Ефектът при вас от лазерната епилация

  • 133 590
  • 738
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 687
Alleisha, какви зони си правила и за колко време порастнаха?

# 151
  • бургас
  • Мнения: 739
Понеже чета,че всички сте си правили епилация аз обмислям дали да си правя и искам да попитам боли ли на бикини зоната там се правя с кола маска от около година и нещо но пак си имам.

# 152
  • through the wormhole
  • Мнения: 2 728
Аз пък да се оплача Sad
Споделяла съм, че съм доволна. Но сега ми прави впечатление, че космите са пораснали. Да, по-тънки и светли. Но не бих казала, че към днешна дата ефектът при мен е "Уау". Не знам ... Като че ли очаквах нещо по-различно (за четири процедури).
Сега съм в размисъл.
Да отивам ли за пета процедура  newsm78
Дали да не опитам например с фото епилация  newsm78

Четири процедури не са ли малко? Има ефект и от толкова, да, но мисля, че трябват повече за по-дълготраен резултат, а след това и поддържащи процедури. Аз съм си правила 10 процедури преди години и няколко поддържащи. След това спрях, но ефектът си стои. Е, с времето поникнаха малко, но при условие, че съм спряла от години поддържащите процедури (за което много ме е яд ама...) съм доволна - все още съм си плешива. Mr. Green

Понеже чета,че всички сте си правили епилация аз обмислям дали да си правя и искам да попитам боли ли на бикини зоната там се правя с кола маска от около година и нещо но пак си имам.
Щом си правила кола маска едва ли ще те боли повече с лазер. Simple Smile Има си маркуч, който пуска студен въздух за притъпяване на болката.

# 153
  • Мнения: 2 849
Аз пък да се оплача Sad
Споделяла съм, че съм доволна. Но сега ми прави впечатление, че космите са пораснали. Да, по-тънки и светли. Но не бих казала, че към днешна дата ефектът при мен е "Уау". Не знам ... Като че ли очаквах нещо по-различно (за четири процедури).
Сега съм в размисъл.
Да отивам ли за пета процедура  newsm78
Дали да не опитам например с фото епилация  newsm78
Тънките и по-светли косми са 'нови' косми, в първите седмици на фазата на растеж; това са им върховете;  ако изчакаш още ще видиш, че ще пораснат по-дълги, и по-дебели и тъмни в основата.

Присъединявам се към въпросите: "какви зони и колко често (период между процедурите)".

Имай предвид, че някои зони са са по-упорити и трябват повече процедури; или пък в други зони космите имат по-дълъг цикъл на растеж, и съответно им трябва повече време за да пораснат и да могат да бъдат третирани.

Таблица за растежа на космите по зони и продължителност (в седмици): 
http://www.lacock.com/HairGrowthTable.pdf

Когато минат 'основните процедури' и съответната зона се изчисти, и останат единични косми е лесно; последващите процедури не бих ги нарекла 'поддържащи', а 'доизчистващи', защото се премахват пропуснати или неподдали се косми, и най-вече новопоявили се косми, които за  щастие не са толкова много; на някои косми са им необходими месеци или години за да се появят на повърхността на кожата.

# 154
  • Мнения: 106
Момичета , Версус са пуснали промоция за лазерна епилация на интим и подмишници в грабо. Сега е момента да се възползвате , аз за съжаление не мога , защото съм ги обработвала тези зони при тях и за мен промоцията не важи Sad

# 155
  • София
  • Мнения: 758
Аз съм изключително доволна от ефекта при мен. за първи път от години имам гладки крака, не се налага да правя "схеми" за обезкосмяване, за да се появя някъде разголена. До тук съм с 4 процедури във Версус. Освен това правя интим и подмишници и също съм много доволна. За сега смятам да продължавам. Скъпо е в сравнение с по - популярните методи, но ефектът си заслужава.

# 156
  • Мнения: 266
Понеже чета,че всички сте си правили епилация аз обмислям дали да си правя и искам да попитам боли ли на бикини зоната там се правя с кола маска от около година и нещо но пак си имам.
Да,боли, но не е нетърпимо. Като удар с ластик. Но си заслужава резултата.  Simple Smile Все пак проучи къде да си правиш лаз. епилация...На едното място явно беше силен лъча, аз имам висок праг на болка и ме изгориха, станах като калинка, после на корички, докато минат белезите... #2gunfire

# 157
  • Мнения: 102
Здравейте,несъмнено има ефект при мен от лазерната епилация,но това,което е интересно,че в едно студио ти казват на 2 месеца ще идваш,в друго,че всекимесец трябва.....? При вас как е?През какъв период ходите?

# 158
  • through the wormhole
  • Мнения: 2 728
Здравейте,несъмнено има ефект при мен от лазерната епилация,но това,което е интересно,че в едно студио ти казват на 2 месеца ще идваш,в друго,че всекимесец трябва.....? При вас как е?През какъв период ходите?
Аз ходих всеки месец горе-долу на една и съща дата или около нея. Дадоха ми едно календарче и ми отбелязваха на него датата, на която ми е направена процедурата, а на следващия месец ми отбелязваха дните, в които е желателно да отида - около 5-6 дена.

# 159
  • Мнения: 2 849
Здравейте,несъмнено има ефект при мен от лазерната епилация,но това,което е интересно,че в едно студио ти казват на 2 месеца ще идваш,в друго,че всекимесец трябва.....? При вас как е?През какъв период ходите?


Зависи за каква зона става въпрос и за какви косми (твърди, с пигмент или по-мъхести и плитки);

На лицето космите растат по-бързо и по-голяма част от космените фоликули са във фаза на растеж; ако са по твърди, растат по-бързо; ако са по мъхести по-бавно;

За тялото: на бикини зона и мишници, космите имат по-къс цикъл на растежа в сравнение с ръце и крака, т.е; растат по-бързо  са в покой за по-кратко време, също така повече косми са във фаза на растеж; и пак зависи колко са твърди/дебели, колкото са по-мъхести, толкова по-бавно растат.


Ако ходиш за зона на лицето и космите са твърди и дебели, първите няколко процедури може да са на месец; след това ще ти растат по-бавно и ще са по-тънки.

Ако е за тяло, трябва да ходиш на по-голям интервал, за да бъдат налични повече косми и да могат да бъдат третирани/изгорени.


Мен ме караха да изчаквам по-дълго за да израснат повече косми (за външни бикини и мишници); 3 процедури за 8 месеца; след което на външни бикини в горната част нямам нито един косъм оттогава вече 11 години и 8 месеца; за долната част на бикините и мишниците ще  трябват повече процедури (хормонално обусловено).
В това отношение и не само бяха супер коректни.

# 160
  • Мнения: 13 545
Някой има ли впечатление  от Борекс?

# 161
  • Мнения: 2 849
Някой има ли впечатление  от Борекс?

Да, много добри  Simple Smile техен клиент съм от много години, дъщеря ми също; за тях става въпрос в горния ми пост.

# 162
  • Мнения: 13 545
Някой има ли впечатление  от Борекс?

Да, много добри  Simple Smile техен клиент съм от много години, дъщеря ми също; за тях става въпрос в горния ми пост.
Ще споделиш ли в кой салон ходиш? Може и на ЛС.

# 163
  • Мнения: 2 849
Някой има ли впечатление  от Борекс?

Да, много добри  Simple Smile техен клиент съм от много години, дъщеря ми също; за тях става въпрос в горния ми пост.
Ще споделиш ли в кой салон ходиш? Може и на ЛС.

http://www.borex-medical.com/contacts

И на "Черни Лом" и на "Стамболов", и двата са ми удобни.

# 164
  • Мнения: 13 545
Някой има ли впечатление  от Борекс?

Да, много добри  Simple Smile техен клиент съм от много години, дъщеря ми също; за тях става въпрос в горния ми пост.
Ще споделиш ли в кой салон ходиш? Може и на ЛС.
Благодаря ти  bouquet

http://www.borex-medical.com/contacts

И на "Черни Лом" и на "Стамболов", и двата са ми удобни.

Общи условия

Активация на акаунт