Навънка малко застудя,но мамите от ИБ няма да вадим от килера още прашната шейна

  • 23 374
  • 740
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 10 704
Питам , защо, проблем?
Кампанията на ейвън се знае отдавна.
По- назад въпроса беше за другите кампании...

# 256
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
roxana Честит Рожден Ден на майка ти Simple Smile

ох, добре че не се включих в дискусията за раждане, болници, здравеопазване, Бургас и морето...  Laughing

# 257
  • Мнения: 6 395
Последната, която почнахме, пак съвместно с Ейвън е за безплатните прегледи за рак на гърдата и бургаската болница се включи. Друго, което отдавна имам като идея е, да се включат лекарите и болниците в борбата с насилието, сексуалното насилие и да работим съвместно с тях на терен за съобщаване и докладване на случаи и най вече за разпространение на информации сред жените, защото те са хората, които най-често се срещат и сблъскват с тях и те са първите, които да ги насочат към консултативните центрове.

Идея имам също да се направи информационна кампания с младите момичета 16 и нагоре, да се насърчат да се преглеждат при гинеколози, защото се оказва голям психологически проблем и затруднение първият гинекологичен преглед, макар и момичетата да са вече сексуално активни.

Имахме едногодишен проект и кампания, но за съжаление не с особен успех в Бургас за консултация на жени и момичета за злоупотреби на работното място, от там е изваден примера. Искрено се надявам, веднъж като се върна , да стане национален проект и инициатива и да успеем да го реализираме и да тръгне като тема на национално ниво.

# 258
  • Мнения: 520
Ant, само Зинат ли ви изписаха? Преди около месец и Сияна беше с находки за пневмония.
10 дни пи Зинат, 10 дни Флавамед и понеже нямахме инхалатор пи  Вентолин сироп 6 дни. Слава Богу се оправи. Бързо оздравяване. Praynig Hug

# 259
  • София
  • Мнения: 4 143
Рокси, да ти е жива и здрава майчето и все така да е до вас!
Няма да се намесвам на тема здравеопазване, защото току що се връщам от ЛЛ и София е със започваща пневмония  Sad Стартирам Зинат-а довечера и се моля да не стигаме до болница, защото не знам къде да я водя. В държавните и общински хич не ми харесва, защото и аз съм "лигла" и грубото отношение направо ме смазва и депресира.

Мравче и ние бяхме така миналата седмица. Правихме и снимка.
Малката до вчера пи АБ Клацид, до днес сироп Проспан, Пробиотик - Био баланс бебе и Имунокол коластра.
А от понеделник мисля да започнем Бронховаксом-а.

# 260
  • shumen
  • Мнения: 18 191
Мравче,да се оправя скоро Софи.Ооф,то сега в яслите е пълно с болни деца и може и от там да е лепнала нещо.Аз вчера като вземах моето чух вътре как някакво дете се съдра да кашля и попитах лелката какво е това чудо,а тя каза,че било алергия.На мен малко не ми се вярва,ама да видим.
Бени,и аз като теб,добре че не се включих в дискусията за болниците.
Рокси,благодаря за почерпката.Да е живи и здрава майка ти и да се радва на внуците още дълги години.
Маги,оправяй се скоро и внимавай да не заразиш Жорко и Лили.

# 261
  • Северозапада
  • Мнения: 5 486
Изписаха и Зинат, Хустагил, Ериус и пробиотик (Мултилак вземам аз) за 10 дни.
Алекс и София я снимаха. Рентгеноложката каза, че е видяла само леко възпаление в ляво, но пише пневмония. Изказа се много добре за нашата ЛЛ. Каза, че винаги ги чува нещата още на слушалка. ЛЛ каза, че всичките и пациенти с АБКМ са изкарали по същия начин този вирус - с бронхиолит към пневмония.

# 262
  • Мнения: 706
 Рокси - да е зрава и шастлива баба , твоето майче   bouquet.
 Аз тъкмо претършувах  напразно шкафовете вкъщи за нещо сладко за кафето   Outta Joint, а сега се сетих че съм закътала едни черни шоколади за кулинарни цели  Mr. Green.Дафина тази сутрин стана в седем, вече спи от час , дано откара поне още толкова  Simple Smile.
Уф, Мравче , дано не се стигне до пневмония Hug .
 Тук наистина голяма буря се е разразила   Thinking .
Прахче - всички знаем как настървено защитаваш своите тези  Hug.Всеки има истина за себе си . Да, бургаската окръжна болница не е това , което би трябвало да бъде за голям областен град. Проблемът не е само в условия , обстановка , а и в специалистите . И все пак смятам , че родилното отделение на ниво .Там е единственото неонатологично отделение , ако някое бебе в частните болници е недоносено ,с проблем, ще го закарат там . Дафина беше преносена и се наложи да бъде в кувиоз първите няколко часа , беше и на два антибиотика . За момент не съм била притеснена , редът е различен, но ако знаеш какво да питаш получаваш отговори ( е , на мен ми беше по-лесно направо да и чета картона , оставяха го до легълцето и , когато я преглеждаха  Mr. Green).  
 На всички им е ясно , че системата не работи правилно , но това не е от вчера и не може да се поправи с две-три промени в закона . И навсякъде е така ,затова сме държава в преход, носим си историческата тежест. И не е проблемът само в манталитета на малцинствата, а и в нас . Никога не ми е хрумвало да емигрирам,за мен това не е начинът да се решат проблемите .  Радвам се на всичко хубаво в живота си,имаме невероятна природа , фауна, бит и култура, за нищо не бих ги заменила. Ще работя за това ние Дафина да имаме добро бъдеще, но най -вече искам да тя  бъде добър човек . Живот и здраве , ако иска тя да емигрира , няма да я спра , но няма и да я карам насила да прави нещо против волята си.
 Пънче - много силни и хубави думи си казала  Hug Heart Eyes .
 

# 263
  • Мнения: 1 490
Пънче  smile3501
В чужбина бяхме и двамата,и се върнахме за да създадем семейство,за да дадем шанс на децата ни да се справят в България,за да не се почувстват никога "чужди" и "хора втора ръка" от държава от "третия свят" . Аз съм доволна от това ,което съм получила като здравоопазване ,защото с моите 20 лева на месец -това може да се направи!

# 264
  • Мнения: 1 172
94 нови отговора?! Shocked Момичета, какво ме направихте? Само от вчера по някое време не съм отваряла тук, не от цяла седмица... Изчетох всичко, но няма да коментирам, защото някак тежко стана пак настроението в темата и ми се иска да спрем. Simple Smile

# 265
  • Мнения: 6 395
Понче, това за неонатологията в окръжна, не е верно, че е единствена и неповторима, по висок клас кувьози и оборудване има в Девата, преди седмица изписаха дете родено 1700грама- живо и здраво. Чисто технически.
И спирам с темата, те тея неща могат да се проверят.  Бях засегната лично,че едва ли не съм някаква кокона, която всичко и идва на готово и живея в стъклен похлупак/това, че обичам да казвам какво ми харесва и да не мрънкам, не означава, че не изпитвам затруднения и проблеми като всеки един/ може би за това се впуснах чак в такива подробности, защо и как мисля по определени въпроси и как процедирам лично аз.

# 266
  • София
  • Мнения: 4 143
Прахче,

Ами да те питам тогава: Какво мислиш за КТБ и всичките неща около тоя скандал? Дали хората не правят и промени ли се нещо? АМИ НЕ! Така, че правим, не правим нещата си седят така и това е. Просто така им изнася на онези отгоре.
Но ние простолюдието седим и чакаме. Но незнаем и ние какво чакаме. Болно ми е защото на детето ми парите са там, а толкова време вече се проточват нещата. Но нито седя да мрънкам, нито седя да се оплаквам. Трая си и това е.
Знам, че понякога има неща които не зависят от нас и каквото и да направим нищо няма да се промени.

# 267
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 380
Мравче, дано овладеете нещата и не се стига до нещо сериозно.  Hug
Рокси, да ти е жива и здрава мама!   bouquet

Аз раждах в държавна болница, заради лекарката ми. Като цяло персоналът беше любезен, много съм доволна от неонатолозите, жените в стаята ми бяха много готини и до там. Хигиената беше ужасяваща, за тоалетните вече казах, храната изобщо не ставаше за нищо (добре, че имаше кой да ми носи) - кифла за закуска, същата кифла за вечеря. Най-доволна останах от разделението на циганките и българките. Не знам в другите градове как са, щом толкова си ги харесвате, но нашите циганки са ужасно миризливи, вресливи, пушещи в баните и тоалетните, неграмотни, а на всичко това и нагли! По време на свиждането всички българки чинно излизахме извън отделението, за да се видим с мъжете си, а наглото циганско племе чакаше да се приберат сестрите от коридорите и напъпляха с мръсните си дрехи и обувки в стаите. Излизахме поетапно на свиждане, защото същите тези мангалки знаеха, че всичко живо е навън и проверяваха дали има празни стаи, за да си "харесат" нещо. Много още мога да разказвам за циганките, но съвсем ще ме обявите за расистка, така че спирам до тук.
И пак си платих раждането - 650 лв. за лукса да ме изроди моята лекарка. Плюс сигурно още 200 лв. за вина, суджуци, торти и т.н. за почерпка. Това си е едно раждане в частна клиника. Но исках да съм при моята лекарка и да не пътувам. Аз се ядосах за това, че според Прахчето, който е раждал в мизерия е свикнал на такава и не му пречи. Ми не, не е така.
И съм съгласна с изказаната от нея теза (горе-долу), че трябва да има болници за цигани и за българи (за осигурени и неосигурени). Пък на някой толерантен българин, като толкова му харесват циганските нрави и привички, да се лекува в техните болници.

# 268
  • Мнения: 6 395
Алекс, какво да мисля, каквото всички, не одобрявам, но и не разбирам толкова от финанси наистина, не ми е много ясно точно каква е схемата/представям си, че е някаква пирамида финансова/ и какъв е проблема, че не се пускат парите на хората. Лично, ако бях засегната, бих се включила най-малкото в колективна жалба,бих седяла на протести, такава съм, някои му казват на всяка манджа мерудия, аз просто не седя и да си трая и да се оплаквам, когато нещо не ми харесва и виждам, че мога да направя нещо за промяна/без да съм убедена дори в крайният резултат/, но да правя, не да се оплаквам и вярвам, че ако са много тея дето не седят и не чакат, ще се случат нещата, а според мен проблема е, че се мрънка, говори 3 дни и толкоз, никой не поема индивидуална инициатива. Може би за това съм създала някаква идеална изтъкваща??? се представа/с кво ли да се изтъквам обаче не разбрах/, щото съм научена да не се оплаквам, като нещо не ми харесва -действам, колкото мога, ако мога и не се предавам до край.


Яже аз се потресох, че за това как една ромка се е разхождала по лигнин се смеем или как са ви унижавали да седите голи и всички си траят/мен ми се разтупка сърцето и се чудех ама защо седите така/ честно и го считаме нормално, вместо да му се противим и да се ужасяваме и да се тропа с крак- че така не може, не е нормално и не е смешно, ужасяващо е, аз бих се побъркала честно, с престилката ще ме изнесат от такова място

# 269
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 380
Понякога наистина ставаш досадна, но аз харесвам хора като теб - в голяма степен идеалисти, борят се за някакви химери в най-общи линии, но го правят самоотвержено и докрай. Аз имах доброто намерени да променям света към по-добро, но някъде около 23-годишнината ми си отворих очите и видях, че се боря с вятърни мелници. Но дано има повече хора като теб, които не се изморяват да си търсят правата.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт