Брекети - къде, какви, за колко? - тема 5

  • 133 398
  • 811
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 37
Здравейте. Кажете добър ортодонт от плевен за поставяне на брекети?
Помня едно име - Грета Йорданова, чух, че била добра. Има ли други, на които може да се разчита?

# 766
  • Мнения: 6 582
Има ли някой, който е извеждал до правилното им място зъби от костта с брекети? И то зъби, които не са се показали по никакъв начин, а трябва с хирургическа намеса?

# 767
  • София
  • Мнения: 36
Има ли някой, който е извеждал до правилното им място зъби от костта с брекети? И то зъби, които не са се показали по никакъв начин, а трябва с хирургическа намеса?
Аз все още се боря с един такъв зъб от година и половина и след две операции, а през юли ми предстои и трета, защото върви много бавно, размести всички останали зъби наоколо и не може да излезне.  newsm45

# 768
  • Мнения: 2
Здравейте на всички. И аз се присъединявам към вас, като един бъдещ брекетоносец. Бих искала да попитам тези които са избрали д-р Видев от клиника Ортоестет за техен ортодонт да споделят подробности- какви брекети носят, колко излязоха като сума, спазват ли се часовете в кабинета, отношението на лекаря към тях?? Може да ви се стори странно това което питам, но ако знаете на какво се нагледах само от ходене на консултации..ужас. Чакане по 2 часа да ти кажат, че лечението ти ще струва еди колко си, нелюбезни с пациентите си, на всичкото отгоре за тези 5 мин на консултация си плащам по 20-40лв, вазлично е навсякъде.
 Чуде се къде да започна, надявам се, че с ваша помощ ще успея да направя добър избор!
Благодаря, предварително на отговорилите!

Последна редакция: ср, 24 юни 2015, 15:38 от Inamalina85

# 769
  • Мнения: 153
Поздравления за решението да си направиш ортодонтско лечение! Наското убедих майка ми (на 53-години) и от една седмица и тя е обзаведена с брекети Simple Smile

на всичкото отгоре за тези 5 мин на консултация си плащам по 20-40лв, вазлично е навсякъде.
 

Извинявай, Инче, но не мога да сдържа да не те попитам, а защо смяташ, че консултацията трябва да бъде безплатна?

# 770
  • София
  • Мнения: 1 289
Здравейте на всички. И аз се присъединявам към вас, като един бъдещ брекетоносец. Бих искала да попитам тези които са избрали д-р Видев от клиника Ортоестет за техен ортодонт да споделят подробности- какви брекети носят, колко излязоха като сума, спазват ли се часовете в кабинета, отношението на лекаря към тях?? Може да ви се стори странно това което питам, но ако знаете на какво се нагледах само от ходене на консултации..ужас. Чакане по 2 часа да ти кажат, че лечението ти ще струва еди колко си, нелюбезни с пациентите си, на всичкото отгоре за тези 5 мин на консултация си плащам по 20-40лв, вазлично е навсякъде.
 Чуде се къде да започна, надявам се, че с ваша помощ ще успея да направя добър избор!
Благодаря, предварително на отговорилите!
Здрасти! Аз съм пациент на др Аврамова, но това няма значение. Консултацията ми беше безплатна, подробна и поне половин час продължи. Отговориха ми на всички въпроси. Часовете се спазват, досега съм чакала само ако отида по-рано. Отношението е страхотно, всеки път ми е забавно като отида, даже ме е яд, че съм с отворена уста и не мога да говоря повече. С обикновени метални брекети съм, цената им е 3300. Ако имаш още въпроси, заповядай.

# 771
  • София
  • Мнения: 12 011
Здравейте на всички. И аз се присъединявам към вас, като един бъдещ брекетоносец. Бих искала да попитам тези които са избрали д-р Видев от клиника Ортоестет за техен ортодонт да споделят подробности- какви брекети носят, колко излязоха като сума, спазват ли се часовете в кабинета, отношението на лекаря към тях?? Може да ви се стори странно това което питам, но ако знаете на какво се нагледах само от ходене на консултации..ужас. Чакане по 2 часа да ти кажат, че лечението ти ще струва еди колко си, нелюбезни с пациентите си, на всичкото отгоре за тези 5 мин на консултация си плащам по 20-40лв, вазлично е навсякъде.
 Чуде се къде да започна, надявам се, че с ваша помощ ще успея да направя добър избор!
Благодаря, предварително на отговорилите!

Цената е според случая, моят син беше със самолигиращи брекети за 1 година срещу 3 хиляди лева, но имаше и предшестващо лечение за над 1000 лева.

За всичко останало мога да кажа само отлични думи за д-р Видев. съвсем сериозно нямам никакви забележки.

# 772
  • Мнения: 2
P@ssiflora, не сте ме разбрали. Не съм казала, че консултацията трябва да е безплатна, напротив, не желая нищо безплатно. Просто се учудвам на отношението и начина на работа в някои кабинети!

Змия, през колко време ходихте на контролни прегледи, аз също съм се насочила към същия вид брекети. Метални ли бяха вашите самолигиращи за 3000лв.
И още нещо, след като ти сложат брекетите, колко е първоначалната сума, която плащаш, че забравих да питам, а може и да съм питала, ама сега нали обикалям различни кабинети и взех да ги бъркам Simple Smile. Благодаря!

# 773
  • София
  • Мнения: 12 011
Ходеше през 2-3 седмици. Метални самолигиращи бяха, а плащането бе когато колкото мога, но синът ми се лекуваше там година и половина преди брекетите и хората знаеха, че съм коректна с плащанията.

# 774
  • Мнения: 16
Здравейте Simple Smile Аз също се реших на тази важна стъпка,а именно да стана брекетоносачка  Grinning  Събирам мнения за Грета Йорданова и Владислав Караиванов от Плевен.За Грета видях доста противоречиви мнения,но за В. Караиванов не видях нищо.Също ако може да ми препоръчате добър ортодонт в околоността ,ще съм много благодарна ! Rolling Eyes

# 775
  • Мнения: 27
Здравейте Simple Smile Аз също се реших на тази важна стъпка,а именно да стана брекетоносачка  Grinning  Събирам мнения за Грета Йорданова и Владислав Караиванов от Плевен.За Грета видях доста противоречиви мнения,но за В. Караиванов не видях нищо.Също ако може да ми препоръчате добър ортодонт в околоността ,ще съм много благодарна ! Rolling Eyes

Здравей..аз също събирах мнения на Д-р Йорданова и се колебаех между нея и Д-р Гайдарова. Имам приятел, който случайно разбрах, че е при Йорданова и той каза, че е доволен. Все пак тя, както и Гайдарова са главни асистенти в катедра ортодонтия, което малко успокоява. Аз се спрях на Гайдарова, защото Йорданова малко ми се скара, че не я интересувало какво било преди това(все пак аз имах ортодонско лечение преди това, което не бе успешно и сметнах за необходимо да и кажа). До колкото чета и от други хора, тя така си се държи, но това не значи че не е добра. Изненада ме това, че малко категорично каза, че няма да има вадене на зъби, без да е направила анализ и да е видяла снимка (при никакво място в устата с всички мъдърци). Гайдарова първо направи анализ и след това каза, че по-добре да махна 1 мъдрец (колкото и да не и се ще здрав зъб да вадя). Та затова се спрях на Гайдарова. Сега каза да изчакам 2 месеца след махането на зъба, да видим какъв рецидиф ще има и после да действаме.

# 776
  • Мнения: 16
Sandrita8801  много ти благодаря за споделената информация,а като цена каква ти казаха Йорданова и Гайдарова ? А колкото до отношението на Грета Йорданова,наистина не значи ,че не е добър специалист,но за мен двете неща вървят ръка за ръка  Rolling Eyes Какви брекети избра ?

# 777
  • Мнения: 27
Sandrita8801  много ти благодаря за споделената информация,а като цена каква ти казаха Йорданова и Гайдарова ? А колкото до отношението на Грета Йорданова,наистина не значи ,че не е добър специалист,но за мен двете неща вървят ръка за ръка  Rolling Eyes Какви брекети избра ?
Ами и двете ми казаха еднаква цена 4000 лв за естетични-сапфирени Simple Smile

# 778
  • Мнения: 1 097
Здравейте! Къде мога да намеря ортодонтски восък в Пловдив? Оибколих няколко аптеки и ме гледат тъпо навсякъде  newsm78
Само с пръстените съм все още, но куките ме влудяват  Praynig

# 779
  • София
  • Мнения: 12 011
Здравейте! Къде мога да намеря ортодонтски восък в Пловдив? Оибколих няколко аптеки и ме гледат тъпо навсякъде  newsm78
Само с пръстените съм все още, но куките ме влудяват  Praynig

Като се върнеш в София, ще ти дам восък.

Общи условия

Активация на акаунт