Ефектът при вас от лазерната епилация

  • 133 731
  • 738
  •   1
Отговори
# 90
  • through the wormhole
  • Мнения: 2 728
Не е косъм по косъм. Лъчът при мен беше колкото 10 стотинки някъде и предполагам това е площта, която обхваща на един импулс. Импулсите са бързи, през 1-2 сек, ако си спомням правилно и се регулират според вида кожа явно и пореден брой процедура. Уредите са мощни, не са като домашните. А за болката, боли си, но не непоносимо. Аз издържам без проблем. Боли, защото изгаря косъма. Има струя студен въздух, която охлажда и притъпява болката. Сегашните уреди може и да са по-безболезнени. За разлика между лазерна и фотоепилация не мога да кажа нищо, понеже нямам база за сравнение, но съм чела доста теми тук и някои момичета споменават болка и при фотото. Явно всичко е относително, като се почне от вида на апаратурата, видове лазер, поносимост на болка и както си мисля аз-човекът, който извършва процедурата. И аз съм със светла кожа и тъмен косъм-идеална за лазер. Колкото до домашните уреди само при Me My Elos мисля няма значение типа кожа. А това за Риото и OLX-и аз стигнах до същия извод. Laughing

# 91
  • Мнения: 6 558
и както си мисля аз-човекът, който извършва процедурата

100%. Това също е от огромно значение. Може и най-добрият, последен писък на технологията, лазер да е на разположение, но, ако човекът зад него не става...йок Crossing Arms У наше село само в един салон има лазер, респективно само 1 човек сигурно работи на него, та как мога да знам, че човекът разбира и работи достатъчно добре с уреда...никак. Освен да отида да пробвам  Crossing Arms Пък да не ви казвам цените какви са...то като няма конкуренция е така.

Сега ще го видя този уред Me My Elos  Sunglasses

# 92
  • through the wormhole
  • Мнения: 2 728
и както си мисля аз-човекът, който извършва процедурата

Скрит текст:
100%. Това също е от огромно значение. Може и най-добрият, последен писък на технологията, лазер да е на разположение, но, ако човекът зад него не става...йок Crossing Arms У наше село само в един салон има лазер, респективно само 1 човек сигурно работи на него, та как мога да знам, че човекът разбира и работи достатъчно добре с уреда...никак. Освен да отида да пробвам  Crossing Arms Пък да не ви казвам цените какви са...то като няма конкуренция е така.
Сега ще го видя този уред Me My Elos  Sunglasses



Това са темите за домашните уреди.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=820690.0;topicrefid=19
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=825211.0;topicrefid=19
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=482848.0;topicrefid=19
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=631845.0;topicrefid=19

Има много полезна информация в тях.

# 93
  • Italia
  • Мнения: 1 059
За мен лично фото епилацията беше доста по-болезнена от лазерната. Първите две процедури на мустака бяха фото, но на 20 ден вече се показваха плътни, тъмни косъмчета. Не бях доволна и започнахме и там да третираме с лазер и ефекта беше на лице.. До колкото знам, фото- не е толкова ефективна, колкото лазера и се използва при светла кожа и руси косми, тъй като лазера там не действа.

# 94
  • Мнения: 1 906
Относно болкото при мен:
- фотоепилация на подмишници - почти без болка
- лазерна на лице и триъгълник - направо си боли  Laughing , но пък заради резултата си струва да се изтърпи...

# 95
  • Мнения: 6 558
BlackHole,
гледах сега това, между което се колебаеш. Това, което разбрах:

Значи Лумеа-та изглежда супер, ама на принципа ползваш  - хвърляш.
http://www.philips.bg/c-p/SC2008_11/lumea-ipl-hair-removal-system
"Philips Lumea НЕ е ефикасна върху червено, светлорусо, или бяло/сиво окосмяване. Освен това Philips Lumea НЕ е подходяща за много тъмна кожа." Тоест за тъмен косъм и светла кожа излиза, че е подходящ. Само че на този сайт има няколко модела. За този точно - 999 лв.  Shocked Другите нямат цени: http://www.philips.bg/c-m-pe/hair-removal/ipl/latest#filters=LUM … egory.p-grid-icon
140 000 импулса - за какъв период биха стигнали?...като свършат евентуално (пък дори и след 5-6 години), значи на ново 1000 лв.  Laughing Laughing

Me my elos: http://www.philips.bg/c-m-pe/hair-removal/ipl/latest#filters=LUM … egory.p-grid-icon
Наистина интересно предложение. По-малко пари, отколкото горното, пък повече импулси - 300 000.
"Първият и единствен уред за професионално обезкосмяване в домашни условия, подходящ за всички цветове на кожата и окосмяването. Единственият фотоепилатор, при който не е необходимо  предварително бръснене!"
С две думи - универсален.  Резервна лампа - близо 260 лв. Ако ще е сменям след 10 години, ме устройва идеално.  Mr. Green Mr. Green

Remington: http://www.remington.bg/epilatori/fotoepilator-remington-ipl6500 … ro-s-podarak.html

За този говорим, нали? Разгледах го, но не ми стана ясно за какъв косъм/кожа е удачен Rolling Eyes И този ли е на принципа - ползваш - хвърляш  newsm78

# 96
  • through the wormhole
  • Мнения: 2 728
..::V.I.P::..,
Този новият Remington не го бях виждала. Пише наистина, че не се нуждае от подмяна.  newsm78
В този сайт гледам аз и там пише, че имат консуматив. Този сигурно е най-новият модел. Има ги и другите марки и подробна информация за всяка от тях. Цената на Лумеата зависи от броя импулси. Най-новият е с приставка за лице. Елоса също има за лице. Той е някакъв хибрид между елос и фото. Мен ме влече към него, ама ако почакам още малко ЕГН-то ми само ще се погрижи за обезкосмяването. Mr. Green

Иска ми се навсякъде да мина с лазер в студио, понеже съм доволна от ефекта, който имам до сега, въпреки че са минали доста години, но много скъпо ще ми излезе. Ако ще ходя, то ще е само за лице. В тази връзка искам да питам тези от вас, които си правят лазерни процедури на лице как махат косъмчетата преди това? С тример дали е удачно? Мен ме е шубе да пипам там с нещо, което реже космите. Сега се скубя с конец.

# 97
  • Мнения: 25 641
На лицето косъмчетата не трябва да се пипат - там на място ще ги скъсят колкото и с каквото трябва.

Между другото, в "Лазер център" сега има интересна промоция: бразилски бикини + подмишници - общо за 100 лв.  Simple Smile

# 98
  • Italia
  • Мнения: 1 059
На лицето косъмчетата не трябва да се пипат - там на място ще ги скъсят колкото и с каквото трябва.

Между другото, в "Лазер център" сега има интересна промоция: бразилски бикини + подмишници - общо за 100 лв.  Simple Smile

Мда, и на мен така ми казаха последния път!

# 99
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
На лицето косъмчетата не трябва да се пипат - там на място ще ги скъсят колкото и с каквото трябва.
А колко време преди това не трябва да си ги скубала? 2 седмици, месец?  Rolling Eyes

# 100
  • Мнения: 25 641
Май 1 месец ми казаха, но на сайта им пише 20 дни:

Какво трябва да направите за да се подготвите за процедура?

Не трябва да сте излагали зоната която желаете да обработваме на слънце или солариум последните 30 дни.
Не трябва да сте скубали косъмчетата последните 20 дни.
При епилация на тяло косъмчетата се скъсяват с бръснене или тример предходния ден или най-малко 4 часа преди самата процедура.
Косъмчетата на лицето се скъсяват на място в “ЛАЗЕР ЦЕНТЪР” непосредствено преди процедурата с ножичка или тример.

Дотогава можело да се подрязват с ножичка.

# 101
  • through the wormhole
  • Мнения: 2 728
Скрит текст:
Май 1 месец ми казаха, но на сайта им пише 20 дни:

Какво трябва да направите за да се подготвите за процедура?

Не трябва да сте излагали зоната която желаете да обработваме на слънце или солариум последните 30 дни.
Не трябва да сте скубали косъмчетата последните 20 дни.
При епилация на тяло косъмчетата се скъсяват с бръснене или тример предходния ден или най-малко 4 часа преди самата процедура.
Косъмчетата на лицето се скъсяват на място в “ЛАЗЕР ЦЕНТЪР” непосредствено преди процедурата с ножичка или тример.
Дотогава можело да се подрязват с ножичка.
Мен всъщност това ме вълнува най-много и това питах по-горе, но като гледам как съм го написала, се разбира за непосредствено преди процедурата. ooooh! Щото скубането добре, ама ако почна с лазерни процедури знам, че трябва да го прекратя. И това ме мъчи най-много - как да се поддържам между процедурите, че да не се виждат. Няма пълно щастие на този свят. Laughing

# 102
  • Мнения: 1 687
BlackHole, те между процедурите почти не растат. поне това наблюдавам засега. на мен днес ми е 30-ти ден след първа процедура и почти нямам косми на местата, на които правих лазер. зорът са 3-те седмици (толкова ми казаха на място) преди процедурата Simple Smile

а аз друго да питам - по колко места наведнъж могат да се правят?
и след края на процедурите как разбирате кога да си правите поддържащата?

# 103
  • through the wormhole
  • Мнения: 2 728
Елч, благодаря! Grinning Дано и при мен да е така. Praynig

# 104
  • Italia
  • Мнения: 1 059
BlackHole, те между процедурите почти не растат. поне това наблюдавам засега. на мен днес ми е 30-ти ден след първа процедура и почти нямам косми на местата, на които правих лазер. зорът са 3-те седмици (толкова ми казаха на място) преди процедурата Simple Smile

а аз друго да питам - по колко места наведнъж могат да се правят?
и след края на процедурите как разбирате кога да си правите поддържащата?
За наведнъж - за колкото ти стигнат парите Simple Smile
Мисля, че няма ограничение, последния път правих 3 зони на една сесия (горна устна+интим+крака)
Колкото до поддържащата процедура - мисля, че сама решаваш кога да отидеш - когато започнат да се появяват отново или пък потъмнеят.
Аз процедура на мишници не съм правила от февруари, но тъй като имам по 4-5 светли тънки косъмчета , не смятам все още за необходимо. Може би пролетта ще направя една сесия преди сезона на "без ръкави" Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт