Меню за Нова година???

  • 91 247
  • 403
  •   1
Отговори
# 240
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Камембер само цепнато на решетка и “набучкано” с розмарин правя във фурната. Убийствен аромат и вкус и нула трудност!
Меню няма да приготвям, на гости ще сме. От мен уж тортата - със сгущенка и маскарпоне и домашни брауни блатове., но обмислям все още с какво още да избухна Simple Smile Мисля си за руска салата, за плато сирена и мезета (в чужбина сме, а ми донесоха хубави български), за пълнени воловани. Още не съм избистрила идеите, а време не остана. Пък и не зная менюто на домакинката и трябва да е нещо по-непретенциозно.

# 241
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Аз мисля месо на скарата да метна.Не ми се ядат манджи.И гарнитури и мезета.За сладко не ми идва идея..
Само аз ли съм чувала,че на НГ не се готви пиле,за да не излети късмета?

# 242
  • Мнения: 47 981
И аз знам за пилето
Ще имам на гости вегетарианци. Затруднява ме. Обмислям вегетарианска лазаня за основно за тях.

# 243
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Ние камембера ще го ползваме за добавка към основното - домашно свинско, пилешко и пуешко филе, с камембера, гъби и сметана в гювече за 3 часа.
Искам десертът да е лек и ще правя крем в чаши за мартини - 4 вида крем на пластове - шоколадов, портокалов, обикновен яйчен, малинов.
И при нас е важно качеството на ракията и виното. Я този дух, няма как да се мине със зелена салата, защото ракията доста салата "яде". И това основно, което измислих, всъщност ще е сравнително леко. За след тежката салата само за опитване.

# 244
  • софия
  • Мнения: 564
Камембер само цепнато на решетка и “набучкано” с розмарин правя във фурната. Убийствен аромат и вкус и нула трудност!
звучи много интересно! имаш ли снимка как точно е цепнато - не мога да си го представя. или да ми опишеш по-подробно. колко минути във фурната?

# 245
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 202
Аз мисля месо на скарата да метна.Не ми се ядат манджи.И гарнитури и мезета.За сладко не ми идва идея..
Само аз ли съм чувала,че на НГ не се готви пиле,за да не излети късмета?
едни си мислят , че пилето ще "отнесе" късмета им , а пък други си мислят , че ще "отнесе" негативното.
за това яж пиле.

# 246
  • Мнения: 2 687
Супер за успокоението за пилето,точно бях планирала пиле (или пуйка)
И мен ме вълнува камамбера, както и с какво друго да го набучкам,че розмарин не ми допада

# 247
  • Мнения: 4 859
За камембера
-мащерка,микс черни пипер и сол, малко бяло вино(може и копър при поднасяне)
-стрита люта чушка или лют пипер и сол,пак малко вино
-прошуто,чесън,сол и чер пипер

Реално с каквито подправки ви харесват,и чубрица съм му слагала,всякак е вкусен .


# 248
  • Мнения: 2 114
Нашето меню е традиционно, нищо ново
1. Снежанка и руска салата - домашно приготвени
2. Баница с късмети
3. Сьомга котлет /още не съм измилила как да ги приготвя/
4. Свежа салата с айсберг и сушени домати
5. Мезета и ядки
6. Вино и шампанско
7. Разнообразие от шоколади

# 249
  • Мнения: 10 384
И ние с пиле ще сме. Доста деца ще се съберат и те това харесват.
А пък може и да снесе някой късмет Simple Smile))

# 250
  • Мнения: 18 558
Аз реших-ще правя хапки тип кетъринг-с риба тон и зехтин и маслини, с крема сирене и шунка и чери домати и с кашкавал и салам. Ако намеря грозде ще направя и малко с грозде и сирене.
Нашите хора са само по бирата. Така, че е подходящо. За дамите-розе или бяло вино. Ще направя и един кекс тип щолен (със стафиди, сушени боровинки, шоколад, ананас сушен, орехи и портокалова кора). Иска ми се и на мен някакъв десертен крем в чаша. Но хич ме няма там(не съм правила досега). Много експерименти имам в сладките неща(къде успешни къде не). Имам си и везна тъй уж спазвам количества. Но на мен сладкишите са ми хоби,нищо че никак не съм по сладкото.

# 251
  • Мнения: 2 114
Аз правя един много лесен десерт в чаши и до сега винаги обирам овациите.
На дъното се слагат натрошени маслени бисквити /купувам от Лидл с 32% масло/, след това се разбива с пудра захар и ванилия скир, пак от Лидл, и отгоре се слагат пресни малини или ягоди /сега като трудно се намират пресни и купувам от Лидл замразени/, листа мента. Умишлено не слагам количества тук.

# 252
  • София
  • Мнения: 714
И аз знам за пилето
Ще имам на гости вегетарианци. Затруднява ме. Обмислям вегетарианска лазаня за основно за тях.
Ако ядат риба, може някакво филенце с каперси и подправки печено в хартия.
Преди често правих такова, може да приготвя тези дни. Лесно и бързо е!

# 253
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Много са хубави ролцата от пушена сьомга с крем сирене, топено сирене, царевица, лук, копър. Страхотно предястие, става и за ракия, и за вино.

# 254
  • Варна
  • Мнения: 14 541
Аз реших-ще правя хапки тип кетъринг-с риба тон и зехтин и маслини, с крема сирене и шунка и чери домати и с кашкавал и салам. Ако намеря грозде ще направя и малко с грозде и сирене.
Нашите хора са само по бирата. Така, че е подходящо. За дамите-розе или бяло вино. Ще направя и един кекс тип щолен (със стафиди, сушени боровинки, шоколад, ананас сушен, орехи и портокалова кора). Иска ми се и на мен някакъв десертен крем в чаша. Но хич ме няма там(не съм правила досега). Много експерименти имам в сладките неща(къде успешни къде не). Имам си и везна тъй уж спазвам количества. Но на мен сладкишите са ми хоби,нищо че никак не съм по сладкото.
Бих Ви препоръчала един лесен,но ефектен крем,използван за торта Гараш".Разбиват се равни количества сметана и шоколад.Първо се разбива сметаната,след това се добавя  течен шоколад.При смесването се разбива леко и кратко.По-продължителното разбиване втвърдява крема.Добавят се натрошени ядки,плодове,пурички,по личен избор.

Общи условия

Активация на акаунт