Тормоз в училище!

  • 18 549
  • 113
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Здравейте, мами! Имам един проблем. Дъщеря ми е на 13 години, 7 клас. Дълго време беше болна и сега, като тръгна на училище започнаха да я обиждат, че не ходи и т.н Прибира се с насълзени очи, плаче когато е сама в стаята. Тя е много чувствителна и колкото и да се опитвам да и обясня, да не им обръща внимание...не се получава. Моля Ви, дайте ми съвети!  Embarassed

# 1
  • Мнения: 13 544
Тинейджърите не винаги споделят всичко. Поговорете с нея, подпитайте за всичко каквото се сетите. Не ми се вярва дългото отсъствие да е причина за тормоз. Успех.

# 2
  • Мнения: 203
Агресията между децата в и извън класната стая не е нещо нормално между подрастващите и не може да бъде подминавана.За  съжаление децата наистина са жестоки,могат да тормозят за неразбираеми за нас възрастните неща. Тормозените деца не споделят всичко със родителите,опитайте се да разберете дали настина това е причината за тормоза . Надявам се да се справите със проблема Simple Smile

# 3
  • Мнения: 74
Говорих с нея. Каза, че е само това...но я обижда прякора, който са и "дали" . Преди две години отново имаше проблем с класа и аз останах с впечатлението, че тя е сред деца, които са страшно надути, заради парите на родителите си. При проблема преди 2 години беше като сега, само че по-лошо. Обиждали са я пред учители, но без никой да направи нещо..говорили сме с директорката, класната и нямаше ефект, докато тя не свикна с проблема и не спря да им реве...само дето тогава спря в края на годината. Това, което ме притеснява, е че тази година и е важна, а и се е насочила към елитно училище и не искам да и спада успеха, както се случи преди. Не знам какво да правя.

# 4
  • Мнения: 203
Говорих с нея. Каза, че е само това...но я обижда прякора, който са и "дали" . Преди две години отново имаше проблем с класа и аз останах с впечатлението, че тя е сред деца, които са страшно надути, заради парите на родителите си. При проблема преди 2 години беше като сега, само че по-лошо. Обиждали са я пред учители, но без никой да направи нещо..говорили сме с директорката, класната и нямаше ефект, докато тя не свикна с проблема и не спря да им реве...само дето тогава спря в края на годината. Това, което ме притеснява, е че тази година и е важна, а и се е насочила към елитно училище и не искам да и спада успеха, както се случи преди. Не знам какво да правя.
Какъв прякор са и дали? Прякора със връзка със честите отсъствия ли е свързан? Казваш ,че и преди е била обиждана,и  когато е спряла да им обръща внимание те са спрели да я обиждат. Обясни ,че и сега не трябва да им обръща внимание..опитай се да я успокойш, поговори със учителите на дъщеря си. Тя от какво е била болна?

# 5
  • Мнения: 74
Да, прякорът е свързан с честите отсъствия. Имаше пневмония и инфекция

Последна редакция: чт, 06 ное 2014, 19:41 от weicanrun12

# 6
  • Мнения: 3 031
Това, което ме притеснява, е че тази година и е важна, а и се е насочила към елитно училище и не искам да и спада успеха, както се случи преди.
Наблегни точно на това когато говориш с нея. Как ще влезе в хубаво училище, ще смени средата и тези деца повече няма да ги види най-вероятно. Вместо да се концентрира върху глупостите им, да се концентрира върху уроците. Защото ако не постигне целите си мисля, че ще е още по-разочарована.
Тя нито един приятел/ка ли няма в класа?

# 7
  • Мнения: 74
Има една, но при нея нещата са средни. Дърпат я отвсякъде

# 8
  • Мнения: 21 455
Ако нещата наистина са толкова зле, защо просто не я преместите?

# 9
  • Мнения: 741
Според мен вашата намеса може по-скоро да влоши нещата, вместо да помогне. Присъединявам се към съвета да наблегне на уроците и да се съсредоточи в това, че ще отиде в друго училище и ще започне на "чисто". Ще намери своето място и тя, бях като нея в училище и майка ми още си спомням, какво ми каза.
"Сложи си мислено една броня на сърцето и си представяй,че всеки път,когото някой ти каже нещо лошо,то не може да те нарани,защото ти си силна,имаш щит, за да те пази. Ти си много по- умна,силна и пораснала от тези невъзпитани деца, за да те засягат техните думи". Успех.  Hug
Ако има нужда да сподели с някой нещо съм на среща,мога да бъда добър слушател.

# 10
  • Мнения: 74
Благодаря ти, Pancake_86!  Hug Hug Hug Обясних и думите, които си ми написала, пък ще видим как ще са нещата. Ако има нещо, ще ти пиша.  Heart Eyes Hug Praynig
 

# 11
  • Мнения: 741
Моля и пак заповядай. Ще чакам да пишеш,какво става при вас.  Heart Eyes

# 12
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Два пъти е отсъствала задълго дъщеря ми, заради ортопедични травми. Никой нищо не я е обидил заради това.
По-скоро търсете причината не заради отсъствията. Говорете на детето да не е толкова чувствително към коментари. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 4 841
До седми клас детето вече отдавна би трябвало да си е създало и отработило стил на поведение към всички училищни типажи. Възможно ли е момичето да е имало проблеми и да е било обект на подигравки през цялото това време, но вие чак сега да разбирате поради по-силната ѝ реакция? Ако е така, определено няма да успеете да се справите сами, и е добре да потърсите помощ от психолог.

Отсъствието и което и да е заболяване няма как да са причина за тормоз. Някакво леко отчуждаване и изолиране - да, но чак тормоз... Търсете причините другаде, не в "надутите деца"  Stop
Нали разбирате, че ако човек не е гъвкав и адаптивен, рискува целят му живот да премине в ад - сега надути съученици, после надути състуденти и преподаватели, надути колеги, надути шефове, надути съседи... Тогава какво ще правите и непрекъснато ли ще се местите?

# 14
  • Мнения: 6 365
Мда, не стига, че в училище те тормозят, ами и мама и тате да те пратят на психолог, с което да ти предадат посланието, че не си наред и всъщност едва ли не си заслужаваш тормоза.

Имаш ли си идея, че това значи най-близките ти хора да те предадат? А знаеш ли как ще се отрази това за понататъшното развитие на детето?

Да, има надути хора и задници, винаги ще ги има. Да, проблем са и не е нужно човек да си сменя светогледа, характера и вкусовете, за да се адаптира. Има други начини, които запазват самоуважението.

Общи условия

Активация на акаунт