Що е то домашна ноктопластика? -тема 7

  • 46 417
  • 730
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 5 892
Така изглежда моя

# 496
  • Мнения: 2 352
Различен е. А да попитам с каква консистенция е? Моят явно е на ацетонова основа, защото силно мирише на лакочистител.

http://www.kemerovo-nogti-shop.ru/catalog/1/19/36.html

# 497
  • Мнения: 5 892
Течен е като спирт. Преди това имах киселинен, който миришеше много гадно, този не фунти така.

# 498
  • Мнения: X
Моя е в черно шишенце и мирише  блякс  Crazy  Попива като спирт, съвсем нищо не остава по нокътя, все едно го "изпива" нокътната плочка.

# 499
  • софия
  • Мнения: 1 707
Моя също е на Лина и не пише нищо такова. И в салон не са ми го пекли. Не виждам и логика.
Но пък имам много познати, които си пекат обикновените лакове в УВ лампа и твърдят , че така изсъхвали по-бързо.  Peace
Камуфлажния гел на Лара равномерно ли покрива? На нюд вълна съм и този гел ще ми спести лакиране  Mr. Green Whistling
При мен да ,но имамх едно кутре в началото където до кожичките го бях нанесла по тънко и леко прозираше.Доволна съм по принцип ,чак след 2-3 седмици ми се наддига отпред на връхчетата,но най -много ме радва ,че е толкова гланциран че може и без топ отгоре.
За нюд ,ще ти е добре.

# 500
  • Мнения: 520
Здравейте, момичета.
Страхотна и много полезна тема. До сега винаги съм ходила на маникюр, но вече съм решила да се пробвам сама.
Искам да си поръчам необходимите неща, но искам да ви помоля да споделите от кои продавачи в олх сте купували и сте доволни.
Благодаря предварително.

# 501
  • Мнения: 14 383
Здравейте, момичета! Извинете, че нахлувам така в темата, но искам да си сверя часовника с вас. Ходя на маникюр и ми слагат гел на ноктите. Проблема е, че след една седмица гела започва да се надига в основата на нокътя и да се отлюспват парчета. На поддръжка ми сваля почти целия гел, защото се е отлепил. Ходила съм при други маникюристки и такова чудо не е било. Не трябва да е така, нали? Пазя си ръцете, домакински задължения само с ръкавици и това чудо се отлепя. Ще съм ви благодарна за мнения.
Мерси предварително   bouquet

# 502
  • Мнения: 2 352
Ами принципно не е ормално според мен, може би не е обезмаслен добре нокътя или гела не е много добър. Би следвало като цяло да стои поне две седмици, дори и повече.

# 503
  • Мнения: 5 892
Смени маникюристката. На мен една ми прави ноктопластика с удължители преди години- залепи удължителите и сложи лепило върху моя нокът и удължението. Отгоре 2 пласта гел. Гелът ми разбира се се отлепи за 3-4 дни...

# 504
  • Мнения: 14 383
Ами принципно не е ормално според мен, може би не е обезмаслен добре нокътя или гела не е много добър. Би следвало като цяло да стои поне две седмици, дори и повече.

Ей сега си сменях лака, точно на една седмица ми е гелът. Има нокти, на които е шупнал до средата. За втори път ходя при това момиче, уж си следва всички стъпки, но и според мен не е нормално. Мисля, че ще я сменям. Благодаря ти!

Камалия, благодаря и на теб!

# 505
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Само да се включа с нещо, малко е оф топик, ама нова тема няма да пусна само за да ви се оплача.

Другата седмица сме на сватба и днес отидох тук в някакво квартално салонче да си запиша час за декорация на ноктите, че един прост лак и сама мога да си сложа все пак, искам нещо красиво и различно.

Та отивам аз, посреща ме една леля, разговора протича така:
аз: Добър ден, дали е възможно да ми запишете час за другата седмица за декорация?
тя: Ти с гел ли си, с кво си?!  Tired
аз: Да, с гел съм, в момента не изглежда добре, но за тогава ще си го оправя.
тя: О Боже, ма как го правиш това, изглежда отвратително!!! Ужасно е!!!!
аз: ....
аз: ....
аз: .... С удължители и отгоре гел...?
тя: 'ма кой ползва удължители в днешно време бе  Close
аз: Ами... ам....аз, моите естествени нокти са много къси и меки и няма как...  no
тя: 'ма то декорацията на ноктите е много демоде бе...
аз: Иска ми се просто нещо красиво, не прост лак, повода е специален.
тя: 'ми хуу.

Та като цяло хем да ви се оплача, хем да се посмеем, че то смешно си беше и да ви питам - как успявате да си направите гела да изглежда професионално, тъй като аз очевидно не се справям  Rolling Eyes

# 506
  • Мнения: 5 892
Една професионалистка не си позволява такова държание. Говорила съм си с най-добрата в нашия град според мен- обсъдихме, че декорациите са демоде и повечето жени ходят с изчистен маникюр. После дойде една дама за гел лак- искаше и декорация- маникюристката й предложи разни неща, накрая й направи красиви макове...
Идеята ми е, че личното мнение трябва да се изказва така, че да не засегне клиентите, когато работиш в сферата на услугите.
Правя си ноктите така както аз ги харесвам и хич не ми пука кой за какви ги намира. На повечето професионалистки не им харесвам работите- или са много дълги, или широки в свободния край или кичозно лакирани.

# 507
  • Мнения: 383
 Laughing Laughing Laughing и аз имах много любезна лелка маникюристка веднъж.
 история: приятелка ми подарява ваучер от грабо за спа с маникюр-без декорации,най обикновен маникюр. Отиваме двете и попадаме на арогантна и отегчена лелка,видимо недоволна,че е трябвало да дойде в празното забутано салонче тип гараж само заради моя ваучер (записах си час по телефона). Та спа-то за ръце беше там купа с вода и кремче ми сложи. Отказах да ми реже кожичките,помолих я да ги избута-никога не бях ги рязала,а точно на тази претупай клиента дама-НЕ. Тя само дето не ми каза ставай и се махай щом не даваш да режа,ама аз непреклонна след 5 мин и разговор по телефона с приятелка да пият кафе ???  изпруфтя и продължи. Лакира не с база и ми каза да избера цвят- имаше 15-16 лака...едвам избрах свестен цвят-едно патладжанено лилаво. и се почна едно клепане...той лака се едно от на Клеопатра времето-стар и се точи. когато сложи и топ и всичко аз бях  Shocked Shocked Shocked толкова беше грозно,че след шокираните погледи на мен и приятелката реши да ме лакира с друг цвят. Каза,че вината била моя,щото в офертата пишело лакиране с лак на Перфект,а тоя бил друга марка (сливи ли имаше в устата???) избрах един от петте лака на Перфект- тюркоазено. тя агресивно изтърка лака и почна да мята директно цвета.бам прас за 5 мин вече бях с тюркоазено,а по краищата лилава (не го беше изчистила много много. Мисля,че децата пред блока щяха да ме лакират така-ама без пари  Laughing Laughing Laughing
след тежката работа едвам устиска,че и забавих кафето-не ме е срам,приятелката й вече я чакаше да затваря пустия салон (около 16.00 часа)

# 508
  • Мнения: 5 892
Сульо и пульо си наотваря салон и прави нокти и грим. . Някой път умирам от смях като им разглеждам страниците.
Имай предвид, че ако реалната цена на нещо е 30лв и е пусната в грабо за 10лв, то тези 10лв си ги делят маникюристката и грабо.... За 5лв никой няма да ти свърши свястна работа, ако не е новооткрит салон , който да търси популярност. Да им се чудиш защо изобщо ги държат тези салони и не дадат път на истинските професионалисти...

# 509
  • Мнения: X
О така е! И аз съм обиколила доста маникюристи с града и на такива грозни неща се нагледах и лично попаднах, че по тази причина си купих нещата за справяне в домашна обстановка. Изкушавам се да покажа снимки на разни "красоти" но съм сигурна че е удачно?  Tired


Но пък дайте да покажем някоя снимка на нещо от нас, нещо напоследък никакви снимки няма? Похвалете се с някое ново маникюрче.  Wink 

Общи условия

Активация на акаунт