Помощ! Майка ми е алкохоличка

  • 5 796
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте! Аз съм семейна жена с дете на 5 годинки и отдавна семейна,живеем в град близо до Пловдив. Имам две сестри едната от която живее самостоятелно в Пловдив а другата все още живее в така наречения "шок" за нас майка ми и баща ми..
Проблема в семейството ни е,че майка ми прекрачва всички граници на алкохола.употребява алкохол в несъобразено количество,време и място.и лошото е,че стига до там да се крие за да се напие.
От малка си спомням,че имаше проблем с алкохола пиеше и винаги създаваше скандали,проблеми и напрежение в къщи имахме проблеми много.Когато баща ми взе решение да я закара на доктор и да ходи на някакви срещи с определен психолог или не знам и аз какъв беше точно доктора даваха и хапчета и беше добре не пиеше,но в момента в който спря да приема хапчетата след 4 месеца онзи адд се върна отново,тя започна отново да пие и вече не знам към кого да се обърна.. знам че ако тя сама не иска да си помогне никой не би и помогнал ходи на работа и тя и баща ми но в момента в който идват почивните дни тя гледа как да се напие и по-лошото е,че не се грижи за нищо нищо не я интересува напива се ляга и не я интересува сестра ми и дали е сготвено и имат какво да ядат и всичко най-гадно,баща ми ходи и събота и неделя понякога на работа и се трепе от работа само и само да покриват сметките и да посрещат следващия ден със храна,но тя винаги обвинява баща ми за всичко особено когато липсата на алкохол я кара да се чувства раздразнена,изнервена....
С огромен срам разказвам на кратко живота си и с огромна молба се обръщам за помощ към вас.. къде да закарам майка си за да и помогнат,кой би и помогнал и как.. с кого мога да се свържа за да ни помогнат след като всички наши разговори и усилия да и помогнем са безсилни..
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 8 803
Гледал ли я е гастроентеролог, има ли цироза?

# 2
  • Плевен - Велико Търново - Милано, Италия
  • Мнения: 351
Самата тя не разбере ли, че има проблем нищо друго не помага.

# 3
  • Мнения: 85
Здравейте! Аз съм семейна жена с дете на 5 годинки и отдавна семейна,живеем в град близо до Пловдив. Имам две сестри едната от която живее самостоятелно в Пловдив а другата все още живее в така наречения "шок" за нас майка ми и баща ми..
Проблема в семейството ни е,че майка ми прекрачва всички граници на алкохола.употребява алкохол в несъобразено количество,време и място.и лошото е,че стига до там да се крие за да се напие.
От малка си спомням,че имаше проблем с алкохола пиеше и винаги създаваше скандали,проблеми и напрежение в къщи имахме проблеми много.Когато баща ми взе решение да я закара на доктор и да ходи на някакви срещи с определен психолог или не знам и аз какъв беше точно доктора даваха и хапчета и беше добре не пиеше,но в момента в който спря да приема хапчетата след 4 месеца онзи адд се върна отново,тя започна отново да пие и вече не знам към кого да се обърна.. знам че ако тя сама не иска да си помогне никой не би и помогнал ходи на работа и тя и баща ми но в момента в който идват почивните дни тя гледа как да се напие и по-лошото е,че не се грижи за нищо нищо не я интересува напива се ляга и не я интересува сестра ми и дали е сготвено и имат какво да ядат и всичко най-гадно,баща ми ходи и събота и неделя понякога на работа и се трепе от работа само и само да покриват сметките и да посрещат следващия ден със храна,но тя винаги обвинява баща ми за всичко особено когато липсата на алкохол я кара да се чувства раздразнена,изнервена....
С огромен срам разказвам на кратко живота си и с огромна молба се обръщам за помощ към вас.. къде да закарам майка си за да и помогнат,кой би и помогнал и как.. с кого мога да се свържа за да ни помогнат след като всички наши разговори и усилия да и помогнем са безсилни..
Благодаря ви предварително!
Скоро по нова даваха подобен случай с една майка, която е напуснала своя дом и заживява , като клушарка където с един друг мъж постоянно пие.На призива на нейните две дъщери, тя отказваше да се завърне в къщи.Но от безпаричие, се налага  да обере заедно със своя познат   магазин.Става така,че малката и дъщеря разпознава майка си показана по Тв.Мислейки как да постъпи, за да и помогне я издава на полицията.Решение трудно, но целящо да помогне на майка си.Осъждат я   мисля  за 2 години затвор.Но там в затвора, лишена от свобода започват да я лекуват.Достига се до момента, в който майката разбира колко  е била изпаднала в зависимост от алкохола.Лошото е,че ако майка ви няма никакво желание да се откаже от пеенето, няма начин да и бъде въздействано.Оставя  принудително лечение.Има и билки, които се слагат в алкохола.Които след повторно пиене, предизвикват неприятно усещане при употреба на алкохол.Но този начин е доста  спорен, едни за   а други против.В някои лечебни заведения организират специални „барове“, където приготвят настойка от арнозерис, за да може да се придобие   негативен рефлекс към алкохола да става под медицинско наблюдение.Защото в противен случай дадената билка може да бъде отровна, ако се даде в по- голяма доза.За това съвета е  консултация с лекар.

