първа менструация след раждане

  • 2 555
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Искам да попитам нормално ли е след 20 дни изчистване след раждане  тъкмо да спре изчистването и да ми дойде отново? Чувала съм че това е първа менструация

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Кърмиш ли?При кърмене ММ се забавя.Това пише по учебниците по Педиатрия ма мъжа ми.Аз макар че кърмех и нощем ми дойде веднага след лохиите.Индивидуално си е.Не се притеснявай.

# 2
  • Мнения: 11 876
Искам да попитам нормално ли е след 20 дни изчистване след раждане  тъкмо да спре изчистването и да ми дойде отново? Чувала съм че това е първа менструация

Да, нормално е но ако се притесняваш отиди на лекар за да се види със сигурност дали е цикъл. Аз бях така, на 27-я ден след раждането ми дойде имах само 3-4 чисти дни. Първоначално се стреснах да не е някакъв проблем с матката, кръвоизлизи и т.н. и отидох на преглед оказа се, че си е точно цикъла Peace

# 3
  • Мнения: 9 404
Кърмиш ли?При кърмене ММ се забавя.Това пише по учебниците по Педиатрия ма мъжа ми.Аз макар че кърмех и нощем ми дойде веднага след лохиите.Индивидуално си е.Не се притеснявай.

да при някои се забавя - при мен 1 път бебето беше на 10 месеца, 2 път - бебето беше на 11 месеца. Ако е имало цикъл след лохиите не съм разбрала, а съм го приела още за изчистване.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 257
И според мен е нормално. На мен ми дойде около 2 дни след изчистването, а кърмех. От тогава съм като часовник всеки месец и без никаква болка ( за разлика от преди раждането)...  Wink

# 5
  • Мнения: 11 025
Всичко е възможно. При мен след първото раждане се забави доста - 1 г. и 2-3 м. Нямам нищо против и този път да е така.

# 6
  • Мнения: 31
Според мен е нормално. Всичко е индивидуално. Аз си имах цикъл през цялото време докато кърмех, единствено един месец ми пропусна. Вярно не ми дойде веднага щом спря изчистването, а на следващия месец, но както казах всичко е индивидуално.

# 7
  • Мнения: 379
Mоже и да са лохиите още. До 40 ден е нормално.  Peace

# 8
  • Мнения: 5 173
На мен ми дойде около 9м на дъщеря ми. Кърмех, мн усилено при това.

# 9
  • Мнения: 2 286
Кърмех на поискване, никакви режими и пр. Дойде ми на 40-ия ден от раждането, пред кабинета на докторката ми, докато чаках за контролен преглед Laughing . Каза ми, че е редовна М. Кърмих година и половина и си имах редовна М.

# 10
  • Мнения: 1 298
При всеки е различно, аз кърмя и ми дойде на 5-я месец след раждането, сега ми прескача понякога по месец, още не се е регулирал, още кърмя нощем и през деня по няколко пъти, дъщеря ми е на 13 месеца Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт