Грижа за лицето и грим за дами в прекрасната възраст 40+ No. 2

  • 105 879
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • София...........
  • Мнения: 959
Аз съм в търсене на "моя" крем за лице. До сега ползвах само хидратиращи кремчета и ми беше /е ОК, но искам на вече 40+ години да има някаква грижа. Кожата ми е смесена и тези с грижата все нещо ми мазнеят, запушват ми пори тн...
Околоочния съм намерила - след 6-7 години на Биодерма минах на Юсерин и съм  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 447
..................

По препоръка на дерматоложката ми, също отскоро, пия хомеопатичната Arnica Montana 15ch за заздравяване на повърхностните кръвоносни съдове.



Това ли е?
http://www.farma.bg/product/762/arnika-montana-15ch-boaron.html
Имам спешна нужда от нещо такова. Забелязвам спукани капиляри по бузите си. Как се пие? Ефект има ли?

divna_, кремовете, които при мен са се утвърдили, макар и да нямам още 40, но пък съм със смесена кожа и живея на по-влажен климат, което допринася за лъсването, са: Lancome morpholift, както и крема за очи е много добър и Biotherm repair/ дневния и нощния/, никога не оставам без тях, вече незнам колко бурканчета съм употребила.

От серуми и маски харесвам Lancome advanced genifique, препоръчват го за над 50г., но отдавна съм се убедила, че това разделение е условно и Decleor hydra floral multi-protection- маската, която имаше в Грация, лифтинг ефекта е мигновен и дълготраен. От последната си купих 4 броя. Хидратиращия на Mixa с 6% и матиращ ефект също е не лош, ползвах го това лято и вероятно ще повторя.
Домашна маска, която харесвам е обикновенно намазване с истински мед, а може и малко сода да се добави за пилинг.

# 17
  • Мнения: 1 324
goddess, това е арниката, но бих ти препоръчала първо да се консултираш с хомеопат  Peace
За укрепване и туширане на капилярите е добре да използваш козметика и хранителни добавки богати на витамин Ц, Е, екстракт от гроздови семена. Дестилираната вода от хамамелис като тоник също укрепва кръвоносните съдове.
Снощи най-накрая си направих серум с вит.Ц,Е и ферулова киселина, аналог на този на Скинсютикалс  Grinning За разкош добавих и Q10. Големи хвалби из нета за тези серуми, да видим....

ПС: Ако ти се занимава с домашни маски мога напиша някоя.

Последна редакция: ср, 10 дек 2014, 09:02 от Letsgo

# 18
  • Мнения: 28 976
Напоследък размишлявам в една посока - втора бременност на 37-38г. По време на бременността кожата ми беше в перфектно състояние - обяснявах си го с хормони и задържане на течности и макар да нямах подпухване -  виждах устните си по-сочни, лицето също. След раждането - с изчистването - обемите се позагубиха. Но след спиране на кърменето и първите МЦ - не мога да си позная кожата. Не вярвм да е от козметика, процедури не съм правила. Зная, че бременността е голямо натоварване за тялото. Дали не прави и своеобразен рестарт, тонизиране ...  Rolling Eyes
Прави разбира се, целия организъм се преражда дето се вика, всичко се стимулира да даденай доброто на новия живот! И аз бях така през бремнността, гъста коса, свежа кожа.....организмът на жената е уникален, създаден и програмиран така, че да продължава магията на живота.......!  bouquet

# 19
  • Мнения: 76
Напоследък размишлявам в една посока - втора бременност на 37-38г. По време на бременността кожата ми беше в перфектно състояние - обяснявах си го с хормони и задържане на течности и макар да нямах подпухване -  виждах устните си по-сочни, лицето също. След раждането - с изчистването - обемите се позагубиха. Но след спиране на кърменето и първите МЦ - не мога да си позная кожата. Не вярвм да е от козметика, процедури не съм правила. Зная, че бременността е голямо натоварване за тялото. Дали не прави и своеобразен рестарт, тонизиране ...  Rolling Eyes
И при мен се получи същото (между другото сме бременели на една и съща възраст Simple Smile ). Кожата сега като, че ли ми изглежда по-свежа, по - чиста, ноо се загуби обема на бузите ми Sad

# 20
  • Мнения: 20 221
По препоръка на дерматоложката ми, също отскоро, пия хомеопатичната Arnica Montana 15ch за заздравяване на повърхностните кръвоносни съдове.
Това ли е?
http://www.farma.bg/product/762/arnika-montana-15ch-boaron.html
Имам спешна нужда от нещо такова. Забелязвам спукани капиляри по бузите си. Как се пие? Ефект има ли?
И на мен ме заинтригува.
Мерси за новата тема.

# 21
  • Мнения: 796
От около година -две осъзнах, че остарявам. Вече съм на 43. Пачи крак имам колкото слонски крак, цял живот се боря с тежка розацея, мазна кожа и белези от акне. Стартирах с бясно пазаруване от сайтовете, заринах се със скъпа козметика за лице и коса. За косата- пия Пантогар, Калмацин и Макси хеър- редувам ги, правя почивки, мажа с Керастаз, правя кератинови маски веднъж месечно. Като цяло има разлика и грижите се отплащат. Сега намалих темпото, реших да попривърша малко флаконите и да я карам по-полека. За лицето - накупих си ултразвукова шпатула и апарат за микродермабразио. Колкото до  скъпата козметика - от едно се изринах, направих алергии,друго не попива, подкожни пъпки. Сега като се поспрях малко, мога да кажа, че редовното, щателно почистване дава ефект - веднъж седмично ултразвуков пилинг, един-два пъти ензимен пилинг, на три седмици си правя микродермабразиото, после ампули. Напоследък съм много доволна от продуктите на Профидерм. Български са и моята козметичка работи основно с тях. Не са и скъпи. Имат страхотни лифтинг кремове/тониран и нетониран/ и много хубав крем за около очи. Ползвам тяхна маска и ензимен пилинг. Истината е, че продуктите трябва да се сменят отвреме на време, в началото имат видим ефект, после не толкова. Ейго на...признах си. Не ми харесва, че остарявам, почнах да посвиквам с по-изразените назолабиални гънки, хоризонтални бръчки на челото. Не искам да правя ботокс. Платизмата провисва, понапълнях. Сега ако тръгна да отслабвам- по-зле ще стане Grinning Опитвам се да се приема такава, каквато съм. Полагам повече грижи и не винаги съм доволна от резултата. Хидратиращите и лифтинг кремовете все повече ще ми влизат в употреба. Ще следя в темата за хватки и чалъми как да надхитрим природата. Генът е абсолютно определящ за мен, белезите от времето са същите като тези при майка ми, но пък и индустрията не си губи времето Hug

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря за новата тема  bouquet
В момента наблягам на доброто почистване на лицето и използване на продукти с максимално пречистен състав, около очите вечер слагам арганово масло, сутрин  си ползвам околоочния крем. Правя два пъти годишно мезотерапия/химичен пилинг/радиочестотен лифтинг - по избор , обикновено ги редувам. За съжаление, напоследък храненето ми е под всякаква критика Confused, което също оказва влияние на кожата и състоянието й. Спортувам умерено, по-скоро за подобряване на тонуса и настроението, отколкото да целя постигане на определена фигура Simple Smile Опитвам се да заменя ФДТ-а с ББ крем, но не съм открила още подходящият, който ще отговаря на всичките ми изисквания - да хидратира и подхранва кожата, т.е да се грижи за нея, да има УВ фактор и същевременно да има прилично покритие. Ще се радвам на предложения в тази насока Wink

unterdenlinden, заинтригува ме с продуктите  на ПрофиДерм, разгледах и сайта им, със сигурност ще ги пробвам Peace

# 23
  • Мнения: 1 400
Привет и от мен в новата темичка, за която благодаря   bouquet

a.l.e.n.a , определено си оказва влияние, от много дами съм го чувала (уви не опитвала)

Забелязала съм , че ниското самочувствие и минорното настроение са основни виновници за не-красивия външен вид...
Какъвто и макиаж да мацнеш на такъв изглед - нищо няма да се получи...

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666

Забелязала съм , че ниското самочувствие и минорното настроение са основни виновници за не-красивия външен вид...
Какъвто и макиаж да мацнеш на такъв изглед - нищо няма да се получи..

А, ей това е най-най-главното Grinning  bouquet

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 569
Бисквитка, ББ на Диор погледни, ако не си му обръщала внимание до сега Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 452
По препоръка на дерматоложката ми, също отскоро, пия хомеопатичната Arnica Montana 15ch за заздравяване на повърхностните кръвоносни съдове.
Това ли е?
http://www.farma.bg/product/762/arnika-montana-15ch-boaron.html
Имам спешна нужда от нещо такова. Забелязвам спукани капиляри по бузите си. Как се пие? Ефект има ли?
И на мен ме заинтригува.
Мерси за новата тема.

Да, това е - жълта опаковка (различните потенции са с различен цвят). По предписание на лекар пия по 5 пилули на ден по схема с прекъсвания. Лечението при мен е 6 месеца и е назначено по повод предстоящи оперативни премахвания на няколко червени петънца по лицето, но дерматоложката обясни, че е добре да се пие по принцип от жени на моята възраст за превенция, защото сега започват да зачестяват тези спуквания на капилярчета. Между другото дерматоложката го пие и изглежда много добре, което сякаш ми повлия повече от всяка реклама. Аз започнах да го пия от 2 седмици и е още рано да търся ефект.

# 27
  • Мнения: 28 976
Аз пък искам да ми опънат бръчката на челото от свиването на веждите! Но се чудя коя техника е най ефективна, безопасна и продължителна, хиалуронова киселина, ботокс, какво, съветвайте момичета? newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 452
siska79 аз също много харесах ББ крема на Диор, но не съм купувала - имах няколко тестера това лято, които използвах.

Нещо не мога да насмогна да си изхарча двата фон дю тена, които имам, както и десетината тестерчета разпилени по чантите и засега съм решила да бъда разумна и икономична  Simple Smile и не пазарувам. Да видим докога.

# 29
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Сиска Hug Пробвах ВВ Хидра лайф на Диор, страхотна текстура, но за съжаление, не ми е достатъчно покривен Confused

Общи условия

Активация на акаунт