Последна редакция: нд, 09 ное 2014, 16:23 от deoo

# 4
  • Мнения: 23
Гледал ли я е гастроентеролог, има ли цироза?
Последните прегледи и изследвания бяха преди 3-4 години и мисля,че лечението и беше повече наблегнато на психиката от колкото на здравословните изследвания към проблема който има..

# 5
  • Мнения: 23
Самата тя не разбере ли, че има проблем нищо друго не помага.
Dona , говорихме много казва,че разбира за проблема и и също е на мнение ,че има нужда от помощ....

# 6
  • Мнения: 85
Здравейте! Аз съм семейна жена с дете на 5 годинки и отдавна семейна,живеем в град близо до Пловдив. Имам две сестри едната от която живее самостоятелно в Пловдив а другата все още живее в така наречения "шок" за нас майка ми и баща ми..
Проблема в семейството ни е,че майка ми прекрачва всички граници на алкохола.употребява алкохол в несъобразено количество,време и място.и лошото е,че стига до там да се крие за да се напие.
От малка си спомням,че имаше проблем с алкохола пиеше и винаги създаваше скандали,проблеми и напрежение в къщи имахме проблеми много.Когато баща ми взе решение да я закара на доктор и да ходи на някакви срещи с определен психолог или не знам и аз какъв беше точно доктора даваха и хапчета и беше добре не пиеше,но в момента в който спря да приема хапчетата след 4 месеца онзи адд се върна отново,тя започна отново да пие и вече не знам към кого да се обърна.. знам че ако тя сама не иска да си помогне никой не би и помогнал ходи на работа и тя и баща ми но в момента в който идват почивните дни тя гледа как да се напие и по-лошото е,че не се грижи за нищо нищо не я интересува напива се ляга и не я интересува сестра ми и дали е сготвено и имат какво да ядат и всичко най-гадно,баща ми ходи и събота и неделя понякога на работа и се трепе от работа само и само да покриват сметките и да посрещат следващия ден със храна,но тя винаги обвинява баща ми за всичко особено когато липсата на алкохол я кара да се чувства раздразнена,изнервена....
С огромен срам разказвам на кратко живота си и с огромна молба се обръщам за помощ към вас.. къде да закарам майка си за да и помогнат,кой би и помогнал и как.. с кого мога да се свържа за да ни помогнат след като всички наши разговори и усилия да и помогнем са безсилни..
Благодаря ви предварително!
Скоро по нова даваха подобен случай с една майка, която е напуснала своя дом и заживява , като клушарка където с един друг мъж постоянно пие.На призива на нейните две дъщери, тя отказваше да се завърне в къщи.Но от безпаричие, се налага  да обере заедно със своя познат   магазин.Става така,че малката и дъщеря разпознава майка си показана по Тв.Мислейки как да постъпи, за да и помогне я издава на полицията.Решение трудно, но целящо да помогне на майка си.Осъждат я   мисля  за 2 години затвор.Но там в затвора, лишена от свобода започват да я лекуват.Достига се до момента, в който майката разбира колко  е била изпаднала в зависимост от алкохола.Лошото е,че ако майка ви няма никакво желание да се откаже от пеенето, няма начин да и бъде въздействано.Оставя  принудително лечение.Има и билки, които се слагат в алкохола.Които след повторно пиене, предизвикват неприятно усещане при употреба на алкохол.Но този начин е доста  спорен, едни за   а други против.В някои лечебни заведения организират специални „барове“, където приготвят настойка от арнозерис, за да може да се придобие   негативен рефлекс към алкохола да става под медицинско наблюдение.Защото в противен случай дадената билка може да бъде отровна, ако се даде в по- голяма доза.За това съвета е  консултация с лекар.

Много благодаря за отговора ви. А дали бихте могли да ми кажете в кои лечебни заведения се организират тези "барове" и къде би била направена най-добрата консултация с лекар .
Ние живеем близо до Пловдив и около тази област би било по лесно за семейството ми майка ми да посещава такива лечения.Но ако се наложи и би било надеждно и сигурно бихме отишли и на другия край на България. Бяхме ходили в едно селце към Шипка и на татък при някаква билкарка дадохме много пари за уж най добрите билки от нея и накрая ефекта е на лице.. Явно си беше някаква измислена билкарка и това е
На 5-и декември 1989 г.  се провежда учредителната сбирка на Анонимни алкохолици в България. Днес групите за взаимопомощ в 9 града помагат на десетки болни да останат трезви.

София
•    ул. “Княз Борис 1″ 146 (сградата до католическата черква*), вторник от 19 ч и събота от 16:00 ч. 0887467243
•    ул. ,,Пиротска,, 117 ет.1 стая 2, понеделник, сряда и петък от 19 ч. 0899220097, 0886678200, 0876678200
•    ЖК Дружба 1- до пазара, между блокове 24 и 26, в залата по бокс, четвъртък от 19 ч и неделя от 16 ч. 0877234291.

Варна
•    бул. “Княз Борис 1″ No. 80 ( в сградата на католическата черква), понеделник, сряда, петък и събота от 18:00 ч. 0890940335
•    ул. “Иван Рилски” №27, вторник и четвъртък от 18:30 ч., неделя от 17 ч. 0890940335
•    ДКС (т.н. Спортна зала),  понеделник и четвъртък от 18.00 ч. 0889951234

Добрич
Психоболница, гр. Добрич, кабинет 3, понеделник и сряда от 18 ч.0888378983

Пловдив
ул. „Арда” № 9 А ( къщата на Сдружение „Майки срещу дрогата”), сряда от 18 ч и събота от 13 ч. 0893288974, 0985123992

Стара Загора
бул. “Христо Ботев” №4 Б, читалище “Д-р Петър Иванов”, вторник и  четвъртък от 19 ч., неделя от 16.30 ч. 0878892418

Бургас
ЖК ”Славейков” бл. 1-А, вторник и петък от 17.00 ч, 0878524491 и 0877524491

Русе
ул. ” Епископ Босилков ” 7, неделя от 17 ч, 0897952134

Габрово
зала Възраждане, ет.2, задния вход, събота от 13 ч. 0877089808

Плевен
Сградата на католическата църква, събота от 15 ч. 0889398581

*Движението АА не е свързано с никакви политически или религиозни обединения, някои от сбирките се провеждат на територия, предоставена под наем от католическата общност, която има дълбоки традиции в борбата с алкохолизма – б.р.

И още информация  http://www.ncn-bg.org/consult_center/kc_12stapki.html

# 7
  • Мнения: 345
Копирай поста си и го пусни тук 
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=anonalc
Хората пишещи и четящи там са минали по този път, ще ти дадат адекватни съвети, но ако майка ти не осъзнава проблема си и не търси помощ, усилията ти ще са безмислени.

# 8
  • Мнения: 3
Здравейте! Аз съм семейна жена с дете на 5 годинки и отдавна семейна,живеем в град близо до Пловдив. Имам две сестри едната от която живее самостоятелно в Пловдив а другата все още живее в така наречения "шок" за нас майка ми и баща ми..
Проблема в семейството ни е,че майка ми прекрачва всички граници на алкохола.употребява алкохол в несъобразено количество,време и място.и лошото е,че стига до там да се крие за да се напие.
От малка си спомням,че имаше проблем с алкохола пиеше и винаги създаваше скандали,проблеми и напрежение в къщи имахме проблеми много.Когато баща ми взе решение да я закара на доктор и да ходи на някакви срещи с определен психолог или не знам и аз какъв беше точно доктора даваха и хапчета и беше добре не пиеше,но в момента в който спря да приема хапчетата след 4 месеца онзи адд се върна отново,тя започна отново да пие и вече не знам към кого да се обърна.. знам че ако тя сама не иска да си помогне никой не би и помогнал ходи на работа и тя и баща ми но в момента в който идват почивните дни тя гледа как да се напие и по-лошото е,че не се грижи за нищо нищо не я интересува напива се ляга и не я интересува сестра ми и дали е сготвено и имат какво да ядат и всичко най-гадно,баща ми ходи и събота и неделя понякога на работа и се трепе от работа само и само да покриват сметките и да посрещат следващия ден със храна,но тя винаги обвинява баща ми за всичко особено когато липсата на алкохол я кара да се чувства раздразнена,изнервена....
С огромен срам разказвам на кратко живота си и с огромна молба се обръщам за помощ към вас.. къде да закарам майка си за да и помогнат,кой би и помогнал и как.. с кого мога да се свържа за да ни помогнат след като всички наши разговори и усилия да и помогнем са безсилни..
Благодаря ви предварително!

