Студенти в UK - 3

  • 83 012
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 952
valha, Благодаря за темата!

Аз също съм от тези, които са тук повече заради дружеската подкрепа. Писах в другата тема какви са посоките засега. Синът ми решава повечето неща сам, не че не съм съгласна с изборите му досега, но гледа да ни държи надалеч. Предполагам така ще бъде и нататък, нашето голямо пиле е от тези, които нямат търпение да излетят.
Малката е друг характер и ми е дружка, та много се умилявам като чета за момичетата ви.

# 16
  • Мнения: 1 998
Темата е чудесна и подредена за което благодаря на всички взели участие в създаването и.
Благодаря за милото посрещане.
Предизвикателства и то първо...  Те са толкова много. Вземам дейно участие в осъществяването на мечтата на синът ми да учи в UK Генетика. Вече има първа оферта от Шефилд, но предстои най-важното - интервю с Манчестър по скайп, а това е желания университет. Аз съм в ролята на интервюиращият. Нямам идея как да му помогна. Какви въпроси ще задават, как ще протече всичко. Хванала ни е сценичната треска. Това е моето първо както казва witch и може би не последно предизвикателство. Надявам се  всичко да мине благополучно.
И отново благодаря! Много сте мили! Heart Eyes

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 460
здравейте, и аз да се включа в темата, а и също да благодаря за усилията да се започне новата тема.
аз също чета и малко съм писала в темата, но аз съм майка на студент отишъл да учи магистратура, а не за бакалавър и има малка разлика. моето дете след завършване на средното си образование не искаше да ходи никъде в чужбина, но сега като замина вече има различно мнение по много въпроси. има разбира се разлика в плащането, нагласата за общежитие и съответно като начало да кажа и за кандидатстването. и така всеки, който го вълнува вече този етап ще споделя нашия опит и нашите препъни камъни.  Grinning

# 18
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Cool, не, не е с плейсмънт следването на моя младеж. Но си вече се замисля за стаж, затова попитах. Всички идеи са добре дошли.  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 16 086
Благодаря за новата тема   bouquet  bouquet
Към  доставкат на документи и колети може да се включат и Български пощи. Доставките са бързи, нищо е се е губило засега.

Последна редакция: пн, 17 ное 2014, 22:19 от Aisha

# 20
  • Мнения: 9 200
Благодаря за новата тема   bouquet  bouquet


+1   bouquet

# 21
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Вече има първа оферта от Шефилд, но предстои най-важното - интервю с Манчестър по скайп, а това е желания университет.
Успех на интервюто, стискаме палци.

Cool, не, не е с плейсмънт следването на моя младеж. Но си вече се замисля за стаж, затова попитах. Всички идеи са добре дошли.  Peace
Ако неговата специалност има и с плейсмънт, няма никакъв проблем да се прехвърли с плейсмънт, както и обратното. Мисля, че даже и да няма плейсмънт, ако си е намерил стаж, пак може да прекъсне и да поработи, но подробности не знам. Третата година при нас е доста трудна и опитът, който получаваш от един стаж е добре дошъл. Твоят младеж какво учеше?

# 22
  • София
  • Мнения: 2 361
valha, благодаря за новата тема!
И да ни върви по вода! На кандидатите да получат добри оферти, а на студентите - успешни изпити!

# 23
  • София
  • Мнения: 5 569
Записвам се и аз в новата тема! Благодаря, valha!   bouquet

Ние си говорим почти всеки ден със студента. Той е на общежитие и има включена храна от понеделник до петък - закуски и вечери (в таксата за общежитието). В нашия случай това се оказа добра идея, тъй като храната му харесва, разнообразна е и на практика му се налага само в събота и неделя евентуално нещо да готви.  Mr. Green  Интересни са му нещата, които учи. А ние се надяваме ентусиазмът му да нараства.  Grinning Има приятели там - предимно англичани (с които делят една кухня в общежитието), но поддържа връзка и с българите в уни-то (особено с бивши свои съученици от АК).

Късмет на всички - и чакащите оферти, и тези на които предстои сесия!  Hug

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Cool, не, не е с плейсмънт следването на моя младеж. Но си вече се замисля за стаж, затова попитах. Всички идеи са добре дошли.  Peace

Мисля , че синът ти е 1-ви курс , нали ? Почти невъзможно е да се намери стаж първото лято. 2-ри за 3-ти курс има много повече предложения, а за Шотландия се предпочитат кандидати 3 - ти за 4-ти курс .И аз ще потвърдя ,че стажа си го търсиш сам - по сайтове, чрез университета или директно кандидатстване във фирми, трудно си е. Иначе всеки университет си прави "кариерни дни " , които са долу-горе по това време на годината. Вижте си на страницата на вашия университет няма ли подобно съобщение   Peace

# 25
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Случайно попаднах на това клипче - майките по скайп https://www.youtube.com/watch?v=j2h81ls77ZI
 Joy Joy Joy

# 26
  • Мнения: 642
Случайно попаднах на това клипче - майките по скайп https://www.youtube.com/watch?v=j2h81ls77ZI
 Joy Joy Joy
Valha, със сълзи съм се смяла.  Joy Започвам да се съмнявам дали няма скрита камера у нас  rotfImbo
Дали всички сме толкова еднакви?

# 27
  • Мнения: 39
valha, The University of Manchester е един от предпочитаните от синът ми университети.
Апропо, ние също гледахме клипчето миналата вечер и беше голяма веселба...  Joy

# 28
  • Мнения: 17
Всички се заблуждавате - АЗ СЪМ!!!
 Joy Joy Joy

и моето е все в библиотеката  Joy прави лабове

девойката не съжалява за Манчестър и за специалността, която е избрала



# 29
  • България
  • Мнения: 2 164

Случайно попаднах на това клипче - майките по скайп https://www.youtube.com/watch?v=j2h81ls77ZI
 Joy Joy Joy

 Мисля да го пратя на щерка ми. Да е спокойна, че сме "в норма"  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт