Въпрос за лозовите листа

  • 3 597
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Ако можеш да си намериш пресни листа ще е най-добре и сама да си ги затвориш в буркани за да си имаш за повече време.

# 16
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Запечените сармички аз ги правя след като съм ги сварила ги мятам за малко във фурната като ги заливам със соса от варенето, може да се добави малко масло или маргарин, разбира се по желание. Ако сармите са постни носят на малко повече мазнина, но ако са с месо излишно е да добавяш масло, разбира се, ако месото е пилешко може и масалце де прибавиш. Аз понякога правя постни лозови салми с ориз, болгур, сирене и яйце, доста вкуснички са и свършват за отрицателно време.
Въобще сармите и плънката са въпрос на фантазия, но важното е листата да са крехки и да не са стари. Преди години бях набрала листа от сорт грозде, което се казва или липа, или отел (по различните краица различно), но те са адски твърди и не увират изобщо, възможно е да са от тези листа и твойте. По принцип са по тъмно зелени и от долу са леко мъхести, значително по светла е долната страна от горната. Те иначе са примамливи, защото нямат дупки и са достатъчно големи, за да се завие удобно една сармичка, ама са жилави като ластик и за нищо не стават.
А за пресните листа не е необходимо да съхраняваш в буркан, аз ги слагам във фризера, вадя ги и ги чакам да се отпуснат и тогава завивав. Докато са замръзнали са силно чупливи.

Общи условия

Активация на акаунт