Неразбирателство между майка и дъщеря

  • 11 271
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Laughing Самостоятелна била, обаче периодично приема пари от майка си... Виц.

Такива са фактите  Grinning пълно е с такива  Rolling Eyes
даже и семейства  Whistling с-а-м-о-с-т-о-я-т-е-л-н-и  Mr. Green

# 31
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ииии, изядохте момичето. ooooh!
Или ще се оправи, или няма. Туй то. Peace

# 32
  • Мнения: 8 889
Мне, не си самостоятелна. Явно и майка ти вижда, че нещо не можеш да се организираш сама и да си подредиш нещата, та затова гледа да ти каже нещо, току виж ти влезнало нещо в главата.
Много ме е страх от нахални хора като теб, много.

# 33
  • Мнения: 21 484
 
 И аз не се разбирам с майка си и рядко успяваме да проведем разговор продължаващ повече от половин час без да се скараме. В общуването ни съм постоянно на тръни да не кажа нещо, което ще я провокира, или  се въздържам да реагирам спонтанно на действията и приказките и. Обаче! Първо, тя ми е майка, а аз вече съм възрастен човек и взаимната ни обич е по-важна от това, да се разбираме. Второ - гледа ми детето, за което съм и безкрайно благодарна. Второто ме поставя в сходно на твоето положение, поради което именно ти отговарям, вместо както останалите съвсем оправдано да ти кажа, да си помислиш, не си ли малко нагличка.

# 34
  • Мнения: 2 927
     Лоли, да не би майка ти да праща пари да нещо конкретно, а ти да решаваш, че са ти нужни за друго? Ако в това се състои намесата, права е да се меси.

# 35
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Това което най не ми харесва в темата че авторката вика - помага ни , изпраща ни  Rolling Eyes
значи маминка издържа и приятеля и  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 1 765
Ииии, изядохте момичето. ooooh!
Или ще се оправи, или няма. Туй то. Peace
+1
Сякаш ви е трудно да си представите кисела и недоклатена 50 годишна лелка, в разгара на критическата, която няма собствен живот, освен това да одумва и наставлява личния живот на дъщеря си. Аз по-скоро се поставям на страната на момичето. Не можете без подробности да знаете кой крив, кой прав. Ама тука една като изкаже мнение и айдеее, уйде коня в ряката. Като че ли всички тук са едни такива независими и добре печелещи. Като има възможност що пък да не помага? Престъпление ли е да дадеш някой лев на детето си?

# 37
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ти хубаво се поставяш на мястото на момичето , а я се постави на мястото на жената  Whistling Даваш кинити и все едно пълиш от пусто в пазно  Mr. Green иЧ нема се трогнеш нали  Sunglasses

А , иначе не е престъпление да даваш залУду пари Simple Smile ? Гот си е Grinning






Ако някой ден разбера, че моята дъщеря ме търпи само защото й помагам финансово... newsm78 Не знам, много криво ще ми стане, самата аз ще прекратя сигурно всякакви отношения - и финансови и нефинансови.
А аз с моята майка не знам дали щях да се разбирам, ако беше жива. Знам само, че ми липсват тия отношения - хубави, лоши - липсват ми.
Като майка знам, че понякога заради прекалено майчинска загриженост може да досадиш и задушиш детето си в определени моменти, но ние все си мислим, че е за тяхно добро. НАдявам се, като станат пълнолетни, да не съм вече досадна майка Simple Smile.
Peace

# 38
  • Мнения: 203
Ииии, изядохте момичето. ooooh!
Или ще се оправи, или няма. Туй то. Peace
+1
Сякаш ви е трудно да си представите кисела и недоклатена 50 годишна лелка, в разгара на критическата, която няма собствен живот, освен това да одумва и наставлява личния живот на дъщеря си. Аз по-скоро се поставям на страната на момичето. Не можете без подробности да знаете кой крив, кой прав. Ама тука една като изкаже мнение и айдеее, уйде коня в ряката. Като че ли всички тук са едни такива независими и добре печелещи. Като има възможност що пък да не помага? Престъпление ли е да дадеш някой лев на детето си?
Защо пък майка и трябва да е някоя '' кисела и недоклатена 50 годишна лелка, в разгара на критическата, която няма собствен живот''?
Ами нека и помага , ама и дъщерята да е малко благодарна за тази помощ. Съжалявам ама да искаш да спреш всички контакати със майка си, ама не можеш защото ще спре да ти помага финансово, а не защото я обичаш и уважаваш е много меркантилно и глупаво ! А пък и тя авторката се скри , и не ни отговаря на въпросите ,не изясни в какво точно се изразява това непрекъснато налагане  на мнение и опити за командване от страна на майка и, което лично мен ме навежда на мисълта , че не са изнасяли отговорите и за това я няма никаква

# 39
  • Мнения: 6 767
Ииии, изядохте момичето. ooooh!
Или ще се оправи, или няма. Туй то. Peace
+1
Сякаш ви е трудно да си представите кисела и недоклатена 50 годишна лелка, в разгара на критическата, която няма собствен живот, освен това да одумва и наставлява личния живот на дъщеря си. Аз по-скоро се поставям на страната на момичето. Не можете без подробности да знаете кой крив, кой прав. Ама тука една като изкаже мнение и айдеее, уйде коня в ряката. Като че ли всички тук са едни такива независими и добре печелещи. Като има възможност що пък да не помага? Престъпление ли е да дадеш някой лев на детето си?
Ти такова отношение ли имаш и към собствената си майка? Не я е срам тази майка, отгледала я от дете, още я издържа, че се и меси. А авторката тръгнала да плюе майка си по форумите. А разни доброжелателки да я и обиждат.
Прочетох другата тема на авторката. Едно бебе, на което все някой друг е виновен. Аман от безотговорни хора.

# 40
  • Мнения: 25 649
Стига де, все едно не сте виждали кисели 50-годишни лелки, които пращат пари на пълнолетната си, работеща дъщеря да си плати тока, а после час по час звънят да досаждат: "Плати ли, маме, тока, или сметката продължава да расте?"
Ми, не се трае направо! Crossing Arms

# 41
  • София
  • Мнения: 23 098
Аз нещо май не схващам. Не е ли нормално един родител да помага финансово на детето си, докато същото е студент. Или поне така прочетох - че авторката и приятелят й учат.
Като студентка не съм работила. Нашите не ми разрешаваха, не че имах и намерение де.

# 42
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз нещо май не схващам. Не е ли нормално един родител да помага финансово на детето си, докато същото е студент. Или поне така прочетох - че авторката и приятелят й учат.
Като студентка не съм работила. Нашите не ми разрешаваха, не че имах и намерение де.

Нормално е , не нормални са отношенията  Mr. Green
С еГаси омразата говори за майка си  Crazy

Като са ми помагали са ми искали сметка и са имали изисквания към мен , нормално.

Дори и като са малки децата имаме очаквания и изискваме от тях.
Да си напишат домашните да спазват хигиенни навици и т.н.







# 43
  • Мнения: 1 788
Никога не съм можела да си обясня как някой може да не се разбира с родителите си.
Нека не звучи обвинително, просто представата ми за родителите е, че те са най-близките хора.
Не мога да кажа, че се разбирам само с майка ми. С баща ми беше същото.
В нашето семейство явно така сме възпитани.
Татко имаше чуден черен хумор до последно.
На него дължа интересите си в техническата сфера, към физиката, химията, астрономията.
С него споделях всичко.
С майка ми също споделям всичко. Може да не сме на едно мнение понякога, но не можем да се караме за дълго. Само спорим, спорим и после продължаваме да се разхождаме или да гледаме филм, или сменяме темата и продължаваме да правим нещо заедно.
Никога не са ме ограничавали с казармени мерки за нещо. Давали са ни мнение, но никога не са го налагали, а само са обяснявали тяхната гледна точка. Решенията и изборът винаги са били наши лични. Винаги сме говорили за всичко открито и у нас теми табу не е имало.
Искрено се надявам, че ще успея един ден да бъда такъв родител на децата си, каквито те са за мен.

# 44
  • Мнения: 390
Аз нещо май не схващам. Не е ли нормално един родител да помага финансово на детето си, докато същото е студент. Или поне така прочетох - че авторката и приятелят й учат.
Като студентка не съм работила. Нашите не ми разрешаваха, не че имах и намерение де.

То си е съвсем нормално само, че авторката твърди, че с гаджето ѝ са самостоятелни. Това за мен е противоречие. Ако е самостоятелна няма да взима пари от мама.

Момичета, каква е тая друга тема на същата авторка, не я открих?

Общи условия

Активация на акаунт