Шеф, мултиварка или както ние го наричаме Кукър 3

  • 332 566
  • 2 076
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 8 131
Здравейте. Попаднах на темичката, търсейки кукър. Имате ли мнение за този, че е доста намален? Благодаря.
http://puremall.bg/product/784/multifunktsionalen-ured-za-gotven … 3801-maxwell.html

# 301
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не уточних, защото мислех че е ясно. Печено в кукъра няма как да стане, а варено или на манджа практически е едно и също. Да речем телешко задушено с праз и моркови. На стю ще стане ли и колко време ще му трябва?

# 302
  • София
  • Мнения: 2 930
От рецептите, които съм изчел, телешкото може да се приготви за около 3 часа. Запържване около 30-40 минути и после 2 часа задушаване или направо 2.5-3часа само задушаване. Времето за приготвяне зависи най-много от мощността на машинката. Моя Панасоник е 670 вата и може да изгледаш един многосериен филм, докато сготви 650-700гр. месо. Днеска едни пържоли с червено вино ги душИ 3 часа Joy!

# 303
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Благодаря.  Hug

# 304
  • Мнения: 2 214
Не уточних, защото мислех че е ясно. Печено в кукъра няма как да стане, а варено или на манджа практически е едно и също. Да речем телешко задушено с праз и моркови. На стю ще стане ли и колко време ще му трябва?
ААА моля моля, в моя кукър може да стане печено, но не го харесвам печено.
Телешко готвя на слоу, с морков и гъби 4.5 часа на слоу.

# 305
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 88
Здравейте на всички!
И аз попаднах тук, чудейки се какъв кукър да си взема. Бюджетът е ограничен, затова се целя в по-евтините варианти на нашия пазар. Помня, че някой тук има Arielli. Кой модел точно и какви са му програмите? И как е? Из нета не намирам подробно описание на предлаганите модели.
Гледам най-скъпото Arielli е до 130лв, което ме устройва, но се чудя дали да е Arielli AMC-4012 или Arielli-5016.

Всъщност, дори от оскъдната характеристина:

4012 - Мощност: 700W,12 програми за здравословно готвене, Дигитално управление, LED дисплей, Удобна дръжка, Незалепващо покритие на съда за готвене, Защита от прегряване

5016 - Мощност: 860W, Капацитет на съда за готвене: 5л, 20 програми за здравословно готвене, Дигитално управление, LED дисплей, Защита от прегряване, 12 часов таймер, Функция за поддържане на топлината на храната  до 24 часа, Звуков сигнал, Удобна дръжка, Незалепващо покритие на съда за готвене

сигурно бих взела втората. По-мощна е, повече програми има, на първата не пише да има таймер и поддържане на топлина (или "защита от прегряване е същото?!). Незалепващото покритие сигурно и на двете е тефлонесто някакво.

Ще се радвам някой да се включи с впечатления от марката Arielli, още по-хубаво, ако има един от двата посочени уреда.

Благодаря предварително и хубав ден.

ПП: интересно ми е как се прави кисело мляко в кукър и дали Ариелитата могат. Никога не съм правила по какъвто и да е начин, но в кукър бих се пробвала.

# 306
  • София
  • Мнения: 8 131
Здравейте. Попаднах на темичката, търсейки кукър. Имате ли мнение за този, че е доста намален? Благодаря.
http://puremall.bg/product/784/multifunktsionalen-ured-za-gotven … 3801-maxwell.html
Да си побутна питането...

# 307
  • Мнения: X
Весе - към този модел има и клип руски . Може би в Русия  е  по-познат . Потърси в руски форми отзиви. http://irecommend.ru/content/multivarka-maxwell-multivarka-maxwell -тук например .
 

# 308
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Весе, не съм го ползвала, но на мен не ми харесва, че програмите са му по тип продукт, а не по тип термична обработка. На същата цена (даже малко по-ниска) можеш да се купиш Нео. Аз имам и съм много доволна. Освен това гаранционната поддръжка на редките марки винаги е сложна и изисква много време и нерви.

# 309
  • Мнения: 1 156
Аз пък имам http://www.emag.bg/multicooker-8-v-1-tefal-600-w-5-l-avtomatichn … 02e/pd/DDXTSBBBM/ Simple Smile

Но го пробвах една миналия ден  : само с един ориз.

Някоя от вас има ли го ?? Гледам ,че повечето са писали за други марки. А е трудно да се изчетат 21 страници Simple Smile

# 310
  • Мнения: 738
Веднага си признавам, че аз съм с него вече към половин година, доволен потребител - с малко пригаждане и фантазия, чудесно се разбираме и си го обичам. Питай, ще разкажа с удоволствие.
Книжката му е МНОГО дървена, да не ти прави впечатление; готвенето с него всъщност е доста по-лесно и удобно, и много разнообразно (въпреки че на пръв поглед не е). Неудобствата са, че няма нагласяне на температура и аз лично така и не съм успяла да му набарам употреба на отложен старт, но никога не ми е и потрябвал, признавам си. Добър е, потупвам го сърдечно по капака.

# 311
  • Мнения: 1 156
Meрси, Камиче!!!
И какво приготвяш най-често ? Книжката не е лоша, но рецептите са по-скъпички и сложни, не са за ежедневието толкова .... Simple Smile
С две три думи , ако ти се разказва де Simple Smile
Аз вчера за 2път направих ориз , друго не съм пробвала.Но ориза е супееееер!

