Бебе с температура, съвет?

  • 8 106
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте мами ! Моят мъник е на 2 месеца и почти половина ... в момента от два дни е със температура 38.5-39.0 ... Педито ни предписа антибиотик Foxero .. започнахме приема от днес .. но температурката не спада  Cry , пробвах с компреси ( вода и оцет - равни части ) свалят но за определено време .. после наново ... Някоя от вас знае ли дали със този антибиотик мога да приложа и Панадол бебе .. или трябва да има някакъв интервал между двете .. Пиша тук защото нашето педи не е от хората които обичат да обясняват  Confused .. Благодаря на всички които дадът съвет !

Последна редакция: ср, 12 ное 2014, 16:28 от bubanka

# 1
  • Мнения: 8 957
Разбира се, че може! Дори задължително трябва да даваш на бебето и лекарство за температурата - Панадол бебе, Нурофен за бебета, свещички Ефералган за бебета. Прочети внимателно в листовката колко трябва да дадеш.

Няма никаква пречка да се дават заедно с антибиотика.

Температура спират да вдигат децата чак на втория-третия ден от началото на приема на антибиотик. Трябва да има малко време да подейства.

# 2
  • Мнения: 187
Разбира се, че може! Дори задължително трябва да даваш на бебето и лекарство за температурата - Панадол бебе, Нурофен за бебета, свещички Ефералган за бебета. Прочети внимателно в листовката колко трябва да дадеш.

Няма никаква пречка да се дават заедно с антибиотика.

Температура спират да вдигат децата чак на втория-третия ден от началото на приема на антибиотик. Трябва да има малко време да подейства.
Антибиотика започва да действа след втория, третия прием. За температуропонижаващите могат да се дават, разбира се, но се посъветвай с лекар. Панадола е за бебета над 2 месеца, Нурофена е за деца над 6 кг, а Ефералгана свещички за деца над 8 кг. Ако бебето няма нужните килограми, само лекар може да каже как да се пие. Пробва ли да обтриваш телцето с кърпа с вода (с телесна температура)? Лепенки Куул Пач на челото? И не забравяй, бебето да поема достатъчно течности, да не се обезводни  Peace

Последна редакция: ср, 12 ное 2014, 16:09 от javamamba

# 3
  • Мнения: 14
Със водичка не съм пробвала .. но се заемам да го обтрия !Благодаря ти ! А лепенките дали наистина ще помогнат ?  Thinking Не съм ги пробвала до сега .. така си седят вкъщи ... а като слагам лепенката .. цялата ли да бъде или да отрежа от нея ?

Последна редакция: ср, 12 ное 2014, 16:51 от nadeto1992

# 4
  • Мнения: 187
Със водичка не съм пробвала .. но се заемам да го обтрия !Благодаря ти ! А лепенките дали наистина ще помогнат ?  Thinking Не съм ги пробвала до сега .. така си седят вкъщи ...
Поне при моето дете лепенките много помогнаха, сваляха температурата с до 0,5 градуса. Обтриването с кърпа ми го препоръча педиатърката, кагото веднъж беше с 39,1, също помогна.

# 5
  • Мнения: 14
ами лепнах лепенката ... пък сега ще видим ...

# 6
  • София
  • Мнения: 1 485
Също така го дръж по-голичко. В никакъв случай не го обличай дебело, най-добре по памперс и босо докато смъкне температурата до прилични стойности. Мери я често.

# 7
  • Мнения: 46 552
Да, трябва да даваш нещо за понижаване не Т.
Антибиотика не я сваля. Той единствено убива бактериите. Какви са при вас?

# 8
  • Мнения: 14
Ако знаех щеше да ми е по-лесно ... Всичко му е здраво (гърло,ушички,дробчета,носле..) ... но от някъде и нещо вдига Т ... Педито каза , че незнае от какво е ...  Sad Sad ако знаех къде да ида и сама ще си взема мерки ...  Confused Thinking Thinking

# 9
  • Мнения: 46 552
Смени доктора. Абсурдно е да се изписва АБ без да знае за какво. Не вскеи АБ действа на всичко. Може да е нужен друг, може да не е нужен никакъв.
Какви изследвания пусна?

За момента се успокой, най-вероятно е вирус и тепърва ще минавате през много такива  Simple Smile Първите 3-4 дни се поддържа висока Т (при малките бебета е 39-40) и това е нормална реакция на организма, която така се бори и убива вируса.

Наблюдавай го, над 38.5 давай понижаващо и кърми (или давай мляко, ако не кърмиш) на поискване. При такава Т има нужда от много течности.

Ако поддържа повече от 4 дни иди пак на доктор, ако не ви пусне изследвания, намери друг.

И за друг път, не бързай с АБ, през много вируси ще минете и почти всички ще са с много висока Т, ако всеки път карате по същата схема, ще разбиете здравето на това дете.
Което не значи да се отирчат АБ, но да се предписват, когато е нужно.

Бързо оздравяване!

# 10
  • Мнения: 14
Ами ако намеря добър доктор в Ловеч веднага ще го сменя ! Въпроса е , че явно тук не всички са компетентни ... А понеже съм новобранка с бебетата (първо детенце ми е) .. някой може ли да ме насочи какви изследвания трябва да се пуснат ? Надявам се и аз бързо да оздравеем ...  Cry

# 11
  • София
  • Мнения: 39 812
Пуснахте ли ПКК преди антибиотика?
Температурата няма да спадне с 1вия прием. При дъщеря ми съм забелязвала подобрение след 2-3-тия прием.

# 12
  • Мнения: 14
Днес пуснахме изследвания (най-накрая убедих педито  Tired ) .. Сега да се надяваме, че всичко е наред ! Simple Smile .. Днес сме много игриви и без температурка  newsm53 .. Благодаря искренно на всички ви за съветите ! Hug Hug Hug

# 13
  • Мнения: 2 052
Как така за една температура ще изпише антибиотик при положение, че нищо друго няма  ooooh! ooooh! ooooh!
Вероятно е вирус, дъщеря ми като вдигне темп. не я сваля по 3-4 дни. Единственото което давам е температуропонижаващо, ако е над 38 градуса, под 38 нищо не правя.
Внимавай по-нататък с лекарствата, ако от 2м. почнете на антибиотици не ми се мисли като тръгне на ясла...

# 14
  • Мнения: 14
Антибиотика така си седи в опаковката ... един му дадох само .. и това беше ... не видях смисъл да му го давам просто ... Получихме изследванията иии слава Богу всичко е наред ... чистички сме !  Party ... Ще помоля само , ако случайно в темата се включи някоя мама от Ловеч да ме насочи към по-добър педиатър ! От скоро сме в града и определено няма с кого да се консултирам ! Благодаря ! Hug

Общи условия

Активация на акаунт