Искам да кажа ... (13)_01.12-07.12

  • 44 988
  • 1 077
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 3 609
 Hug Здравейте в новата тема! С предварителни извинения, че ще направя рязък скок от рибата към по-неприятна тема, се обръщам към всички вас с молба за съвет. Сутрин пътувам за работа, минавайки през Младост. Не знам коя част, може би се води Младост 4, от Лидл по посока 131 СОУ. Там има спирка на градския транспорт, на която от миналата седмица стои един клошар, завит с юрган. Хората са струпани отстрани около спирката, но сякаш никой не го забелязва. Бях го виждала преди време наоколо, но беше топло и не стоеше така на едно място. Моля да ме посъветвате към коя институция да се обърна, на кой да се обадя? Благодаря предварително!

# 2
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 833
Успешна нова седмица на всички! От днес почва и последния месец от старата година. Дано бъде по-добър, по-лек и по-приятен!

Захир, съжалявам, но в случая не мога да помогна.

# 3
  • Мнения: 15 028
Добро утро!
Започвам да се разболявам, а тъпо и упорито не вземам мерки. Все пак желая на всички успешна и усмихната нова седмица.

# 4
  • Мнения: 761
Добро утро, дами и Куркума!
Захир, предполагам в общината, има социални или пък в районното.
Чудя се каква риба, не искам шаран, много е костелив.
Лиляна, благодаря за новата тема  bouquet

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
Добро утро!
Захир,може би трябва да звъннеш на 112. Или в общината?
Детето е болно,аз почти Simple Smile

# 6
  • Мнения: 7 690
Добро утро!
До началото на новата година остава месец   ura  Лично аз се радвам, че 2014 е на път да приключи, беше ми тежка година и по никакъв начин не желая да се повтаря.
Как беше вашата година? По-добра, по-лоша в сравнение със старата? Хайде да си направим една равносметка заедно  Hug

# 7
  • Мнения: 15 028
Аз нямам от какво да се оплача, нямам и с какво да се похваля. Нормална година, без сътресения и без особени здравословни проблеми.

# 8
  • Мнения: 761
За мен беше добра, в сравнение с 2013 дето половината я прекарах у дома.
Най- важното изпращаме я здрави, другото, както казват ще си го купим.

# 9
  • София
  • Мнения: 23 096
Добро утро!

Много искам да кажа, че ми стана страшно мило от предложението на Нино да ми услужи с коледните си формички за меденките.  Hug Нино, ако ти звънна на вратата, то няма да е заради формичките, а за да ударим едно лафче.  Grinning (Сега ще си поръчам формички от сладкарския сайт. Стоят ми на дневен ред от близо година.)

Аз съм в очакване на празниците. От днес започвам с подаръците на детето, че не остана време.

Как беше вашата година? По-добра, по-лоша в сравнение със старата? Хайде да си направим една равносметка заедно  Hug
Антигонче, почти не смея да кажа, че последните ми две години бяха много добри в личен/семеен план. Не искам повече от следващите, просто ще съм доволна да се запази тази тенденция.  Praynig (И все пак през тази година имаше голямо сътресение и това беше смъртта на мъжа на най-добрата ми приятелка. От такова нещо няма отърсване.)

Хубава седмица на всички.   bouquet

# 10
  • Мнения: 14 654
Отговарям на valerie за кашлицата. Ти пита за билки, но преди това препоръчвам едно нещо за мазане, което много помага, когато някой у нас се разкашля, веднага го прилагам (стига да няма температура, че загрява много) - балсам "Колд" на Хималая, мисля, че и друг път съм го споменавала.
А за чай - теснолист живовляк най-добре (има го във всички аптеки). Още може липа, листа от ягода, чобанка (много хубава билка за кашлица), листа бръшлян, бъз цвят и лист. Да оздравяваш  Hug
Искам да ви кажа, че големите семейства са много хубаво нещо Simple Smile Вчера бяхме на семейна сбирка от страна на мъжа ми и едва се събрахме около масата (всъщност не се събрахме, имаше 2 маси, а децата бяха отделно), хем бяхме само най-близките.

# 11
  • Мнения: 3 609
И аз загубих близък човек, неочаквано и тежко. Мисля си, че трябва повече да ценим малките щастливи моменти, които имаме. Ежедневните малки радости, това, че сме заедно, че сме здрави. С годините все повече си мисля, че няма как да се обърнем назад в края на годината и да кажем, че е била перфектна. Сътресения и трудности винаги ще има, но е важно как ние преминаваме през тях. Бъдете здрави всички. Heart Eyes

П.С Ще дебна за идеи за интересно приготвяне на рибка.

# 12
  • София
  • Мнения: 10 825
Добро утро и от мен!
Не съм чела края на предишната тема, ако съм изпуснала нещо важно и съществено някой доброволец да ме информира, моля Wink
Днес дъщеря ми най-после тръгна отново на градина след 2 седмици вкъщи. Много съм щастлива, а тя - още повече.  Simple Smile Малкият също рядко се обажда да кашля, та и него го броя вече за здрав на 99%. И понеже в природата нищо не изчезва, кашлицата нямаше как така да се изпари, просто дойде при мен. Сега моя милост буха дълго, напоително и сухо, ама се лекувам уж - за момента съм си самопредписала сироп и инхалации и ако до няколко дни нямам подобрение ще отида все пак да ме чуе и личната лекарка.
Вчера с мъжа ми открихме сезона на пазаруване на подаръци. Купихме и на трите деца от нас и от едната им баба подаръците. Тази седмица ако успея с малчо ще донапазаруваме за приятелски дечица и коледна украса. Елхата вкъщи я украсяваме след Никулден, така че в неделя ни чака това приключение. Миналата година екипът по украсяване изпочупи доста играчки, очаквам, че и тази няма да им простят. Трябва да заредя с доволно количество нови.
Успешна седмица на всички!

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Добрутро, девойки.
Тони, ще се вихриш в кухнята, а  Wink Аз още се помайвам, но трябва да реша какви сладки неща ще приготвям за Коледа /въпреки, че съм дала бойкот в кухнята, че снощи ММ ме вбеси доста, теглих му една и го оставих да се спасява сам. Готви си някакъв изтръпнал /раз/варен ориз, дето и кучетата няма да го ядат........е, той го изяде  Mr. Green/.
Тази година ми беше горе-долу читава. Миналата беше отвратителна. Най-важното е да сме здрави и щастливи.

# 14
  • Мнения: 7 201
Добро утро в новата тема, новата седмица и новият месец! Simple Smile
Нямам търпение да украсим вкъщи вече, да ни завладее празничното настроение и еуфорията около предстоящите празници.
И ако е възможно да си спомним за истинския смисъл на празниците, извън шетнята, суетнята и трапезите, които иначе са си хубаво нещо, но все пак...има и едни други ценности, които не бива да забравяме.
Успешна нова седмица на всички!

Общи условия

Активация на акаунт