Работа, CV-та, HR-и, съвети - 40-та тема

  • 69 053
  • 770
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Unforgotten 'feeling' f , случвало ми се е преди време - тогава бяха търсили хора много дълго време, очевидно са се спряли на някой, който се е отказал още в самото начало и затова бяха прибегнали до резервни кандидати, а вече бяха минали около 2 месеца, откакто бях кандидатствала. Така поне си го обяснявам аз. Но след 6 месеца да ти се обадят и да те поканят за след час - изглежда ми несериозно, непрофесионално, та чак глупаво дори. В момента и аз търся работа и от време на време се сблъсквам с доста непрофесионални прояви, за жалост....случва се. Често се говори, че кандидатите не били подходящи, не се били справили/държали добре на интервюто, но от опит по интервюта видях и доста куриозни случки/въпроси и непрофесионално поведение от страна на HR дори и в по-големи компании. Жалко наистина, не би следвало да е така, но....Продължаваме да търсим и дано всеки да намери своята подходяща работа в най-скоро време Simple Smile

# 721
  • Мнения: 218
Какво представлява работата манипулант в склад?
Цитат
"СТИНГ" АД - ВОДЕЩА ФИРМА НА ФАРМАЦЕВТИЧНИЯ ПАЗАР В БЪЛГАРИЯ, ТЪРСИ ДА НАЗНАЧИ МАНИПУЛАНТИ ЗА
РАБОТА В СКЛАД
Някой може ли да сподели някакви настоящи мнения, относно фирмата(Пловдив)?
Благодаря!

# 722
  • Мнения: 1 446
Цитат
Хахах, случвало ли ви се е да ви звъннат за интервю по обява, за която сте кандидатствали преди месеци?  #Crazy

И аз звъня понякога. Кво да правиш, като не можеш да намериш човек.

# 723
  • Мнения: 3 378
И аз съм звъняла. Дори и да се е намерил човек, може да се отвори подобна нова позиция. Винаги, когато съм се обаждала за отказ на кандидата, съм казвала, че документите му се пазят за подходяща позиция. И наистина първо от тях съм търсила.

# 724
  • София
  • Мнения: 243
Колко време пазите документите на кандидати?   bouquet

# 725
  • Мнения: 9 921
МолА да ми обясните какво е общото между началник склад и горски?

http://www.jobs.bg/f2593080

# 726
  • Мнения: 1 446
E, частно сечище е. Предполагам затова искат горски  newsm78

Но за неграмотната обява да не говорим.

# 727
  • Мнения: 2 802
Какво представлява работата манипулант в склад?
Цитат
"СТИНГ" АД - ВОДЕЩА ФИРМА НА ФАРМАЦЕВТИЧНИЯ ПАЗАР В БЪЛГАРИЯ, ТЪРСИ ДА НАЗНАЧИ МАНИПУЛАНТИ ЗА
РАБОТА В СКЛАД
Някой може ли да сподели някакви настоящи мнения, относно фирмата(Пловдив)?
Благодаря!

Предполагам, че това ще се прави ...

Манипулант - Фармацевтичен склад
- Сортиране по вид и партиден номер на лекарствени продукти по заявка;
- Заделяне и разпределяне на лекарствените продукти за експедиция;
- Подреждане и организиране на стоките в склада;
- Поддържане на подредбата и чистотата в складовите помещения;
- Участие в ревизии на складовата наличност.

# 728
  • Мнения: 218
Благодаря, F.a.t.e.  bouquet

# 729
  • Мнения: 3 378
Колко време пазите документите на кандидати?   bouquet
Ако въпроса е към мен, не сме ги изхвърляли, а се съхраняват в класьори. Но за интервю съм канила тези, които не са били одобрени на предходно интервю, най-много преди 6 месеца.

# 730
  • Мнения: 1 446
Аз шредвам определена част, но напоследък пазя всичко в папки. При нас е само СВ, друго не изисквам.

# 731
  • Мнения: 1 519
Хаха, случвало ли ви се е да ви звъннат за интервю по обява, за която сте кандидатствали преди месеци? #Crazy
Аз вчера много се шашнах, защото някаква дама ми звъни и ме кани на интервю "след 1 (един) час" и казва името на фирмата. Аз си спомних, че това е било много отдавна, а и от 6 месеца съм на новото си работно място, значи още преди това съм кандидатствала. Да не говорим, че ме поканиха на интервю след час Shocked
Не ми се е случвало, но ако ми се случи, дори няма да го взема насериозно.
Ще им отговоря най-учтиво, че щом ще е след 1 час, нека да е след 1 час, да ме почакат 1 час и ще видят дали ще им дойда Wink
И толкова.
(Откъде накъде ще им се обяснявам дали работя?!)

Как така си мислят, че за 1 час ей така ще хукнеш да се явяваш на интервю?! Що за несъобразителни хора?! Ами ако си ангажирана с друга по-важна работа през това време?!
Пълно незачитане на личен живот и време.

Какво ще си помисля ли? Защо не са ми звъннали по-рано, интервю за работа се уговаря поне 1 ден предварително, а не на момента.
Съвсем ясно ми е какво отношение имат към подчинените си, щом още не си такъв и ти нареждат да си им на разположение ей сега, до час! Ще имат много здраве...

Последна редакция: пт, 23 яну 2015, 13:28 от krem-karamel

# 732
  • Мнения: 2 157
Аз съм ходила на интервю за същия ден, но съм имала време да реагирам. Това за след 1 час е прекалено. Виждала съм какъв тип работодател вика за след 1 час... по-добре да не се ходи въобще.  Rolling Eyes

# 733
  • Мнения: 11 003
Някой знае ли къде е офисът на ДМ? Преди бяха в сградата на Хюндай до БП, но мисля, че се преместиха.

# 734
  • Мнения: 11
Здравейте, на всички.
И аз да се запиша при безработните и търсещи работа майки.
Бих искала да попитам съфорумките за кол центровете, ако има някой информация от първо лице.
Аз говоря и пиша на италиански много добре, много, много Embarassed, но нямам квалификация - 12 години работа в Италия и го научаваш. Но виждам, че навсякъде искат и английски, дори и обявите са на английски. Действително ли ми трябва и този език, когато става въпрос за разговори с Италия например. Или просто се изисква работен английски - моят е на ниво А1. И дори не съм го писала в СВ-то , защото смятам , че е крайно недостатъчно. Благодаря предварително за отговорите и
успех на всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт