Здравейте,

Много отдавна във форума имаше такава тема, която лично на мен ми е била полезна, но вече не мога да открия нищо. Струва ми се, че има нужда от обмен на отзиви за куклените театри, защото има както много добри, така и много слаби постановки. Така че моят въпрос е кои постановки в кои театри са ви харесали. Започвам аз (за неща, които съм гледала в София).

Неща, които са ми харесали:
1) Трите прасенца в театър 199 - изключително добре направена постановка, весела, с прекрасна сценография, децата я гледат с удоволствие
2) Боризмейко - Държавен куклен театър, сградата на Гурко - много приятен куклен театър, красиви кукли, хубави песни, мащабно изпълнение;
3) Червената шапчица, театър Възраждане - реално, постановките в театър Възраждане, които аз съм гледала предствляват просто детски театър, кукли няма. Все пак Червената шапчица е много весело представление, с много шеги, насочени към родителите.
4) Джуджето Дългоноско, доколкото знам е постановка на Сливенския куклен театър, която от време на време гостува в София. Бабите заведоха децата, аз не съм го гледала, но те бяха много доволни.

Неща, които не са ме впечатлили особено, но все пак стават:
1) Една история с две мишки, театър 199
2) Храбрият шивач, театър 199
3) Снежанка, театър 199

Неща, които според мен са много зле:
1) Грозното патенце, театър 199 - като се изключи донякъде любопитната сценография, в тази постановка не се говори. Героите издават единствено някакви нечленоразделни звуци през цялото време, което само по себе си е много неприятно и историята е опростена почти до неузнаваемост. Малко напомня най-елементарните филмчета по Бейби ТВ.
2) Хензел и Гретел, държавен куклен театър, залата до парка Заимов, постановка на Съни Сънински: Просто ужасна постановка. Неприятна за гледане, тягостна.
3) Снежанка и седемте джуджета, театър Възраждане: по начина, по който са направени джуджетата, приличат на някакви уродливи създания, груби, кресливи. Постановката е прекалено дълга. Базирана е не на оригиналната приказка, а на версията на Дисни. Не ми хареса най-вече защото джуджетата са изключително неприятни за гледане и слушане.

Надявам се в тази тема да видя още много отзиви, защото през студените дни е прекрасно да заведем децата театър.

Последна редакция: чт, 04 дек 2014, 10:43 от Sv.