Аблация на сърцето - 3

  • 49 216
  • 746
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 142
Aмa кaкви сме хубaви всички Simple Smile Все "сърцaти" хорa,кaк дa не претупквaт....
Aз не се оплaквaм зaрaди бaщa ми,просто ми е много тежко.Никой не искa дa е болен,пък и aз мисля,че ние дължим много нa родителите си и aко се нaлaгa трябвa дa им се отплaтим зa грижите,които те сa полaгaли зa нaс.Сестрa ми живее в чужбинa от много години и сaмо aз съм покрaй тях.
Но тези дни съм нa мaксимaлно тествaне нa силите ми..и aблaциятa...Тaкъв е животa!Господ дa помaгa!

# 736
  • Мнения: 883
Deva, благодаря! Срам ме хваща , вие всички се образовахте, само аз съм скарана и с анатомията и с патологията. Значи всичко е наред . Явно док видя  че не вдявам и ми изясни пулса колко е
( между 60 и 80) . Чакам док Трайков да отговори на всички чакащи и ще му предам суперлативите и моите благодарности .

# 737
  • Мнения: 74
Не знам дали е здраво сърчицето така казаха преди 5 години ....след като пак тупам значи нещо не е наред Благодаря на всички които ми приеха поканата във Фейса супер слънчеви и усмихнати хора сте

# 738
  • Мнения: 54 447
Моят пулс е около 100 и затова искам да се видя с д-р Трайков и да ми каже дали да пия нещо.
Само да спомена, че поначало при мен проблемите започнаха точно с ускорен пулс.
Пристъпите се появиха много по-късно.

Някой иска ли да направи нова тема?
Ако да, нека има предвид, че съм изпуснала една от старите, в линковете в началото, мисля, че втората.

# 739
  • Мнения: 883
Радостта ми се оказа преждевременна , някъде се изгубих в превода . Та така , от това което прочетох от разпечатката се оказа, че пулсът ми на три пъти е бил 180-182-185  за минутки .през по- голяма част от времето 60-80 . И още по- неприятно и плашещо - кръвното е нестабилно .  Горна граница на два пъти пак за кратко е стигала до 160 и 150 .
Представям си как съм била преди аблацията, щом сега бяха толкова възторжени .
Мисля си , че в Токуда си свършиха работата , сега аз трябва да се погрижа за себе си и да се разделя с вредните навици и да следвам съветите, които ще ми дадат евентуално на 10-ти . И съжалявам , че не си взех апаратче за измерване на пулса . Продаваха в Лидъл ,аз го пренебрегнах , смятайки че апарата за кръвно е достатъчен . Е , поне не ме излъга, че сърцето бие ритмично . Та това е предпоследната информация от мен . Нищо чудно на 10- ти и нещо друго да видят .
Дева, аз нямам претенции , но нали знаеш, че ще те последваме...

# 740
  • София
  • Мнения: 343
Дева,ако нямаш против,направи я ти Wink

# 741
  • Мнения: 54 447
Танче, не се отчайвай! Hug
Нормално е да има отклонения известно време, някои казват 6 месеца.
Аз съм сигурна, че и при мен ще има нещо подобно с пулса. Просто си усещам кратки притупвания, той тогава се вдига.
Обаче ми е интересно кръвното.
На мен защо досега никой не ми е коментирал кръвно от холтерите? Thinking Thinking Thinking

Ако няма друг желаещ, утре ще правя темата! Peace

# 742
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Какви съвети дават на прегледите след аблация?
Това е важно, а аз не отидох на контролен преглед след моята аблация... /патка ooooh!, как ме е яд сега.../:D

# 743
  • Мнения: 883
Дева, кръвното ти е наред, затова . А аз съм с хипертония . Даже в епикризата ми пише, че трябва да спазвам безсолна и безмаслена  диета и щадящ физ режим . Това е във връзка точно с високото кръвно . Не съм се отчаяла , притесняват ме само тези краткотрайни покачвания на кръвното . Сега си спомнихме , че мъжът ми ме изненада - приближи се необичайно за него тихо . Беше във времето, когато се подготвяхме за пътуването до Солун . Та този безобиден епизод е предизвикал единия пик - кръвно 160 пулс 185 . Да съм чак толкова влюбена в него ... Не знам как могат да ни пазят близките ни . И разбирам Калея защо е излязла от ритъм . Кристални сърчица ...
и все пак и сравнение не може да става със състоянието преди и сега . Самият факт, че не съм усетила нищо е положителен . Вярвам , че вървим към подобрение.

# 744
  • Мнения: 114
Добро утро,
Таня във връзка с холтерите сега като си спомням моя първия (ЕКГ Холтер) един месец след аблацията го направих по препоръка на Трайков и му го пратих по куриер в него също имаше аномалии на няколко пъти имаше отчетено висок пулс и екстрасистоли, но Трайков ми писа, че всичко е в рамките на нормалното. Надявам се че и при теб ще е така просто на моменти явно си имаме висок пулс, но не го усещаме.
Сега последния холтер от миналата седмица не съм го видял след като ми го свалиха холтера се прибрах в Бургас, и само по телефона се чухме с Марчов. Ще ги помоля да ми го пратят холтера по куриер.

# 745
  • Мнения: 883
Да , сигурно е нормално , от кратките имейли, които разменихме , останах с впечатление че се зарадва, че не съм излизала от ритъм . А кардиолога докато разглеждаше записа непрекъснато повтаряше: ако аз си сложа холтер , ще изглежда много по- зле записа .
Калея, ще пиша още на 10- ти . Имам намерение много съвети да искам.

Последна редакция: сб, 31 яну 2015, 07:49 от Tanya Radeva

# 746
  • Мнения: 54 447
Добър ден! Grinning

Заповядайте в новата тема!  bouquet

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=823858.msg30030195#msg30030195

Общи условия

Активация на акаунт