Брекети - къде, какви, за колко? - тема 5

  • 133 576
  • 811
  •   1
Отговори
# 540
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Ясно. Ако знаете други специалисти във Враца, Монтана, Плевен, ми пишете. Ще запомня за този от мездра. Както и да го погледна, 100 км трябва да пътувам при прегледите, който и вариант да избера. Просто съм на такова място, че...
Бихте ли ми казали цените как вървят на металните брекети ориентировачно. Щом не може само едната, и двете ще са явно. От 2009 година следя теми и чета и досега все си викам, че ще паднат, ама като че ли май не падат. Да знам да почна да събирам някакви и да се ориентирам, че времето минава.
За Плевен препоръчвам д-р Грета Йорданова. Погледни с търсачката за сайта и. Има координати, работи в София и Плевен. Преглежда и в неделя, но трябва час. Следващата дата за преглед в Плевен е 10 май. Бих ти препоръчала и друг ортодонт, но е в Българене. Ако те устройва да дам координати на ЛС?

# 541
  • Мнения: 13
Мими, съмнявам се да успееш да си смениш ортодонта, не и без да си платиш наново лечението при друг. Доста време ги носиш, поне прави ли са зъбите вече? Сега не си ходила три месеца, а преди това колко редовно ходеше? Честите посещения са от особена важност за бърз резултат. Относно ластиците, сега ги носиш по един начин, за да се издърпа челюстта, а след това трябва да се носят по друг начин, за да се напаснат челюстите. Понеже и аз коригирам дълбока захапка, това ми обясниха още в началото.


Преди ходех редовно, но като уча и работя, нямам свободни дни. Зъбите ми са прави, само средата се разминава. Тя моята ортодонтка нищо никога не казва. Затова постоянно се чудех кога ще ги махна. Първоначално каза срок 1 година и 7-8 месеца. Доста повече станаха. Не ми дава и да ходя на зъболекар, имам зъбен камък, който ме дразни.

# 542
  • София
  • Мнения: 12 026
Как така не ти дава да ходиш на зъболекар?
Ти защо я слушаш?

# 543
  • София
  • Мнения: 1 289
Да, всъщност, можеш да си ходиш на зъболекар с брекетите, те не пречат нито за почистване на зъбен камък, нито за лечение. Това да не е прехвалената шуменска ортодонтка, която взима по 800 лева?
Аз имам проблем, обаче. На два пъти, докато ям, усетих, че ми се счупи зъб, имаше и малки парчета. Първия път не успях да намеря къде има счупване, но след вчера си мисля, че е единият зъб, на който имам повдигаща пломба. Не мога да видя добре, защото пломбите са на горните шести зъби, тъй като долу имам корони, но имам по-различно усещане като затворя устата. Сега дилемата ми е дали да ходя до моята зъболекарка, за да го види, или да изчакам до вторник, когато ми е часът при ОД.

# 544
  • Мнения: 322
Здравейте,
Имам въпрос към носещите ластици (а и друг, ако знае няма да откажа съвет)  newsm78 ... Явно докато спя си засмукват бузата и я разраняват, а когато говоря тя продължава да се търка и става още по-болезнено  Cry ... Пробвах с восък, с вода за уста и накрая не носих ластици 3-4 дни докато се успокои .... Сега обаче пак доближавам болезнената фаза  Tired

# 545
  • Мнения: 2
Здравейте,
Имам въпрос към носещите ластици (а и друг, ако знае няма да откажа съвет)  newsm78 ... Явно докато спя си засмукват бузата и я разраняват, а когато говоря тя продължава да се търка и става още по-болезнено  Cry ... Пробвах с восък, с вода за уста и накрая не носих ластици 3-4 дни докато се успокои .... Сега обаче пак доближавам болезнената фаза  Tired

И аз съм с ластици, само че на горната челюст, за да теглят кучешките зъби, по-бързо да направят място за предните. После ще слагам и за преместване на челюстта. Направо не ми се мисли!  ooooh! И аз се чудя вече какво да правя ... Пречат и през нощта, и през деня  Shocked

# 546
  • Мнения: 13
Да, всъщност, можеш да си ходиш на зъболекар с брекетите, те не пречат нито за почистване на зъбен камък, нито за лечение. Това да не е прехвалената шуменска ортодонтка, която взима по 800 лева?
Аз имам проблем, обаче. На два пъти, докато ям, усетих, че ми се счупи зъб, имаше и малки парчета. Първия път не успях да намеря къде има счупване, но след вчера си мисля, че е единият зъб, на който имам повдигаща пломба. Не мога да видя добре, защото пломбите са на горните шести зъби, тъй като долу имам корони, но имам по-различно усещане като затворя устата. Сега дилемата ми е дали да ходя до моята зъболекарка, за да го види, или да изчакам до вторник, когато ми е часът при ОД.
Доколкото знам в Шумен няма много избор на ортодонт, така, че е тази за която мислиш. Grinning Моите брекети са смесени- метални и сапфирени. Имам 3 отлепени метални и един сапфирен. За сапфирения (на горен кучешки) каза, че не пречело да стои така, само дето там ако трябва да закача ластици не знам дали няма да отлепи и други заради напрежението (сигурно ще нося наново ластици, понеже ефекта им отмина). Искам вече да ги сваля, 4 години ми стигат. Grinning

# 547
  • София
  • Мнения: 1 289
Много странно с тези разлепени брекети, които могат да си стоят така. На теб не ти ли пречи? Пожелавам ти скоро да ги свалиш, но трябва и да ходиш да те вижда по-редовно.

# 548
  • Мнения: 468
На мен ластиците пък нищо никъде не са ми разранявали... такаче не знам какво да кажа, за да помогна... Аз ги носих за издърпване на долната челюст напред...
Сега ме дразнят ритейнърите, само ги опипвам с език и съм го разранила, естествено... но пък имам дата за сваляне - 11.05 Simple Smile Ънбъливъбъл! 9 месеца тотал...

# 549
  • Карлово
  • Мнения: 4 703
Ти пък! Само толкова ли? И отличен резултат?

# 550
  • Мнения: 68
Здравейте!

От известно време насам и аз се замислям да сложа брекети. Имам доста криви зъби, но не мисля че съм от най-тежките случаи. Все още не съм ходила на преглед, за момента само проучвам. Имам няколко питания и ще се радвам да ми отговорите.

Трябва ли зъбите ми да са в перфектно здраве, за да ми се поставят брекетите?
Имам коронка на един от задните зъби и един счупен преден, който е оправен, това би ли било проблем?
Има ли в Пловдив добър ортодонт, който да приема разсрочено плащане?
Бих могла да дам около 3, най-много 4k за целия период на лечение, това реална представа ли е за цената на тази услуга?

# 551
  • Пловдив
  • Мнения: 4 148
Здравейте!

От известно време насам и аз се замислям да сложа брекети. Имам доста криви зъби, но не мисля че съм от най-тежките случаи. Все още не съм ходила на преглед, за момента само проучвам. Имам няколко питания и ще се радвам да ми отговорите.

Трябва ли зъбите ми да са в перфектно здраве, за да ми се поставят брекетите?
Имам коронка на един от задните зъби и един счупен преден, който е оправен, това би ли било проблем?
Има ли в Пловдив добър ортодонт, който да приема разсрочено плащане?
Бих могла да дам около 3, най-много 4k за целия период на лечение, това реална представа ли е за цената на тази услуга?

За Пловдив мога да препоръчам моята ортодонтка /и още няколко момичета тук са при нея/ - д-р Йозгюр
При нея няма проблем за разсрочено плащане, 2500-3000 лв. са цените ориентировъчно при нея.
Ако погледнеш старите ми постове и изобщо назад темите - има много инфо
Зъбите трябва да са здрави, но не е проблем да се лекуват или правят пломби и по време на лечението. Коронката и счупеният зъб не би трябвало да са проблем, но все пак ОД ще каже /обикновено се намира решение при такива случаи/

# 552
  • София
  • Мнения: 1 500
Някой носил ли е брекети и да е имал проблеми с венците? Аз имам пародонтит, който не е прогресивен, само понякога се обостря и имам изкривяване на зъбите в следствие на това. Според зъболекарката ми брекетите не биха ми помогнали, а може да доведат до разклащане на зъбите. Имате ли опит с подобен проблем?

# 553
  • TX
  • Мнения: 593
Някой носил ли е брекети и да е имал проблеми с венците? Аз имам пародонтит, който не е прогресивен, само понякога се обостря и имам изкривяване на зъбите в следствие на това. Според зъболекарката ми брекетите не биха ми помогнали, а може да доведат до разклащане на зъбите. Имате ли опит с подобен проблем?
точно поради тази причина съм с брекети, иначе зъбите ми бяха прекрасно наредени, но от парадонтита се раздалечиха и изтеглиха леко напред. След консулт с ортодонт и парадонтолог ги сложих (естетични) само на горните 6, където е поражението.  След това ще съм с постоянен ритейнър докато ги имам зъбите.

# 554
  • Мнения: 63
Някой носил ли е брекети и да е имал проблеми с венците? Аз имам пародонтит, който не е прогресивен, само понякога се обостря и имам изкривяване на зъбите в следствие на това. Според зъболекарката ми брекетите не биха ми помогнали, а може да доведат до разклащане на зъбите. Имате ли опит с подобен проблем?

Напротив, в такива случаи брекетите са най-подходящия и щадящ от биологична гледна точка метод.

Общи условия

Активация на акаунт