# 9
  • Мнения: 3
Здравейте! Аз съм семейна жена с дете на 5 годинки и отдавна семейна,живеем в град близо до Пловдив. Имам две сестри едната от която живее самостоятелно в Пловдив а другата все още живее в така наречения "шок" за нас майка ми и баща ми..
Проблема в семейството ни е,че майка ми прекрачва всички граници на алкохола.употребява алкохол в несъобразено количество,време и място.и лошото е,че стига до там да се крие за да се напие.
От малка си спомням,че имаше проблем с алкохола пиеше и винаги създаваше скандали,проблеми и напрежение в къщи имахме проблеми много.Когато баща ми взе решение да я закара на доктор и да ходи на някакви срещи с определен психолог или не знам и аз какъв беше точно доктора даваха и хапчета и беше добре не пиеше,но в момента в който спря да приема хапчетата след 4 месеца онзи адд се върна отново,тя започна отново да пие и вече не знам към кого да се обърна.. знам че ако тя сама не иска да си помогне никой не би и помогнал ходи на работа и тя и баща ми но в момента в който идват почивните дни тя гледа как да се напие и по-лошото е,че не се грижи за нищо нищо не я интересува напива се ляга и не я интересува сестра ми и дали е сготвено и имат какво да ядат и всичко най-гадно,баща ми ходи и събота и неделя понякога на работа и се трепе от работа само и само да покриват сметките и да посрещат следващия ден със храна,но тя винаги обвинява баща ми за всичко особено когато липсата на алкохол я кара да се чувства раздразнена,изнервена....
С огромен срам разказвам на кратко живота си и с огромна молба се обръщам за помощ към вас.. къде да закарам майка си за да и помогнат,кой би и помогнал и как.. с кого мога да се свържа за да ни помогнат след като всички наши разговори и усилия да и помогнем са безсилни..
Благодаря ви предварително!

# 10
  • Мнения: 3
obadi mi se 0887351966

# 11
  • Мнения: 1
az mislq, 4e 6te e nai--razumno, da se izolira v specualiziranite bolnici za tova, i ot tam da hodi na terapevti4ni subiraniq, za6toto qvno, 4e tq nqma taq sila da osuznae v kakvo pologenie ostavq semeistvoto i blizkite si, za sujalenie, koeto ozna4ava, 4e iniciativata, trqbva da poeme 4len ot semeistvoto, za6toto ako ne se predprieme kra4ka, ozna4ava, 4e v sledstvie na alkohola idva momenta-----ceroza na 4erniq drob. Tova e mnenieto mi, znaq, 4e ne e leko i e mnogo bolezneno, no e fakt.
Gelaq Vi kusmet newsm78.

# 12
  • Мнения: 23
Копирай поста си и го пусни тук 
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=anonalc
Хората пишещи и четящи там са минали по този път, ще ти дадат адекватни съвети, но ако майка ти не осъзнава проблема си и не търси помощ, усилията ти ще са безмислени.
Много ви благодаря,ще го направя Simple Smile

# 13
  • Мнения: 23
Ако ви се обадя, с какво бихте били полезни на историята ми?

# 14
  • Мнения: 23
az mislq, 4e 6te e nai--razumno, da se izolira v specualiziranite bolnici za tova, i ot tam da hodi na terapevti4ni subiraniq, za6toto qvno, 4e tq nqma taq sila da osuznae v kakvo pologenie ostavq semeistvoto i blizkite si, za sujalenie, koeto ozna4ava, 4e iniciativata, trqbva da poeme 4len ot semeistvoto, za6toto ako ne se predprieme kra4ka, ozna4ava, 4e v sledstvie na alkohola idva momenta-----ceroza na 4erniq drob. Tova e mnenieto mi, znaq, 4e ne e leko i e mnogo bolezneno, no e fakt.
Gelaq Vi kusmet newsm78.
Да,но ми се искаше да знам по-точни координати на специализирани болници или доктори практикуващи в тази област. И да ние сме поставени в много трудно и неловко положение.. за това и се принудих да пиша по сайтове,за съвет и подкрепа. Аз съм най голямата дъщеря и съм решила да се заема с това да я водя по доктори и всякакви лечения.. Simple Smile Много ви благодаря за отговора

Общи условия

Активация на акаунт