Как да се разделя с него?

  • 20 617
  • 119
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Здравейте,

жена на 30 години съм, с Него се загаджихме през 2005, живеем заедно от 2008г. Не сме подписвали брак, имаме дете на почти 3 години. Отдавна съм осъзнала, че не сме един за друг. Той е монотонен, аз пък обичам разнообразието. Детето ни се роди непланирано, но желано от моя страна, за него не знам. Когато малкия се роди той пожела да се преместим при моята майка, която е пенсионерка и вдовица за да може тя да ми помага. До тогава живеехме в моят апартамент, който дадохме под наем. Съгласих се. Майка ми е доста толоерантен човек и съвместното ни съжителство никога не е било проблем. През годините в които живеем заедно той почти никога не ми е помагал финансово - когато му поискам пари за нещо започва да обяснява колко разходи има. Намирам начин и се справям сама с разходите. Дори след като се роди малкия си прави оглушки и не ми е давал пари за да му купувам разни неща. Ако му кажа че детето има нужда от нещо отлага момента на излизането, за да ми писне и да го купя сама. Пари за домакинството също почти не съм видяла. Аз пълня хладилника, а когато му кажа че съм похарчила еди колко си пари в магазина ми обяснява как еди кой си е безрабоен и няма пари за хляб и как шибаното правителство е виновно за всичко. Физически също не ми помага, тъй като има собствено магазинче и по цял ден е там. Честно казано не знам точно колко и какво печели, тъй като когато го попитам защо се бъхти за нищо ми се обяснява, че иначе ще работи за 300 лв. Интерес към детето почти никакъв не проявява, когато се прибере вечерта си поиграва с неги 15-20 минути, след което се изолира сам и прекарва на терасата час- час и половина далече от нас. Ако все пак успея да го накарам да ми помогне за детето, то обикновено на третата минута е наказано да си седи в кошарата. Преди година и половина ми беше прекипяло и му бях събрала багажа, но той така и не си го качи в колата. Няколко дена не спа в къщи, спял в колата си, за да не тревожи родителите си. В крайна сметка го прибрах обратно след много рев и сополи от негова страна, но не след дълго започнах да съжалявам. Нищо не се промени. През последните 2-3 месеца едва издържам присъствието му. В редките случаи когато излизаме заедно се държи, сякаш му е неприятно, излязохме на пикник - седя и сумтя през цялото време. Ходихме извън града за 3 дни - затвори се в стаята с бутилка водка и не ни придружи почти никъде с детето. Излязохме с кръстниците на малкия до детската площадка - изцепил се пред кръстницата, че това разходките били голяма простотия. Вече не го искам около мен, неприятно ми е дори интимното общуване - не искам да ме целува, за секс да не говорим. Наясно съм, че искам да се разделим. Не знам обаче по какъв начин да го направя. Опасявам се, че ще стане като последния път - ще реве вкъщи, няма да си изнесе багажа, за капак на всичко ще ми вмени и вина. Страхувам се, че ще се огъна като го видя разстроен. Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 413
Искай му наем,ако смята да живее у майка ти и му кажи,че си имаш друг човек вече до себе си(помоли някой от приятелите ти да го изиграете). Обясни му,че си го търпяла само от жал и нямаш намерение след като си имаш едно дете,да го осиновяваш и него, като такова Simple Smile Той не спазва бащинските си задължения.

# 2
  • Мнения: 14 830
Начина е само един- събираш му багажа и му биеш шута
Ако иска и месец да стои пред вратата и в колата.
Това което търпиш  е чист паразитизъм от негова страна,огромна безотговорност също

Цитат
Няколко дена не спа в къщи, спял в колата си, за да не тревожи родителите си.

