Интересни подаръци за гости на сватба

  • 38 285
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте!
Сватбата ми е чак Юни месец, но искам всеки детайл да бъде изпиан от рано, за да ми е по-спокойно. Повечето от нещата вече са уредени - ресторатн, DJ, водеща, меню. Остана ми да избера подаръци за гостите. Гледах в продавалник, но там има само някакви кичозни неща и то доста скъпи. Искам с мъжа ми да им подарим нещо наистина различно и да не е прекалено скъпо. Попаднах на един сайт, който предлага интересни подаръчета, но не знам дали ще се харесат на гостите понеже са доста екстравагантни.
Разгледайте сайта и по-конкретно свещта в мидената черупка и ми кажете дали е добра идея за подарък?
Свещ в мида - http://podaracizasvatba.com/

Последна редакция: вт, 25 ное 2014, 09:09 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 2 465
Според мен подаръкът за гостите на сватбата би трябвало да е нещо малко, но трайно. Като изгори свещта в мидата нищо няма да остане. Нито пък от предложеното на сайта бурканче с мед. Съжалявам, че не мога да предложа нещо по-добро, но на сватба в чужбина са ни подарявали кристална камбанка, която пазя и до днес. Имаше такава за всеки гост и когато някой гост звънне с камбанката от младоженците се очакваше да се целунат.  Simple Smile

Виж някой чуждестранен сайт за идеи.

# 2
  • Мнения: 16
Да но една такава кристална камбанка сигурно е доста скъпа, а мидата е 1 лв без торбичката с нея 1,40. Иначе съм съгласна, че е добре да е нещо по-дълготрайно ама и камбанката може да се счупи по всяко време Simple Smile

# 3
  • Мнения: 606
За мен като гост винаги най-приятно и полезно е било да ми подарят тяхна снимка от сватбения им ден.
Всички останали дрънкулки само ги подмятам из къщи и се чудя кога ще ги заселя към някоя кофа.
Сещам се и за един подарък от приятели - имената на гостите бяха сложени в много стилни и изчистени рамчици, които бяха подаръка за нас! Хареса ми!

# 4
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
На мен са ми подарявали роза от плат в двойна мидена черупка от гипс-много красиво изглежда, но съм зле със снимките и не мога да покажа, също малко послание в малка стъклена бутилка и кошничка вътре пак с розичка и отпред завързано късметче и имената на младоженците, а за децата имаше магнитчета с Мечо Пух и от тях имам, въпреки че не водих малкия с мен тогава и снинка на младоженците в рамка също са ми подарявали на една сватба.Пазя си ги всички и малко съжалявам, че на моята сватба изобщо не се сетих за нещо подобно.От тези,които са показани на сайта,който си дала ми хареса бурканчето със семенца от детелина.Но има време до юни и до тогава може да си харесаш нещо друго или ако ти се занимава да направиш ти подаръците-моята сестра сега за кръщенето на племенничката ми сама изработи ръчно около 50 покани и всяка от тях е уникана.

# 5
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
На мен прахосъбирачките хич не са ми симпатични  Peace
Подкрепям мнението за снимка под някаква форма  Peace
На последната сватба, на която ходихме, бяха направили благодарствена картичка в цветовете на сватбата със снимка на младоженците. Беше стилно и красиво Wink
Магнитите, въпреки че са доста популярни вече като идея, но има интересни варианти- В китайските сайтове има интересни варианти, примерно такива солнички

Последна редакция: чт, 23 окт 2014, 16:44 от Вълшебство

# 6
  • София
  • Мнения: 905
Това със свещичката в мида - не ми харесва. Напомня ми на кандило (без извинение). Снимка на младоженците под някаква форма - става.

# 7
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Зависи от свещта според мен  Wink
Харесвам този вариант

# 8
  • Мнения: 93
Много ми харесва идеята за бурканчетата с мед, както и шишенца с корк и ракия, с панделка и послание. Четох в един форум една дама е сложила пръстови отпечатъци на нея и мъжа, но не разбрах на какво и в допълнение с някакво послание.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 160
Като изключим рекламата,

харесала съм ето това за жените:
http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-100pcs-lot-Creative … s/1463863901.html
и това за мъжете:
http://www.aliexpress.com/item/100-pieces-lot-wedding-souvenirs- … r/2042585414.html
Искам да е поне малко практично и да не еднакво, защото не знам кое ми харесва повече.
И няма да си го купя от теб, emi1989 дори да започнеш да го продаваш.

# 10
  • Мнения: 16
Нелке, какви работи говориш?! Нещо не можах да те разбера.
Иначе тези неща, които прати са интересни. Особено отбелезалото за книга. Само ме притеснява, че доста от гостите, които ще поканим сигурно не са чели книга от години Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 500
По 1 бутилка хубаво вино с етикет по ваша поръчка

# 12
  • Мнения: 16
По 1 бутилка хубаво вино с етикет по ваша поръчка
Обмисляхме подобен вариант да подарим от тези малките шишенца 40/50 милилитра пълни с марково уиски. От тези, които ги слагат в минибара в хотелските стаи. Притеснява ни само, че не всеки пие уиски и не съм виждала на никоя сватба да се подарява точно такова шишенце. Дали е добра идея да се разнообрази от традиционната ракия? И дали ако изберем такива шишенца е нужно да ги декорираме допълнително, защото те са достатъчно интересни сами по себе си?

# 13
  • Мнения: 4 500
Ние сме получавали такъв подарък, но не го пием. Стои си забутано там някъде  Mr. Green То каквото и да се подари все ще се забута  Embarassed Подарявали са ни и малка декоративна чиния с надпис от датата и имената на младоженците. Тя си стои здрава, слагаме си там монетки, ключове и други нещица.
Ааа, и са ни подарявали и свещ, нисичка и дебела, обвита в лилав воал със сребриста панделка. Но панеже младоженците се разведоха след няма и година от сватбата, реших този ни дар да го метна в кофата  Embarassed Малко съм суеверна  Rolling Eyes да не ни донесе и на нас такава беда  Blush
Желая ти обич и щастие в семейния живот   bouquet Каквото и да избереш, хората ще го оценят  Hug

# 14
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 014
за сватбата на дъщеря ми подаръците бяха бели керамични чаши от големите с печат - сватбена карикатура от снимка на младоженците. Всеки подарък беше в кутийка, отгоре опаковката беше бял тюл и малко бяло декоративно цветенце с панделка.
Доколкото знам всички присъстващи на сватбата си ползват с удоволствие подаръците.

Общи условия

Активация на акаунт