Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - 30

  • 56 401
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 724
На мен пък лекарката ми каза да си я пия, по 1 на ден, така ставали по-качествени яйцеклетки. И на мен ми бяха казали, че яйцеклетките ми са причина за неоплождане, пък то се оказа мъжки фактор. Но ако сте на 35+ може и да са прави лекарите. Нищо не скапва яйцеклетките така, както възрастта. Но смятам с добавки, спорт, чист въздух и хубава храна може да се повлияе в положителна посока, йога също. Peace

Фолиевата подпомага качеството, но само тя не е достатъчна, ако има проблем.

Качеството на яйцеклетките се скапва от захарта...

# 721
  • на морето
  • Мнения: 239
Може ли някоя да ми обясни как протича инвитро на ЕЦ. На кой ден се отива за първи път и ако е възможно някаква ориентировъчна цена  Praynig
Обикновено започва с преглед на 2- ри ден от цикъла. Пускат се хормони. Могат да изпишат хапчета за по-бързо узряване ня Я. После те викат на 7-8 ден, пряглед, хормони и ако всичко е ок, пьнкцията е на 9-10 ден. За прегледите се плащат 10 лв. Изследванията са около 55. Вирусология също 55. Прегнил-18,50. Медикаментите-различно около 30,40 лв. Пункция-350 с упойка. Това е. Ако с ъм пропуснала нещо, моля, допълвайте.

# 722
  • Мнения: 2 144
На мен д-р Шефкетова първо ще прави няколко месеца подред пункции и ако има яйцеклетки (всеки ден се моля поне една читава да има), ще замразяваме, докато тя реши да прави трансфери. Предният път като ходих на 10ден за проследяване имах два фоликула 19 и 20мм и ми взеха вирусология, общи кръвни изследвания - общо около 105лв + Прегнил ампула за около 18 - 18.50 и си тръгнах, като трябваше да чакам обаждане за стойността на LH. Обадиха ми се, че е много висок и ще оволирам до 24часа, което отлага процедурата. Ако не беше толкова висок, след два дни щях да отида на първата си пункция. Еее.. изтървахме я...Прибрах се, поревах си...А следващия ми цикъл с вероятност за овулация се пада на 24-25 декември, та и този месец изтървахме. Предния пък бяха на семинари...Оххх..

# 723
  • София
  • Мнения: 8 165
Аз като предложих на Персенска да замразяваме, тя не се съгласи. А като гледам много жени замразяват яйцеклетки. При мен защо не се съгласи  newsm78

# 724
  • Мнения: 379
Скрит текст:
В Надежда всъщност се опитват да те убедят колко си важен за тях, до момента в който не разбереш, че преди всичко трябва да се погрижиш сам за себе си. Също така гледам масова практика е на неуспелите в други клиники да се казва:ай, ай, защо сте правили опит при това положение.  Laughing Психолози големи, ама с доброто отношение те лъзнат едно хубаво до момента в който от отсрещната страна не ти кажат: няма часове, лекарите ги няма и тн. Тогава разбираш, че си просто един от многото с проблеми и няма нищо специално в теб.
kelson на 2 ден започва стимулираното ин витро, обикновено на къс протокол. За ЕЦ викат на 9- 10 ден, два пъти проследяване, хормони, вирусология - дотук към 140 лв. Пункция, има няма фоликул 300 без упойка, 350 с упойка. Трансфер+ оплождане 650лв, ако след "оплождането" не се стигне до трансфер са 250лв. на яйцеклетка. Абе приготви си 1200лв. да ти е мирна главата.  Peace
По-добре замразявайте ембриони, яйцеклетката съдържа основно вода и много малко оцеляват след размразяване.

# 725
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Марая - като не ти харесва в Надежда защо посещаваш тази клиника?  newsm78

За ЕЦ са ме викали на 2-ри ден, за да проверят дали нямам задържан фоликул и да пусна хормони, точно както kelson е описала. След това на 7-ми ден и по преценка на лякаря са ме викали колкото пъти се е налагало, докато фоликула стигне 15-16мм. След това са ми пускали хормони и според стойността на Естрадиола и ЛХ се преценява дали има нужда от Цетротид и кога ще е Прегнила-а и пункцията. Преди пункцията има преглед (поне при мен до сега е било така) и едва след прегледа се заплаща цената за пункция.

