Пазаруване от Amazon.co.uk и Amazon.de - тема №37

  • 72 328
  • 789
  •   1
Отговори
# 675
  • Sofia
  • Мнения: 4 722
Много моля, може и на ЛС, че да не спамим темата, да ми даде съвет какъв Киндъл да купя. Никога не съм имала и нищо не знам по въпроса  Peace Откъде купувам после книгите? Има ли меню на български?   Знам, че са зверски досадни тези въпроси от А, Б но...

Ако може да не е на лични, защото и аз се интересувам .

# 676
  • Мнения: 534
Момичета, моля за съвет относно електрическите четки за зъби, не съм купувала подобен уред и искам да попитам тези от вас, който ползват. Rolling Eyes
Подходяща ли е за ползване от цялото семейство?
Колко накрайника са ми необходими, има ли изисквания за пастата за зъби, изобщо какво ми е нужно да добавя към комплекта?
Спряла съм се на този модел:
http://www.amazon.co.uk/Oral-B-Electric-Rechargeable-Toothbrush- … id=A3P5ROKL5A1OLE

Последна редакция: сб, 22 ное 2014, 14:02 от lusia_

# 677
  • София
  • Мнения: 1 210
lusia, може една четка за всички, но трябва всеки да си има отделен накрайник (все пак е лично средство). Не мога да видя линка ти-отваря празна кошница.
Пастата за зъби е каквато си поискаш, няма нищо специално.

# 678
  • Sofia
  • Мнения: 4 722
Линкът ме вкарва в моята кошница.

# 679
  • Мнения: 784
Момичета, може ли да ми препоръчате хеликоптер с дистанционно, който обаче наистина хвърчи добре. Вече имаме две неуспешни покупки и не ми се инвестира в още такива. Хеликоптерът да е за възраст 30+  Laughing

Ей това дронче предложиха няколко страници назад и аз лично смятам да се възползвам от идеята, отзивите са много обнадеждаващи. Благодарности на mentina за идеята!
Struva mi se interesno za po-golemi momcheta helikopter s kamera
Izviniavam se za latinicata.

Чакам и още идеи за подаръци за по-големи момчета, че бабите и дядовците и те са поръчали да им търся Grinning Grinning

# 680
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Ей това дронче предложиха няколко страници назад и аз лично смятам да се възползвам от идеята, отзивите са много обнадеждаващи. Благодарности на mentina за идеята!
Struva mi se interesno za po-golemi momcheta helikopter s kamera
Izviniavam se za latinicata.

Чакам и още идеи за подаръци за по-големи момчета, че бабите и дядовците и те са поръчали да им търся Grinning Grinning

Радвам се, че съм успяла дапомогна  Hug

И аз се присъединявам към молбата на Toni_baraboni и Shantal за Киндълите.

# 681
  • Мнения: 748
С две думи за Киндълите и с уговорката, че не съм специалист. Има си тема за тях и там ще ви отговорят много по-професионално от мен.
В момента по-изгодни излизат от немския Амазон отколкото от Английския. Не доставят до България, така че трябва с превозвач.
Основното, което трябва да решите, е дали искате да четете през нощта без нощна лампа. Ако да - купувате по-скъпия - "Пейпъруайт", който има подсветка и няма нужда от външно осветление. Мисля, че в момента е на 99 евро. Ако не искате да ви свети или ще четете с нощна лампа - по-евтиния вариант 50 евро.
Няма българско меню, но без значение от къде е купен, може да се избират основните езици, т.е. слагате си английски, нищо че е купен от Германия.
Менюто почти не се ползва, книгите се виждат и само цъкате на тях и четете. Книги се купуват от Амазон, има и безплатни такива, естествено не са на български. Купуването от българските книжарници е лек проблем, защото не се четат от Киндъла и трябва да се преформатират. И това, което не трябва да се казва, че хиляди книги на български могат да се намерят безплатно, в литературния подфорум има разни темички.

# 682
  • София
  • Мнения: 44 230
Сега... зависи и от бюджета... ако нямам ограничения бих си взела Kindle Voyage.
Paperwhite в момента е намален на 99 Е, чудесно е, ако искате с подсветка. Ако би ив оправила една лампичка само, може и по-базовия да си вземете. (мен лично медразни, че махнаха киндъл 4(с копчетата) и сега базовият и той е тъч, но се преживява).
Меню на български няма, можеш да си избираш от френски, немски, английски и испански мисля бяха езиците.
Директна доставка има само от щатския амазон, иначе от другите е с превозвач. В германия като цяло най-евтино излизат.
Хубаво е каквото и да си изберете и калъфче да си вземете.
За български книги - читанка, мейлбуукс, разни други сайтове за пиратстване, от амазон също се намират някои на български, но много малко, нашите издатели като цяло са тъпаци, пускат много малко заглавия в електронен вариант, а частта от тях, която е подходяща за киндъл е съвсем нищожна. Че са и  заключени и не могат да се конвентират. Иначе другите и да не са в подходящ формат, има една програма - калибре, която конветнира и качва на киндъла(елементарно е, отнема минутка). Като цяло изключително се дразня на нашите издтели и изобщо не ми е жал за тях да препоръчвам пиратски варианти за книги, след като сами не се грижат за интересите си, а реално надали нещо им пречи да издават всичко и в електронен вариант и да не заключват форматите, ако не могат да продават в подходящи за всички четци формати...

# 683
  • Мнения: 519
Някой има ли мнение за тази сокоизстисквачка, май сега я пускат за първи път? Това pre-order може ли на празна карта да се цъкне?
Мога да анулирам покупката, докато не е платена, нали така? Т.е. ако го цъкна сега това, и се появи на сделките на по-ниска цена, ще мога да анулирам покупката, и да купя на новата, по-ниска цена. Колко работни дни имам да платя - 4-5 или без значение дали са работни или не, са си 4-5?

Аз се бях засилила да си я поръчам, но после видях, че ще е налична чак на 28.11. Не правила преордър досега и не мога да помогна, за съжаление. Ще си чакаме явно. А каква е разликата с тази тук http://www.technopolis.bg/b2c/details/823480/P11130404/Sokoizstiskvachka-   Rolling Eyes

# 684
  • Мнения: 23
Сутринта рано рано стартирах с очила от немския ВИП, много добри намаления  Mr. Green

http://de.buyvip.com/#page=d&dept=all&sale=A3DIPZER0NPXT … f=qd_all_eb_1_100
http://de.buyvip.com/#page=d&dept=women&asin=B00OV34B5C& … f=qd_women_sr_1_1

и едни Галиано, които не ги намирам, явно са изчерпани....

# 685
  • София
  • Мнения: 54
Здравейте, искам да споделя, че кодовете за -10 евро, които пращаха от amazon.de действат на киндъл - аз пробвах с Kindle Paperwhite  Peace

# 686
  • Мнения: 412
Уф, аз моя код явно съм го изтрила като съм си разчиствала пощата.  ooooh! А точно и аз мислех да поръчвам Kindle Paperwhite тези дни.  Laughing

# 687
  • София
  • Мнения: 44 230
Аз пък изобщо не съм получавала код Sad мрън.

# 688
  • Мнения: 597
От тези кодове аз получих за френския амазон .... мога ли да го ползвам в немския, че там ми трябва? Кодовете персонални ли са? Искам да купя играчки за 60 евро ....има ли вариант да намаля сумата по някакъв начин? ..... за  немския амазон става въпрос

# 689
  • Мнения: 359
wilian, благодаря, следя ги. Някой може ли да каже мнение за това
Angel_Dust, мерси за линковете,  ще ги прегледам.

Общи условия

Активация на акаунт