Значи не иска да тревожи родителите си,Брей колко бил загрижен
Ти тревожиш майка си ,защото на жената няма начин да и е безразлично това което става с вас
Защо не разтревожиш малко неговите родители.Срещни се с тях обясни им и ако  мъжът ти откаже да се изнесе им се обади да дойдат да си го приберат.
Точно така кажи и на него -че ако откаже да изчезне ще се обадиш на родителите му

Стегни се и не си вменявай чувство за вина.Това те прави много слаба. Ако има виновен това не си ти Осъзнала си се,узряло е решението остава ти само да действаш

# 3
  • Мнения: 510
Силно се надявам твоя човек да не се окаже същия случай като моя приятелка (с разликата, че нямаха дете). След дълга 5-6-годишна връзка, заживяха заедно на квартира, той общо взето тъпунгер като твоя (подобен), с извинение, ама така де - все работа не можеше да намери, само пиеше, нищо не правеше по цял ден, тя въртеше домакинство, ходеше на работа и т.н. Смятай - толко време са били заедно, обичала го е, (той в началото не беше чак такъв де) ама то и биволско спокойствие да имаш, ще ти писне такъв търтей. Абе дебилен до немай къде. Счупи се чашата накрая. Тя му каза, че иска да се разделят, той не го прие. Една година тя не можеше да се отърве от него. Даже след неколкократни опити да го разкара от квартирата или пък тя да се премести, той се подучи пък да я заплашва, че ще се самоубива. И нея я беше страх милата, много й съчувствах ама беше наистина в безизходица. Той даже помня, че веднъж и тръгна нанякъде и си изключи телефона уж да се самоубива, тя се поболя милата от чувство за вина. Поредния театър се оказа разбира се. Ама психопати всякакви. Абе беше си пленница, както в твоя случай, но вие сте по друг начин. Та...

Накрая й писна, видя че няма как да напусне квартирата, нито да го разкара, взе да излиза по-често да се разведри. Много беше подтисната в началото, но после я запознах с бъдещия й съпруг една вечер в едно заведение. Най-накрая тя почна да води новия си вкъщи и оня накрая се разкара сам (слава богу).  newsm17

# 4
  • Мнения: 1 749
Начина е само един- събираш му багажа и му биеш шута
Ако иска и месец да стои пред вратата и в колата.

Абсолютно! Просто го изритваш и да се оправя сам.
Да, знам, че звучи много лесно на теория, но при такъв паразит... спасението е само едно.
Съжалявам, че съм толкова груба и пряма - сигурно го обичаш по някакъв твой начин. Но наистина, точно това мисля за подобни индивиди.
Избави се от воденичния камък и намери мъжа, който те заслужава.

# 5
  • Мнения: 150
казано честно и аз така ги виждам нещата - бързо и директно, както се маха лепенка. Проблема е, че понякога се държи изключително странно - предния път легна на леглото, сви се в зародишна поза и стоя така няколко дни - в смисъл става, ходи на работа, връща се от работа и ляга в същата поза. Дори не се съблича и завива. Нито яде, нито се къпе, нито се бръсне - ще умира. След това спа няколко вечери в колата. накрая дойде да реве - рева първо на майка ми и тя ме убеди да го прибера, че детето да имало баща. Сега се опасявам, че ще е същото, а мен най-вече от тази агония ме е страх. Освен това,  предполагам, че ще почне да виси в колата пред вкъщи, да звъни и т.н. Честно казано, вече и обич не изпитвам, само жал.

# 6
  • Мнения: 4 500
Аман от такива "мъже"  ooooh!
Ти пък що слушаш майка си? Опитай се дори и съжаление да изпитваш към него. Кучето скача според тоягата - така е свикнал, така му харесва.

# 7
  • Мнения: 1 749
казано честно и аз така ги виждам нещата - бързо и директно, както се маха лепенка. Проблема е, че понякога се държи изключително странно - предния път легна на леглото, сви се в зародишна поза и стоя така няколко дни - в смисъл става, ходи на работа, връща се от работа и ляга в същата поза. Дори не се съблича и завива. Нито яде, нито се къпе, нито се бръсне - ще умира. След това спа няколко вечери в колата. накрая дойде да реве - рева първо на майка ми и тя ме убеди да го прибера, че детето да имало баща. Сега се опасявам, че ще е същото, а мен най-вече от тази агония ме е страх. Освен това,  предполагам, че ще почне да виси в колата пред вкъщи, да звъни и т.н. Честно казано, вече и обич не изпитвам, само жал.
Не виждам проблем да направиш това, което искаш. Наистина не разбирам какво те спира, предвид всичко, което сподели, че се случва...

# 8
  • Мнения: 204
Зародишни пози, плач, голяма работа. То ти си тая дето трябва да плаче, не той. Замисли се какво ти носи този човек - хубава емоция ли, подкрепа, финансово рамо, помощ за детето, любов? Според мен те притеснява чувството за вина и това, какво ще кажат хората. Майната им и на двете. Очеизвадно се справяш сама, махни паразита от себе си. Ще ти олекне безкрайно и не му позволявай да ти вменява чувство за вина. Да имало детето баща, абе я... Мерси съм за такъв татко.

# 9
  • Мнения: 14 830
казано честно и аз така ги виждам нещата - бързо и директно, както се маха лепенка. Проблема е, че понякога се държи изключително странно - предния път легна на леглото, сви се в зародишна поза и стоя така няколко дни - в смисъл става, ходи на работа, връща се от работа и ляга в същата поза. Дори не се съблича и завива. Нито яде, нито се къпе, нито се бръсне - ще умира. След това спа няколко вечери в колата. накрая дойде да реве - рева първо на майка ми и тя ме убеди да го прибера, че детето да имало баща. Сега се опасявам, че ще е същото, а мен най-вече от тази агония ме е страх. Освен това,  предполагам, че ще почне да виси в колата пред вкъщи, да звъни и т.н. Честно казано, вече и обич не изпитвам, само жал.

Абсолютен театър
Той май усеща накъде вървят нещата и започва поредната игра на манипулиране
Явно те усеща че имаш развито чувство за вина и го използва срещу теб

Родителите му знаят ли тези неща

# 10
  • Мнения: 4 418
Детето ни се роди непланирано, но желано от моя страна, за него не знам.

Тука спрях и веднага пиша. Е как така не знаеш, 3 годишно дете, него го познаваш от почти 10 години и не си наясно дали той желае и т.н. рожбата ви?  Shocked

# 11
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Ти нямаш мъж на практика, а по-лошото детето няма баща. Ако това не те мотивира да го разкараш каквито и театри да играе, няма какво.
Ти си решаваш

# 12
  • Мнения: 150
Детето ни се роди непланирано, но желано от моя страна, за него не знам.

Тука спрях и веднага пиша. Е как така не знаеш, 3 годишно дете, него го познаваш от почти 10 години и не си наясно дали той желае и т.н. рожбата ви?  Shocked

Когато разбрах, че съм бременна останах доста изненадана, тъй като не бяхме правили опити за бебе. Но тъй като практикувахме "прекъснат акт" в последствие се оказа, че не е такава изненада (доста познати били забременявали така). когато му казах, го прие, без да показва някаква емоция - позитивна или негативна. Никога не е коментирал радва ли се от факта, че има дете, от както се е родил малкия контактите им са доста ограничени - детето го търси, но той като че ли не се чувства особено уютно в ролята си на баща. За настоящата година е излизал 3-4 пъти самостоятелно с него, и още толкова с нас. Наистина не съм наясно какво точно му е в главата, понякога си мисля, че малкия му е един досаден ангажимент.

# 13
  • Мнения: 150
Ти нямаш мъж на практика, а по-лошото детето няма баща. Ако това не те мотивира да го разкараш каквито и театри да играе, няма какво.
Ти си решаваш

по-лошо е - ако нямах мъж можех да си потърся някой, а пък сега - не съм такъв човек да му търся заместник докато още съм с него
тъпото е, че детето умира за мъжка компания - често излизаме с кръстниците му, много се има с кръстника...

# 14
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Абе душа, този твоя напраУ квартирант. Какво му се чудиш още, че и вина си приписваш.
Много си търпелива какчИ,  недей така. То жал, жал ама до кога жал. Щял да умира, то така лесно ако се умираше, ехееееейййй......
За теб и детенцето ти ми е жал. Hug Съвети няма да дам, те момичетата вече са ти дали.

Общи условия

Активация на акаунт