От кога Прегнил-а е 18.50лв ?  newsm78 Октомври месец беше 6лв  newsm78

# 726
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Марая - като не ти харесва в Надежда защо посещаваш тази клиника?  newsm78

За ЕЦ са ме викали на 2-ри ден, за да проверят дали нямам задържан фоликул и да пусна хормони, точно както kelson е описала. След това на 7-ми ден и по преценка на лякаря са ме викали колкото пъти се е налагало, докато фоликула стигне 15-16мм. След това са ми пускали хормони и според стойността на Естрадиола и ЛХ се преценява дали има нужда от Цетротид и кога ще е Прегнила-а и пункцията. Преди пункцията има преглед (поне при мен до сега е било така) и едва след прегледа се заплаща цената за пункция.

От кога Прегнил-а е 18.50лв ?  newsm78 Октомври месец беше 6лв  newsm78
На друга фирма е, няма внос от този от 6 лв.

# 727
  • Мнения: 107
"От кога Прегнил-а е 18.50лв ?  newsm78 Октомври месец беше 6лв  newsm78"

От скоро, от около месец-два, защото нямат прегнил, сега е хориомон, ефекта е същият само цената е х3.
 

# 728
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Мерси Нежи, loriana  Hug
Явно аз съм хванала от последните количества от 6лв.

Нежи - Стискам палци януари месец всичко вече да е наред и най-вече ЗЕТ-а да е успешен  Praynig
А проверявала ли си дали оправиха проблема с естрофема, по едно време нямаше внос и момичетата от тази и другите теми обикаляха от аптека на аптека да го търсят?

# 729
  • Мнения: 330
Скрит текст:
В Надежда всъщност се опитват да те убедят колко си важен за тях, до момента в който не разбереш, че преди всичко трябва да се погрижиш сам за себе си. Също така гледам масова практика е на неуспелите в други клиники да се казва:ай, ай, защо сте правили опит при това положение.  Laughing Психолози големи, ама с доброто отношение те лъзнат едно хубаво до момента в който от отсрещната страна не ти кажат: няма часове, лекарите ги няма и тн. Тогава разбираш, че си просто един от многото с проблеми и няма нищо специално в теб.
kelson на 2 ден започва стимулираното ин витро, обикновено на къс протокол. За ЕЦ викат на 9- 10 ден, два пъти проследяване, хормони, вирусология - дотук към 140 лв. Пункция, има няма фоликул 300 без упойка, 350 с упойка. Трансфер+ оплождане 650лв, ако след "оплождането" не се стигне до трансфер са 250лв. на яйцеклетка. Абе приготви си 1200лв. да ти е мирна главата.  Peace
По-добре замразявайте ембриони, яйцеклетката съдържа основно вода и много малко оцеляват след размразяване.

Много благодаря за помощта. Ще чакам да мине този месец и на следващия цикъл си запазвам час за 9-10 ден и това ще е.

# 730
  • Мнения: 379
Марая - като не ти харесва в Надежда защо посещаваш тази клиника?  newsm78


Харесва ми, как да не ми харесва. Laughing От момента в който спрях да се връзвам на доброто отношение и започнах да си драпам за часове и процедури сама, започнах да я харесвам още повече.  Laughing

kelson най-добре питай в клиниката на кой ден, да не изпуснеш овулация. Ако с хормоните ти всичко е наред, мисля че точно 9 ден се ходи.

# 731
  • София
  • Мнения: 23 208
по-добре хориомон за 18 лв отколкото онова другото за почти 70лв, забравих му названието. по едно време само него имаше  ooooh!

# 732
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Уау прегнила верно ли е 18 лв станал?  Shocked Е пак по-добре е от Овитрела.

# 733
  • Плевен - Велико Търново - Милано, Италия
  • Мнения: 351
Момичета,  след колко дни разбирате резултата от биопсията и на кой телефон се обаждате?

# 734
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Мерси Нежи, loriana  Hug
Явно аз съм хванала от последните количества от 6лв.

Нежи - Стискам палци януари месец всичко вече да е наред и най-вече ЗЕТ-а да е успешен  Praynig
А проверявала ли си дали оправиха проблема с естрофема, по едно време нямаше внос и момичетата от тази и другите теми обикаляха от аптека на аптека да го търсят?
Много ти благодаря за подкрепата  Hug. Имам 1 опаковка остана неизползвана, когато се случиха нещата с перитонита.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт