доказателство, че майка ми тотално не ме разбира. През 2009 година без малко да я загубя завинаги и тогава осъзнах колко много е тя за мен и аз за нея. Сега, когато и аз вече съм майка, не само разбирам, но и оправдавам всички забележки. Момиче, не губи времето с майка си в караници. Животът е кратък и не знаеш колко незначителни могат да ти изглеждат тези скандали в един момент. Сподели спокойно какво те дразни и разрешете разногласията.

# 17
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Сподели спокойно какво те дразни и разрешете разногласията.

Това не  винаги  е възможно. Техните  отношения  не  са плод на инцидентно  недоразумение, а  са перманентно   незадоволителни.

# 18
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 114
Никога не съм споделяла с майка си и това ми е липсвало. Завиждала съм на другите момичета, че са намирали общ език с майките им и са търсели съвети и т.н. Някои хора, на които имам доверие знаят неща, които никога не бих казала на майка ми и няма да разбере. Кофти е.

# 19
  • Мнения: 609
Аз не мога за момент да си представя да не си говоря с майка.Много ми липсва и винаги щом имам малко свободно време ходя при нея.Имали сме своите различия и пререкания,но сме съумели да запазим прекрасни отношения.Откакто се помня тя и сестра ми ,са ми най-добрите приятелки.Благодарна съм и за всичко и се прекланям пред силата и. Heart Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 16 055
Не може да разбере, че съм самостоятелен човек и си мисли, че няма друго решение освен нейното.  #2gunfire
 На тоя етап помага финансово каквото може и ако прекратя отношенията си с нея ще настанат тежки времена за нас. :
Авторката, вземи порасни. Не става само с претенции.
Двамата работите, печелите, наема ви е минимален, сметките за квартирата сте ги забатачили яко.
С какво те дразни толкова майка ти? Дай пример за навлизане в личното пространство, за толкова големите и грехове. И внимавай тя да не ти тегли майните - тогава ще ревеш.
Не съчувствайте толкова на девойчето преди да прочетете и другата и тема.
Претенции без покритие.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 164
Не може да разбере, че съм самостоятелен човек и си мисли, че няма друго решение освен нейното.  #2gunfire
 На тоя етап помага финансово каквото може и ако прекратя отношенията си с нея ще настанат тежки времена за нас. :
Авторката, вземи порасни. Не става само с претенции.
Двамата работите, печелите, наема ви е минимален, сметките за квартирата сте ги забатачили яко.
С какво те дразни толкова майка ти? Дай пример за навлизане в личното пространство, за толкова големите и грехове. И внимавай тя да не ти тегли майните - тогава ще ревеш.
Не съчувствайте толкова на девойчето преди да прочетете и другата и тема.
Претенции без покритие.

Да, и онова е нейна тема, и там някой друг е причина за проблемите.

Интересно ми е дали ще сподели причините за скандалите. Гаджето?

# 22
  • Мнения: 203
Не може да разбере, че съм самостоятелен човек и си мисли, че няма друго решение освен нейното.  #2gunfire
 На тоя етап помага финансово каквото може и ако прекратя отношенията си с нея ще настанат тежки времена за нас. :
Авторката, вземи порасни. Не става само с претенции.
Двамата работите, печелите, наема ви е минимален, сметките за квартирата сте ги забатачили яко.
С какво те дразни толкова майка ти? Дай пример за навлизане в личното пространство, за толкова големите и грехове. И внимавай тя да не ти тегли майните - тогава ще ревеш.
Не съчувствайте толкова на девойчето преди да прочетете и другата и тема.
Претенции без покритие.

 newsm10 newsm10
Сега се зачетох в другата и тема,ами Лоли съжалявам , но и аз да съм на мястото на майка ти и аз ще ти се бъркам - Като гледам , че сте забатачили положението яко. Явно майка ти е запозната със всичките тия проблеми и  и е станало ясно , че сама не се справяш, не поемаш отговорности и си малко лекомислена (съжалявам за острия език) и жената се опитва да ти помогне със съвети  и финансово, но ти го приемаш като критика и мислиш ,че си права. Сори ,ама се държиш като глезено момиченце , според което всеки друг има вина за несполуките в живота, само не и ти самата  Confused

# 23
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не може да разбере, че съм самостоятелен човек и си мисли, че няма друго решение освен нейното.  #2gunfire
 На тоя етап помага финансово каквото може и ако прекратя отношенията си с нея ще настанат тежки времена за нас. :
Авторката, вземи порасни. Не става само с претенции.
Двамата работите, печелите, наема ви е минимален, сметките за квартирата сте ги забатачили яко.
С какво те дразни толкова майка ти? Дай пример за навлизане в личното пространство, за толкова големите и грехове. И внимавай тя да не ти тегли майните - тогава ще ревеш.
Не съчувствайте толкова на девойчето преди да прочетете и другата и тема.
Претенции без покритие.


Леле , скролнах другата и тема  Sunglasses
претенции до небесата а иска и  да ходи в чужбина  Laughing  Трябва да знае че първонъчално ще тряба да си скъса гъз@ от бачкане докато си стъпи на краката и трябва да продължи да се труди/развива  ако иска да не води посредствен животец и там  Whistling

# 24
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Тя не ме храни, а помага от време на време. Аз не съм я карала, тя сама предлага помощ и аз я приемам, но тук е проблема, че като приема помощта тя решава, че може да налага мнението си.  #2gunfire
Постоянни караници за глупости - еди-какво си не съм правила както трябва, онова не било правилно, нейното мнение е най-важно и трябвало да го следвам и т.н. Въобще много дразнещи неща, а аз гледам да не я слушам много много, защото повечето от нещата, които говори са пълни простотии и само ме ядосва.
Леле, колко брутално невъзпитана си. Можем само да съжалим майка ти ooooh!. Явно се опитва да ти налее мозък в главата, но без успех. Като гледам и стреляш чак.

# 25
  • Мнения: 4 841
Бях тръгнала да отговарям сериозно, но като прочетох другата тема на авторката, реших да си спестя добрите съвети, защото явно няма да попаднат на добра почва  Crossing Arms

И двете теми щяха да са смешни с претенциите и наглостта си, ако не бяха много тъжни - защото това момиче живее сред нас!
Защото така както се държи с майка си и хазяйката си, със сигурност се държи и на работното си място, и в градския транспорт, и на опашките, и в заведение... Защото утре може да наеме моя апартамент, да стане мой служител, да ми е съсед или колежка... Боже опази  Praynig

# 26
  • София
  • Мнения: 28 631
 Laughing Самостоятелна била, обаче периодично приема пари от майка си... Виц.

# 27
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Laughing Самостоятелна била, обаче периодично приема пари от майка си...
....която пък й досажда с простотиите си, вместо да ги дава тия пари мълчешком, щом толкова настоява Rolling Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 28 631
Laughing Самостоятелна била, обаче периодично приема пари от майка си...
....която пък й досажда с простотиите си, вместо да ги дава тия пари мълчешком, щом толкова настоява Rolling Eyes

Точно.

# 29
  • Мнения: 390
Самостоятелна ще си, когато не искаш пари от родителите си. Не е лесно човек да се оправя сам, но не е и невъзможно, има толкова много хора, които работят и учат и се оправят сами. Не е лесно понякога да се разбираме с родителите си, но трябва да погледнем и от тяхната гледна точка. Определено майка ми понякога е досадна, иска да ми даде съвет, да ми помогне, да ми направи добро. Ясно е, че понякога съветите ѝ не са полезни, не са актуални, ако ще за елементарни неща. Но тя не иска да ми навреди, иска да ми помогне. Много майки са така, искат да бъдат полезни, но избират грешния начин. Затова в един момент започваш да развиваш една избирателна пропускливост и да оценяваш полезните съвети от тези, които не са от полза.

Грозно е да кажеш, че поддържаш отношения с майка си, само защото ви дава пари. Ако толкова не искаш да ти досажда, не взимай пари от нея и толкова. Струва ми се, че имаш големи претенции и никакво покритие.

Общи условия

Активация на акаунт