# 312
  • Мнения: 24
Здравейте ще следя темата с интерес моят мъж за 8 март ми подари мултикукър Тефал 8 в 1 само ориз със зеленчуци готвих  стана страхотен понеже до сега не съм и виждала такова чудо ще се радвам да споделите някоя друга рецепта незнам как да приготвя задушени картофи месо  и мн се извинявам за тъпите ми въпроси но найстина не мога да се справя сама Simple Smile

# 313
  • Мнения: 24
Здравейте ще следя темата с интерес моят мъж за 8 март ми подари мултикукър Тефал 8 в 1 само ориз със зеленчуци готвих  стана страхотен понеже до сега не съм и виждала такова чудо ще се радвам да споделите някоя друга рецепта незнам как да приготвя задушени картофи месо  и мн се извинявам за тъпите ми въпроси но найстина не мога да се справя сама Simple Smile

# 314
  • Мнения: 738
Добре, да видим...
Кратък наръчник по Тефал 8 в 1: Не се бойте да експериментирате, употребата на програмите не е гравирана веднъж завинаги някъде и машината няма да се обиди, ако на "пара" я накарате да пържи! (то това се отнася за всички кукъри, не само за Тефал; единствено ако е набутан с много електроника и много енТЕЛЕгентен кукъкър, тогава ще се мръщи... но и ще има 101 програми, а този няма)
Скрит текст:
Отзад напред:
- Десерт е програмата за печене, която е с трайност 40 минути. На нея могат да се пекат кексове, баници, тутманици, хлябове, месо. Естествено, трябва да се има предвид, че мултикукърът пече само отдолу и печивото трябва да се обръща по някое време. Тя е и основна програма за пържене на по-ниска температура. Тук се правят пържени картофки, омлетче, яйца на очи... Няма страшно да си прекъснете програмата, когато си свършете с пърженето или, ако не ви стигнат 40 минути за изпичане, да пуснете повторно. НЯМА контрол върху времето! (но идеално стига да опече хляб и да опържи картофки, да опече пилешко бутче...)
- Стийминг (варене на пара) има възможност да се наглася време и принципно е програмата, която загрява най-много и най-бързо. Предвидена е да се вари на пара - наливаме вода, слагаме кошницата и айде... но на тази програма може да се пържи на висока температура или да се използва за бързо кипване на течни неща, например при първоначално варене на супа. НЕ оставяйте да кипи ядене на тази програма, ще изври много бързо.
- Слоу кукинг е най-готиният режим на Тефалката: бавно готвене (спрямо истински слоу кукър е като температурен режим "хай", съответно като четете рецепти за слоукукър, съобразявайте се, че винаги използвате само този режим ("високотемпературен"). Чела съм, че някои кукъри не докарват хубав вкус на слоукукинга - този не е от тях. Готви бавно с фамозния вкус на истинския слоукукър, т.е. страхотно вкусно. Рецепти има в мрежата много.
- Овесена каша - тук се готвят каши и се варят "нежно" разни неща, обикновено на този режим си варя и макароните (тефалката няма режим паста)
- Кафяв ориз - названието си подсказва само; тричасов режим с относително по-високотемпературно варене; аз го ползвам повече за готвене на яденета, които не правя на слоукукинг (много малко на брой); кафевия ориз също го готви фамозно.
- бърз ориз е де факто нещо като активен високотемпературен режим, не го харесвам и не го използвам (може би за краткотрайно пържене би свършил работа, но не обичам да запържвам меса преди основното готвене...)
- бял ориз сам си подсказва какво се готви на него; тук би трябвало да се правят и спагети, като първо се правят запръжките и сосовете, и след това се добавят оризът/спагетите и се варят.
Тоест - на програмата, на която ще пържим (десерт, бърз ориз...) запържваме целенчуци, месенца, добавяме доматен сос (ако правим спагети), изключваме от копчето, доливаме нужното количество вода, включваме на програмата за ориз и слагаме нужното количество ориз или спагети. Вкусът е... много друг bowuu
Въобще - готви се в съда:
- запържваме, каквото ще запържваме, сменяме програмата, продължаваме с варене/готвене
Задушени картофи с месо - по молба на gabi833
Скрит текст:
Приемаме, че запържваме месото, за да се запечата. Следователно извършваме тази процедура на програма десерт или стийминг (аз лично бих използвала стийминг, заради по-високата температура), разбъркваме месото и изключваме. Нарязваме картофите, добавяме подправки (като при обикновената рецепта). Наливаме много малко вода: при бавното готвене изпаряването е минимално, една чаша вода ще е напълно достатъчна за три или четири порции!!!, месото също ще пусне и настройваме на програма слоу кукинг. Вграденото й време е 2 часа, ние задававаме 3.
Към края на втория час проверяваме картофките, ако са омекнали, добавяме доматено пюре (обичайното количество, което си слагаме за рецептата). Ако не са омекнали, проверяваме пак след половин час Simple Smile
Пюрето оставяме с манджата около половин час; ако й изтече времето - пускаме я наново, без да ни е срам.
Ако сосът остане много течен, за следващия път ще знаем, че трябва да сложим още по-малко вода, а този сгъстяваме с брашънце или го пускаме да изври на по-силна програма, или му измисляме някоя друга задявка, зависи от семейните вкусове.
Нещо такова - мързелешката, доколкото може.
Да ви е тефалско, дами, привет от моята Тефалка на вашите.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт