Шапка, шал и ръкавички пазят ЮЛСКИТЕ колички. - Тема 4

  • 35 535
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 10 874
Уффф, забравих да пиша за попарата. Ама че съм!!!
Моника, аз и до днес си правя попарата с чай и я обожавам. На Елица още не съм давала, но има време. Слагам сухар и сирене и заливам с липов чай (без захар или мед или други подсладители). Heart Eyes Във Фейсбук някои мами казаха, че слагат и масло, та когато се сетя, слагам и аз, (става по-вкусно), но понеже от години я правя без масло и просто не съм свикнала да добавям и него всеки път. Иначе Любито е права, че звучи извратено да е с чай, ама на мен ми е мега вкусно (а съм пълен традиционалист по отношение на храната и никак не обичам странни вкусове). Но предвид, че идвам от семейство с извратени вкусове, едва ли е някаква изненада, че обичам такава попара. Blush Майка ми обожава диня, но не може да я яде без...хляб hahaha (при това типов). Laughing

Последна редакция: пн, 26 яну 2015, 21:51 от Лале в дъжда

# 706
  • Мнения: 1 868
Юлиянка, не се безпокой за храненето. И ние си хапваме само тиква все още. От утре ще ядем и пащърнак. Дано го хареса. Правя домашна храна. Мисля само плодовите пюрета да купувам, че плодове януари Rolling Eyes. Иначе съм напълно съгласна с Елфита, че не виждам защо да се заместват хранения. Аз лично нямам намерение да замествам цяло хранене до към годинката. Може би единствено следобедното и то когато започна да давам каши, ако малката ги хареса и ги яде. Въпреки, че педи казва да се дава зеленчуково пюре до 150 мл на обяд и да се замести хранене. Аз слушам избирателно.
Лаленце и аз ям попарата с липов чай. Много я обичам и сега се сещам, че не съм яла такава от близо година, че и повече. Ще взема аз утре да си направя.

# 707
  • Мнения: 500
Ще забавя захранването да не взема да уплаша дететои да не иска да вкуси, пък и то милото сато веди малката метална лъжичка сигурно я свързва с капките и ампулките дето му ги давам.Ще си му идвадя силиконовата лъжица от един комплект с прибори за хранене от новогодиините подаръци.
Момичета вие как забавлявате малчовците, какви игри им измисляте? ? Трябва някакво разнообразие, защото на моменти се полудява, дори спирам да му говоря  на детето, лежа си до него и го наблюдавам само.Притеснението ми е да не скучае и да не е отегчен.
Лека и спокойна нощ!

# 708
  • Мнения: 3 404
Хелоу,преди да легна да дам отчет.
Ние вървим пълен напред с манджите.Вчера направихме месец от захранването,уж щях да замествам обедното,а сега се ослушвам,жал ми е да му спра млякото,пък и искам да напредваме,че толкова бавно се случва.Има ли заместили хранения вече?Пащърнака го смесих днес с морков,вкусно се получи,винаги се съобразявам менюто за деня да влкючва разхлабващо/ затягащо.Реших го и купих зехтина на Плазмон,мн добри отзиви имало дрън- дрън,витаминозен се води,подх за деца и бременни
Нашия яде всичкоооо,но от първата лъжичка ми пидсказа ,че броколито няма да се яде,то и ние с баща му не го консумираме.Имам още едно бурканче купешко с ориз и др път ще добава морков та дано свърши чудеса.Ако пък нещо не се харесва се смесва с нещо любимо,може + плод малко.И аз давам  м / у храненията плодовите и като яде принципно на 4 ч и сега лапа на 2 ч ,аман или е мляко или друго.Май ще го бутна за десерт след млякото ,ми то все нещо се лапа егати.Ама с това връщане гледам да не го товаря,той си е лаком и няма не искам.Та МАР БЕЛ,какви са тия прахчета за рефлукс.Нашто педи не спира да ми казва,че нашто е от преяждане.И днес е казала,че бил пълничък и за това се чувало хриптенето...малииии ММ ми го каза,аз не съм я чула.,мали на кълбета ще станем,ако продължава така.Май др месец ще отидем до София та да видим какво е точно,а и ехото да направим там.
Боцнахме хипатитната и незнайно кога ще ни бие петвалентната/ последна
Доста дълъг пист,сори,не писах поименно,но сте ме разбрали.
Ох,написах се,олекна ми  Laughingмога спикойно да се оттегля хоризонтално.Лека и спокойна,и дано утрешния ден е слънчев  Praynig

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Добро утро.Навън е мрачно и дъждовно


Обаче аз имам да свърша работа и ще излезем.Дано да поспре


Елфита, май май ще ти го пращам на трудово превъзпитателен лагер Thinking Laughing

Давай го.Ще види той как се пие потна вода  Mr. Green
Реално погледнато си иска напомняне почти за всичко при тях.Така че напомняй,подсказвай и искай.

На ръба на отчаянието

При всяко дете различно се случват нещата.Не се отчайвай.Може да спреш за няколко дни и после пак да опиташ.Не се ядосвай,че яде малко.Ще прояде и повече.

притеснението ми е да не скучае и да не е отегчен.

Душица,притеснението трябва да ти е дали на теб не ти е скучно и да не си ти отегчена.Мисли повече за себе си.Децата са си ОК щом мама е при тях.Не мислете,че имат нужда от кой знае какво забавление.Пък и като ги научите да ги забавлявате прекоремерно,после трудно се научават сами.А на все повече ще ви се иска сами да си играят

От вчера си имаме зъбче - долно дясно tooth!

Честитоооо!

# 710
  • Варна
  • Мнения: 483
Ние отдавна ядем по 150 гр пюре и повече, но след половин час давам да пие 90 мл мляко, защото отказва да пие вода. По-добре така, отколкото да бухам сухо мляко в пюрето.
А вчера какъв гаф стана с тая вода  ooooh!. Давах с преходното шише. Обаче водата и изтекла отзад във врата и намокрила целия гръб. Само че ние се усетихме чак след 3 часа и детето стояло подгизнало през цялото време. Дано не се разболее!

Звезда, прахчетата за рефлукс са специални. Забъркват ни ги в аптексата по рецепта от гастроентеролог. Записах час за утре да я заведем пак, че вчера много рева пак. Обаче тази нощ спа като никога. Не е изплакала нито веднъж. Спа 10 часа без прекъсване. С ММ не се бяхме наспивали така откак родих.

# 711
  • Мнения: 370
Попара с липов чай е класика  eat
Аз тези дни давам на Лили от нашата храна, по примера на бебе2, направих яхния с грах, моркови и картофи и само и подавам по едно грахче, морковче, картофче и тя си хапва. Отделно унищожава препечени корички и банани и круши. Онзи ден изяде цял банан.  Shocked
Имаме си нови 2 зъбчета  tooth
Другата сряда сме на ехография на коремни органи, а преди това и на ПКК и урина  Confused Мразя ги тези неща и само отлагам, ли отлагам. Трябва и аз на АГ да ходя за профилактика.

# 712
  • Мнения: 556
Абе, Пайче, машините сте вие Shocked Дай малко зъби насам. Амето направо изтрещява с тия венци Crazy
ММ си е изджаскал телефона и сега има голЯЯЯма пукнатина през целия екран и поразтечено Rolling Eyes. Някой да има идея ( и човек) как да се оправи с по-малко кинти? 300 лева за поправка на тел не давам Crossing Arms

# 713
  • Мнения: 3 404
Ама вие яко се озъбвате,аз все надничам,ама йок  Party и не бързам де.При нас побеля лекинко и е мираж,поне видяхме сняг.
Марбел,малката плаче от рефлукса ли?Дано го израдте вече,казват,че щом до 6 м не мине,то до годинка ще е.
Аз скъсах синджира,баща му го гледа и аз съм човек  Laughing

# 714
  • Мнения: 613
Здравейте!

Честито на озъбилите се бебоци Simple Smile Ние още си чаааакаме ли, чакаме!

Благодаря на всички за помощта за попарата. Вероятно този уикенд ще му направя.

За захранването - моят съвет е да не се насилва детето, защото после ще намрази всичко. Ние понякога имаме заместено хранене, понякога не. Всичко зависи от него. АКо е много вкусно и си изяжда всичко ОК. Ако не му се яде този конкретен ден и изяде 2-3 лъжици до там сме.
Снощи за вечеря му дадох от нашата супа. Не му хареса особено  Laughing

Абе вие всички ли имате белег от БЦЖ-то? ВИктор се оказа без такъв и ще трябва да повтаряме  Crossing Arms Мрън, мрън ! Не стига, че сме назаднали яко с ваксините, ами сега и това. Добре, че новата ни педиатърка е доста спокойна и либерална по това отношение и не ни притиска за нищо.

МОмичета, аз и друг път съм писала за този наш проблем - Виктор е пристрастен към моите гърди, демек кърменето. Нищо друго не го успокоява, а се буди постоянно за това. Не иска да пие от шише, дори и току що изцедена кърма. Вкопчени сме. Не мога да мръдна. СЪбота съм на РД на най-добрата ми приятелка и ме е страх да го оставя на майка ми. Шишета съм сменяла - не е от това. АМ също не иска. Гушкам презн нощта вместо да кърме - не става. Вода - не става. МИсля, че всичко пробвах. Моля ви ако се сещате за още нещо споделете или ако се сетите към кого да се обърна за съвет! Не ми е ок тази ситуация и това е.  Някои хора ми казват зъби - ами егати зъбите. От 3 месеца е така и нито един зъб!  Вече се побърквам.
Забравих да уточне, че хранене със спринцовка/лъжичка и т.н. също не се получава относно млякото. Сок пие през деня, вода пие, яде пюрета, но опрем ли до мляко човекът си знае, че то не идва от шише и това си е!

Стискайте палци днес, че сме на много важен преглед и трябва всичко да е ок.  Praynig

Хубав ден от нас!

# 715
  • Мнения: 10 874
Брей, колко фенки на традиционната попара имало. Аз като спомена пред моите приятелки колко я обичам тая попара и те ме гледат като извънземно (заради частта с чая). Laughing

Моника, стискам силно палци за прегледа!!! Hug

При Елица захранването върви добре. Уж не бързам, макар времето малко да ме притиска (скоро трябва да почвам работа), имаме едно заместено хранене на обед и още едно следобед, но не всеки ден. До март месец ще остане кърменето само сутрин и вечер. Много ми е гадно и се опитвам да не го мисля, ама... Sad

За забавленията - Елица обича да си играе самичка и не ми се налага да измислям кой знае какви забавления. Иначе обикновено си играем с играчките й - подавам й някоя, говоря й някакви глупости и така. Или просто се гушкаме, тя много обича. Heart Eyes

Зъбки още няма, но май са на път. newsm78 Втора вечер едва заспива от рев. Не се буди през нощта, но зорът е да заспи. Снощи беше нещо страшно и си позволих да й дам Панадол (мазах преди това с гелчето на Бочко, но я успокои само за 15-20 минути и после пак наново). Заспа около 10 минути след Панадола, явно я отпусна малко (или просто се измори от рев, тя по принцип почти не плаче, а сега направо се дереше). Дано да излизат вече. Изглежда сякаш всеки момент ще се покажат, ама това е от сигурно два месеца насам и нищо дотук. Но поне не я мъчеха, а сега явно я мъчат. Sad

Хубав ден, мамчета! Hug Аз след малко ще ходя до Лидл, че има промоция на доста бебешки неща и смятам да се възползвам. Heart Eyes

Хм, довечера май ще пускам новата тема...

# 716
  • Мнения: 500
Ние също нямаме белег от БЦЖ но не знам кога ще е преимунизацията, всеки път на консултация я сочно гърло, я сополи.
От снощи съм със зъбобол и сега чакам ММ да дойде да ме смени с детето да отида на зъболекар.
 Sad
Много стиснати палчета за прегледа
Елфита, , благодаряза със сигурност си права и се вманиачавам, лека полека ще почна да го оставям самичък да си се занимава, а относно скуката за мен, по скоро мен ме тормози еднообразието и от там почвам да мисля глупости че не съм пълноценнен родител

Последна редакция: вт, 27 яну 2015, 11:52 от yulianka

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 366
Ехааа дружината се озъби  tooth Нашата буба много се кефи като и дам да хруска солети.
Аз попара не вкусвам, не обичам и хляб, обаче малката и плющят ушаците  hahaha
Също давам да опита от храната, която ядем, че милото като гледа и все зяпа. Вчера хапна ябълков сладкиш, счупих и коричка и остана много доволна.
Аз да взема и моя ММ да го пратя в някой концлагер, че вече аха-аха 20 годинки го търпя, ама вече изпушвам   #Cussing out Повече от майка си взе да мърмори, явно го хвана побертета  #Crazy
Но като се замисля, ще е най-добре да ида някъде аз пък той да се оправя с децата  newsm62
Всички с болежки да се оправят бързо, малката от две седмици е с някаква задна хрема. Пръскам стеримар, също хомеопатични капки. Смуча с помпата, но излизат съвсем малко секрети, да не кажа никакви. Мисля, че е от зъбите защото други симптоми няма. Другата седмица сме на ДК и ако и тогава е така ще искам да пуснем един секрет.

# 718
  • Мнения: 322
Здравейте милички, вчера студ та дрънка, ама два пъти навън. Два часа разнообразие кой ми ги дава. Първият път не заспа и искаше да я вадя от количката да разглежда там където си играят децата и мрънкане яко като никога, замръзнах, на второто излизане вече заспа, а аз отскочих за колектори за урина. Исках изследванията да са преди ехото, но Желязков видя, че има леко слепване и след като я проми трябва да я мажа. Та ще почакат изследванията, то и времето не е много лошо щом не вали, но не ми се ходи до лаборатории днес. Елфита, ти имаш работа и излизате, аз нямам и си търся причина да изляза  Laughing

Аз също съм за зъбар, но утре. Схемата за гледане на беба е неясна ...
Алхимията в кухнята с пюретата продължава  Laughing, днес варих червена чушка, замразена, пасирах я с картофче и към тиквата и пащърнака останали от предните два дена (нали до 3 дни се използват).

Четох една статия в нета за готовите пюрета, гадост. Пишело едно, слагали друго. И аз се замислих как 100% плод или зеленчук издържат по рафтовете с месеци и то в бурканчета с капачки, които не стават за стерилизация и нито едно развалено по рафтовете  newsm78. Ще се направя на неразбираща, защото вариантите са мноооого готвене и еднообразие или мижи и взимай. За другата зима ще замразявам зеленчуци и плодове, то тя ще е прояла и ще взема някой домашен компотец да сложа. В почти всички пюрета има я сметана, я нишесте.

Имаме си ново забавление, ядене на чорапи и чорапогащи. Дикато се обърна са й вече в устата мокри. Сменям и наново, яде си палците на краката.

За попарата, правя вкъщи понякога за всички - останал хляб, сирене, масло, захар, чайче. С липов става най-хубава и със сухар  Peace

Моника, сученето е "панацея" за кърмените бебета. Ние така заспиваме вечер, не че не е сукала преди да я оправим за лягане. Успокоява ги, това е то привързването.

Марбела, вие в гърба, ние редовно отпред, то са слюнки, чай, вода, връщано, тази нощ беше мокра и студена около памперса, за толкова месеци не се беше случвало. Ръце студени, дупе студено и то два часа след заспиване.

Имаме си белег от БЦЖ.

Нямаме си зъби, но яко чеше с езиче долните венци. В очакване сме.

Юлианка, всички сме едно дередже, цирк, театър, уаа-уаа, носене на ръце, гледаме детски песнички в нета, излизаме навън. И аз се чудя дали не й е скучно, и сигурно й е, ама толкова са ми възможностите ... и то деня превалил. Най й е интересно навън.

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 57
Здравейте прекрасни юлски мами.Дали приемате нови попълнения?Моята малка кукла Адриана се роди на 18.07.2014г.,2850гр. и 46см. от Пловдив сме.
При нея също няма белег от БЖЦ и ще попитам как ще се процедира на ДК в четвъртък.

Захраних я на 5 месеца и половина с пюре от тиква( домашно приготвено). Опитвала е тиква, картоф, морков и от плодовете круша и банан.Като казвам опитване, буквално е точно такова.Просто не иска да изяде по-големи количества,само по 3-4 лъжички и то с голям зор. ooooh!
Иначе е на кърма с малко дохранване от порядъка на 40 до 60мл на ден АМ ( Hipp Combiotic )

Общи условия

Активация на акаунт