Как да се казва бъдещата госпожица?

  • 7 851
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 018
Имената са прекрасни , няма нужда да се предлагат нови. Има теми в които това е наложащо обаче.  Laughing

Joy

Не мога да повярвам, че "Даяна" води в резултата  от анкетата  Confused

# 46
  • Мнения: 505
И на мен не ми е любимо, надявам се да изберат Дамяна.

# 47
  • Мнения: 13
Даяна звучи много по женствено, Дамяна ми е звучи малко просто и недодялано!
Дано да не засегна някой, но това е лично мое мнение.
Така, че не се чудете как гласуват хората - всеки си има различен вкус и в случая най-важен е избора на родителите. Каквото и да изберат няма да сгрешат.  Wink

# 48
  • Мнения: 11 747
На мен Даяна ми звучи кичозно. Това беше от най- първите чужди имена, които навлязоха в началото на 90-те години при новородените. Повлияни от принцеса Даяна и първите американски филми, млади родители, лутащи се, опитващи се да бъдат модерни. Нещо като грешка на растежа ми е. В комплект с Ванеса и Памела. Трябва да отминат и да си останат там някъде, при родените в началото на 90-те.
Дамяна много ми харесва, не само измежду тези двете, изобщо ми харесва.

Последна редакция: пн, 09 фев 2015, 15:36 от pina

# 49
  • Мнения: 6 018
Даяна звучи много по женствено, Дамяна ми е звучи малко просто и недодялано!

И как го реши това  newsm78 Точно "кич" е думата, Пина много правилно го е казала... Наистина ли ви харесват подобни имена в комбинация с нашенско презиме и фамилия  newsm78  Представям си една Даяна Димитрова (в най-добрия случай  Grinning) да кажем... Аз в моето село и околности на колко Стивън-овци съм се наслушала  ooooh! Ами даже няма и да се извинявам - Даяна е посредствен избор и туйто  Laughing

# 50
  • Мнения: 6 833
На мен ми харесва, наистина  Peace
И някакси не го възприемам като Стивън или Памела, които определено не звучат добре с българско презиме и фамилия.
Даяна по-скоро го възприемам като вариант на Дияна и може би затова не ми звучи толкова чуждо.

# 51
  • Мнения: 8 921
И някакси не го възприемам като Стивън или Памела, които определено не звучат добре с българско презиме и фамилия.
Даяна по-скоро го възприемам като вариант на Дияна и може би затова не ми звучи толкова чуждо.
Именно! Даяна си има утвърден у нас аналог, докато Ванеса и Памела - не.
За мен анкетата е съвсем показателна. Laughing /точно 50:50 е сега/

# 52
  • Мнения: 11 747
Макар, че аз не съм от дразнещите се на комбинация с фамилия, тъй като фамилии има всякакви, освен това фамилията, особено при жените (но не само) е до време и до избор. Личното име го възприемам само за себе си. Освен това не съм противник на 'чуждите' имена, дълга тема и доста сме я разисквали. Също харесвам различните и интересни имена, нестандартните. Но то Даяна съвсем не е от тях. Доста е изтъркано и нищо оригинално няма в избора му. Като селска прелест ми е, отминала мода, като стара кръпка.

Да, аз затова си мисля, че Даяна толкова добре легна в онзи момент, защото хем звучеше екзотично за посткомунистическия момент, хем е толкова близко до Дияна, че не дразни, като приемлива оригиналност. Ванеса и то е нещо такова, след безбройните Ваня и Ванче, а и удобно за кръщаване на многото баби и дядовци Иванки/Ивановци. Хем 'модерно' име, хем бабата или дядото задоволени.

Ванеса как да няма?! Ванесите са новите Ванчета! Simple Smile

# 53
  • Мнения: 6 018
Ами то наистина е "Диана", произнесена а английско произношение. иначе си се пише точно така и там  Wink И като ще е "вариант' на Диа(я)на, защо не е направо второто  Grinning
Интересно ми е авторката какво мисли, защото не се е появявал откакто темата е пусната. Да не би Даяна вече да е родена и кръстена вече, а ние да си се плюнчим тук напразно  Laughing

# 54
  • Мнения: 6 833
Аз лично не познавам някой с името Даяна - нито пък съм чувала от близки, медии и т.н. и ме учудва, че казвате, че е изтъркано и банално  Rolling Eyes

Иначе авторката е от моята отчетна тема и Даяна/Дамяна още не е родена Wink

# 55
  • Мнения: 8 921
Познавам и Даяна, и Дамяна. И двете са в тийн възраст. Майката на Дамяна винаги се е стремяла да бъде по-различна и интересна, а майката на Даяна е съвсем обикновена. Затова и Даяна го намирам за съвсем нормално.

Ванеса и то е нещо такова, след безбройните Ваня и Ванче, а и удобно за кръщаване на многото баби и дядовци Иванки/Ивановци. Хем 'модерно' име, хем бабата или дядото задоволени.

Ванеса как да няма?! Ванесите са новите Ванчета! Simple Smile
НИкога нямаше да се сетя. ooooh!

# 56
  • Мнения: 326
Благодаря на всички за гласуването в анкетата.Аз още не съм решила как да се казва госпожицата ,нека да се роди жива и здрава и сърцето ще ми подскаже в момента в който я видя .Иначе за комбинацията с фамилията съм го мислила дали ще е Даяна или Дамяна  ще бъде Ивайлова Кадийска. Мерси и за предложенията и на други имена аз дълго време съм го мислила и премислила преди да ги напиша и предложа тези отхвърлейки едно по едно ,единствено Димана ми хареса като предложение.

# 57
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не ми харесват и двете еднакво. Не харесвам имена с Д, не знам защо.
Освен Десислава, което ми харесва.

# 58
  • Мнения: 3 922
С "Д" харесвам само производните на "дар" - Дарина, Дарена, Дария, Дара.
И донякъде Деница.

# 59
  • Мнения: 6 018
Аз още не съм решила как да се казва госпожицата ,нека да се роди жива и здрава и сърцето ще ми подскаже в момента в който я видя .

 HugДано всичко мине по мед и масло с появяването на госпожицата, като я видиш няма да имаш никакви колебания наистина   bouquet
Хайде и от мен един глас за Димана  Wink

Общи условия

Активация на акаунт