Лекарска комисия

  • 4 985
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 960
Здравейте бъдещи мами имам следния въпрос към тези който са пращани на комисия ,заплащалисте .Моята Аг е към здравната каса прегледите са ми безплатни но ме пращат на комисия която се заплаща 25 лв . Thinking

# 1
  • Мнения: X
Не съм плащала, и комисията не съм я виждала.

# 2
  • Мнения: 6 833
Не съм плащала, и комисията не съм я виждала.
И аз така.

Но в отчетната тема няколко момичета казаха, че са плащали - едни 10, други 20-25лв. Явно навсякъде е различно.

# 3
  • Мнения: 960
Не съм плащала, и комисията не съм я виждала.
И аз така.

Но в отчетната тема няколко момичета казаха, че са плащали - едни 10, други 20-25лв. Явно навсякъде е различно.

явно е така ще се разбере в последствие

# 4
  • Мнения: 599
Aз съм плащала за комисия, за болничен. Въпреки, че АГ-прегледте ми бяха по НЗОК. Комисията, която ми издаваше БЛ, бе частна, т.е. практиката на комисията не е регистрирана по НЗОК, съответно - заплаща се свикването на комисията.

# 5
  • Мнения: 297
Не съм плащала, и комисията не съм я виждала.
И аз така.

Но в отчетната тема няколко момичета казаха, че са плащали - едни 10, други 20-25лв. Явно навсякъде е различно.

явно е така ще се разбере в последствие -Мили момичета, никой няма право да ви иска никакви такси за ЛКК. Принципно с талон за ЛКК следва да ви насочи лекаря, който вече е с изчерпани права за издаване на БЛ и е определил, че сте неработоспособна. С този талон за ЛКК, следва да ви се издаде БЛ. Но...., винаги има едно но, но понеже талона се заплаща по-малко, ЛКК специалистите настояват да им занесете обикновено направление за специалист, за да получат повече пари от НЗОК. И ако носите само талон за ЛКК, четем тарифите по-горе. Нямат право да ви върнат от ЛКК, нито да ви искат пари. Незаконно е. Отазите за издаване на БЛ се обжалват пред Регионалните здравни инспекции. Лечебните заведения сами ежегодно обявяват пред РЗИ, че ще сформират такива специализирани комисии. Никой не им го налага, така че, следва да си гледат работата съвестно. Мисля, че Министерството на здравеопазването имат и горещ телефон за сигнали и корупция.

# 6
  • Мнения: X
Аз лично не съм носила никакви талони никъде; единствено съм плащала по 5 лв. такса за издаване на БЛ на касата на болницата. Лекарят ми казваше кога да дойда за болничния и толкова.

# 7
  • БУРГАС
  • Мнения: 134
за момичетата от Бургас и другите градове. Simple Smile

Имам издадени 5 болнични листи от ЛКК и нито веднъж не съм плащала за комисия и каквото и да е било. На всяко първо число ходя при гинеколожката, която работи със здравната каса и ми пуска регулярно направление за изследвания. При нея се ходи с ЛАК и след 3 дни ми е готов новия болничен продължение и така ще го карам до раждането. Не се заплаща абсолютно нищо при нея.

 И сега уточнението. моя близка ходи на частно на гинеколог, който не работи със здравната каса, но желае да има болнични като мен. Затова, свое удоволствие си плаща по 30 лева всеки месец докато роди. С други думи половината пари доколкото разбрах от нея остават за гинеколожата, а останалите са нещо като такса за свикване на комисия.

Вие си преценете, дали има пари по втория начин да ви се издават болнични. Хубав ден!

# 8
  • Мнения: 505
А изобщо преглеждат ли те на тази комисия? Понеже и аз трябва да ходя на комисия в четвъртък, в 29 г.с. съм, на 14ти бях на преглед и ми дадоха болничен, та на 27 ми казаха да отида на комисия, а за преглед ме записаха чак за 30ти декември, та се замислих дали толкова разстояние имам между прегледите, защото на комисията ще ме преглеждат. Пък и ми се струва редно да ме прегледат, щом трябва и 25 лв да им дам, само за да ми напишат болничния ли е... (иначе ме предупредиха, че трябва да платя 25 лв)...

# 9
  • Мнения: 960
Ами не знам .Ти в София ли ще ходиш .Аз съм на 2 в един мед,център в света тройца .Тя Аг кажа че няма да ме гледат уж .

# 10
  • Мнения: 505
Да, в София, в медицински център Вяра ме пратиха.

# 11
  • Мнения: 960
Да, в София, в медицински център Вяра ме пратиха.
Хах и аз съм там този до сладкарница неделя .А къде се следиш .

# 12
  • Мнения: 101
Здравейте!

Имам три издадени болнични до момента от ЛКК, като единият от тях платих 25 лв.
Не са ме преглеждали от комисията нито един път до сега, до колкото ме информираха плаща се, когато болничния е по желание на бременната, без да има медицински причини да си стои вкъщи.

# 13
  • Мнения: 960
Може и да е за това ,дано и при нас е еднократно .
 krasito_90  в София ли си

# 14
  • Мнения: 101
Да в София съм  Simple Smile

Аз се следя на ЖК по НЗОК и когато ми се налага болничен, не са ме пращали на друго място за въпросната комисия. Просто ми казват кой ден да отида и към колко часа в еди кой си кабинет и веднага ми го дават, не са ме преглеждали. Не знам при вас как е?

Общи условия

Активация на акаунт