Не иска да яде пюрето

  • 2 737
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте,искам да споделя проблема си с вас.Захраних бебето си с пюре,ядеше без проблем и с голям апетит през първите две седмици без значение какво е пюрето.Педиатърката ни каза за следобедна закуска да му давам каша пшенично млечна но тъи като такава без глутен нямало му давам каша сладък сън-ориз и мляко.Тя е  много сладка и от както яде нея с желание отказва пюрето,едвам изяжда 2-3 лъжички като през цялото време плаче.Незнам какво д аправя,моля помогнете !!

# 1
  • Мнения: 46 516
Не знам каква е тази кажа, но сладки храни не е добре да се дават, точно по тази причина - лесно се пристрастяват и не искат да ядат после друго.
Пробвай и се води по детето, нямаш срокове, не бързай. Спри сладкото, освен плодови пюрета. Ако не иска пюрето, дай мляко/кърма. Не насилвай, след няколко дни пак опитай.
Погледнах ти предните постове, малко ти е бебето, има време Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 897
Колко е голямо бебето ти? И на коя фирма е тази толкова сладка каша с ориз и мляко?

Аз бих сменила кашата с безмлечна оризова,защото тази,която споменавате явно е със сухо мляко и захар.

# 3
  • Мнения: 23
 Simple Smile Здравейте!
Пишете колко е голямо детето...
Моите предположения са че кашата го засища и за това си я търси и плаче.
Опитайте да откриете /ако е нужно в интернет магазините/ други безглутенови каши неподсладени и ги смесвайте със зеленчукови и плодови пюрета.
След като харесва тази каша значи сте улучили вкуса му.
Докато намерите други видове каши не го лишавайте от кашата, с която разполагате, но когато е гладно детето му дайте първо зеленчук и след това каша.
Може само 1-2 лъжички да хапне от пюрето /не се притеснявайте/ дайте каша.
Така увеличавайте с 1 лъжичка пюрето и измествайте кашата.
Преди да започнете да го храните се подгответе да не му налагате храната, която сте решили, дайте му това, което иска.
Трябва да сте спокойна и да вярвате на вкуса му - старайте се да запазите този усет, защото е изключително важно за в бъдеще.
Децата понякога са на периоди - дълго хапват от един вид храна, може би защото организма им има нужда точно от тези съставки в храната, която предпочитат.
Бъдете здрави! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 897
дълго хапват от един вид храна, може би защото организма им има нужда точно от тези съставки в храната, която предпочитат.

Точно с това не мога да се съглася.Едно бебе на 4м. няма нужда от захар и обикновено сухо мляко.

От старите постове на авторката разбрах,че бебето е на 4м.А това е кашата:

http://slantcho.com/%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8-% … D0%BD%D0%BE%D1%89

Бих посъветвала авторката да продължи да дава зеленчуковото пюре и да спре тази каша.Тя не е подходяща за малки бебета,въпреки,че се води за 4+.На 4м.бебето не може да яде два пъти твърда храна.И си сменете педиатърката,която ви съветва да давате пшенична каша на 4-месечно бебе. ooooh!

# 5
  • Мнения: 23
Здравейте отново!
Ако действително сте на  4 месеца е раничко за каши, но нямам представа какви са съображенията на педиатъра.

Sunshine Mom - некоректно е да изваждате от контекста.Изкривявате информацията и това не е от полза за никой!!!

Последна редакция: вт, 09 дек 2014, 13:52 от bubinami

# 6
  • Мнения: 2 052
Като не иска да яде просто не давай Simple Smile Няма какво да направиш, предлагай кърма/АМ, а каша/пюре колкото изяде толкова.
Един съвет - замени кашите на Слънчо с по-качествени - Хип, Тьопфер, Милупа. Слънчо са с обикновено сухо мляко което никак не е добре за малко бебе, повечето са и със захар.

# 7
  • Мнения: 33
Бебето ми е на 4 месеца и нчколко дни.Относно захранването и кога да почне се наслушах на съвети и препоръки и ми доиде до гуша и решихме с таткото да слушаме само лекаря.Мерси за съветите ще го имам в предвид  Wink

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
До гуша ти е дошло,а тема пускаш ooooh!

Педиатърката ти е абсолютно некомпетентна, малоумно и опасно е на бебе на 4 месеца да се дава обикновено краве мляко. Дано скоро не пуснеш тема- помагайте, детето- повръща, има разстройство, пъпки, дерматит, задух и прочие.  Sick

# 9
  • Мнения: 1 897


Sunshine Mom - некоректно е да изваждате от контекста.Изкривявате информацията и това не е от полза за никой!!!



Коя информация изкривявам,че нещо не можах да схвана?

А вие спрете да давате малоумни съвети.Едновременно каша и пюре да дава,за да не го лишава от пълноценната каша. ooooh!И какво означава,че не разполага с друга.Ще свари ориз ако трябва и ще го пасира.

# 10
  • Мнения: 33
Разбрах че грешката ми е явно във сладката каша която му давам.Изчаках няколко дни и пак пробвах да яде пюре но отказа.Добре ли е според вас плодови пюрета да се смесват с зеленчукове докато пак свикне?

# 11
  • Мнения: 2 052
Аз не бих смесвала. Тиква, морков не яде ли? Те са по-сладки.

# 12
  • Мнения: 33
Днес отново започна да яде картофено пюре,спряхме и сладката каша мисля че това оказа влияние.

Общи условия

Активация на акаунт