Спешно! Как изтичат водите?

  • 8 553
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
Бременна съм в 5 месец с близнаци и се страхувам от това да не изтекат водите на бебетата.На последния преглед водите бяха малко по -малко от нормалното от това,че имах много лошо повръщане 3 пъти са ми слагали системи. Пия повече вода и течности вече не повръщам около 3 седмици ,скоро пак съм на преглед.Снощи се напишах малко ,като обикновено пишване,след като ми стана малко лошо и повърнах един път само. И не знаех дали не са водите на бебетата,но доктора ми каза ,че веднъж почнат ли да текът не спират. От снощи нищо след това не е текло и не съм имала мокро по себе си ,значи не са водите. С много течности ,ще изкарам ли поне до 7 месец както ми е казал лекаря.Много съм наплашена ,че може да не износя бебетата,как да наваксам водите? Предполагам количеството трябва да е по-голямо и да не го объркам с обикновено напикаване?

# 1
  • София !
  • Мнения: 1 240
Аз нямам идея как изтичат водите, защото моите ги пукаха в болницата .
Ама според мен щом имаш съмнение, че може да ти изтичат водите, отиди не лекар за свое спокойствие !
Стискам палци всичко да е наред !  Hug

# 2
  • Мнения: X
Отиди на лекар за всеки случай да се установи какво е, може да е урина, може да е вагинално течение, това не са въпроси за по форумите. Възможно е да се износи бебе и със спукан мехур, всеки случай е конкретен обаче. Водите могат да изтичат постепенно и по малко.

# 3
  • UK
  • Мнения: 5 999
Моите води текнаха изведнъж и не беше като напишване определено, а се получи като някаквъ разлив, те като текнат, няма спиране Laughing

А и преди това трябва да ти падне тапата, тя е различна на  цвят при разл жени при мен беше нещо леко розовеещо Rolling Eyes Но и аз споделям мненията на останалите, да идеш при лекаря си Peace

# 4
  • Мнения: 8 163
Могат да изтекат изведнъж, като понякога може да се чуе ясен звук от спукването на плацентата.

Може изтичането на околоплодните води да е постепенно, било то като постоянна струйка или на малки порции.

И аз бих отишла на преглед. По-добре да се разкараш излишно до лекарския кабинет, отколкото да седиш вкъщи и да кършиш пръсти.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 301
Когато намалеят водите може да се възстановят с пове4е те4ности,но когато пък достигнат оптимално коли4ество пиенето на пове4е те4ности не ги пока4ва излишно.Мисля,4е напишканото е от разтегнатите влагалищни мускули,тъй като и си повръщала пове4е,просто е по-напрегнато там вси4ко и явно от това е било изпускането  Hug Не се притеснявай излишно,ако имаш съмнения винаги можеш да отидеш на лекар,не мисли за бъдещи неща !

Лека бременност и успешен двоен финал  Blush

# 6
  • Мнения: X
Въобще не  е задължително да падне тапата първо.

# 7
  • Мнения: 39 315
Когато намалеят водите може да се възстановят с пове4е те4ности,

Не е вярно.

# 8
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
При мен се чу пукване на мехура и след това обилно изтичане на водите. Чувала съм, че може да изтичат постепенно, ако мехура е пукнат по-високо. Отидете на лекар, той ще види най-добре.

# 9
  • Мнения: 28
Със сигурност трябва да говориш за проблема с доктора. Иначе първия път моите води изтекоха на порции - първи - малко, после чак в болницата, на окситоцин и при допълнителна интервенция за отлепване на мехура - останалото голямо количество вода.
Имай предвид, че има бременности с по-малко околоплодни води, стига да не са под допустимя минимум, но това го определя доктор на ехографско изследване. И със сигурност пиенето на течности няма връзка с нивото на околоплодните води.
И най-накрая - не се притеснявай, не са били водите в твоя случай, щом до сега нямаш болки или други признаци за родов процес. Обаче ми е малко странно да се напишкваш в 5 месец, дори с близнаци. На мен ми се е случвало само ако се напъна нещо - кашляне, кихане, силен смях... не просто така, но сигурно е индивидуално.
За да запазиш бебетата - лежане и почивки... стискам палци!

# 10
  • София !
  • Мнения: 1 240
Обаче ми е малко странно да се напишкваш в 5 месец, дори с близнаци. На мен ми се е случвало само ако се напъна нещо - кашляне, кихане, силен смях... не просто така, но сигурно е индивидуално.
За да запазиш бебетата - лежане и почивки... стискам палци!


Тя е писала, че се е напъвала да повръща и като нищо може да се е напишкала леко . Ама все пак аз бих отишла на лекар за да съм спокойна какво се случва !

# 11
  • Мнения: 6 365
Изтичането на водите обикновено става със забележими или незабележими контракции. Чува се "пук" понякога.

В родилните отделения и кабинетите имат реактив, с който се тества дали изтеклото е околоплодна течност или друго. Слагаш превръзка и ако се намокри, отиваш да тестват. Но по-вероятно не е, защото след спукване на мехура наистина има контракции.

Нивото на водите не зависи от пиенето, да. Но иди за второ мнение, ехографите дават грешка при меренето на нивата на водите.

# 12
  • Мнения: 125
Да си ходи на лекар момичето, моите конструкции започнаха след 12 часа, а ако и е първа бременност едва ли различава много добре кое какво е

# 13
  • Мнения: 140
Според мен трябва да отидеш на лекар. Моите води изтичаха два дена, като започнаха с напикаване и без контракции Naughty 

# 14
  • Мнения: 4 762
Ако нещо те съмнява, отиди на лекар. Преди малко повече от три години бях бременна с близнаци и в началото на шестия месец, тапата ми падна. Видях едно такова слузесто нещо, кафеникаво на цвят. Тъй като беше еднократно, без никакви болки или други симптоми, не му обърнах никакво внимание. Три дни по-късно, на рутинната ФМ ми казаха, че шийката на матката е абсолютно отворена и ме оставиха в болницата за задържане, но беше прекалено късно. Дванайсет часа по-късно родих.

Та от опит ти казвам - отиди на лекар, ако нещо те притеснява. Никой не може да ти каже със сигурност дали ще успееш да износиш бебетата, но можеш да вземеш всички мерки, зависещи от теб, това да стане.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт