Грижа за лицето и грим за дами в прекрасната възраст 40+ No. 2

  • 105 852
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 145
Аз пък искам да ми опънат бръчката на челото от свиването на веждите! Но се чудя коя техника е най ефективна, безопасна и продължителна, хиалуронова киселина, ботокс, какво, съветвайте момичета? newsm78

За бръчката между веждите, само ботокса ще ти свърши работа. Хиалуроновата киселина се използва при филърите  за създаване на обем и лифтиране на кожата. Използава се и в мезотерапиите и в ревитализацията за цялостно подобряване на тургура на кожата, за дълбоко хидратиране и общо изглаждане на лицето.

# 31
  • Мнения: 2 445
Letsgo, давай рецептите за дом. маски. Всяко инфо е полезно.
Каква козметика ползваш също?

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 835
Аз не съм съгласна с прехласването по късното раждане и не го препоръчвам. Говоря за себе си най-вече. Родих другото си дете на 40 г. и 4 години по-късно не мога да кажа, че съм се освежила и тонизирала. Да не говорим за негативите от отпускане на тазовите мускули и произтичащите от това дискомфорти, по-бавнота и трудно възстановяване, смъкването на натрупаните кг. И изобщо да гледаш малко дете на тази възраст, безсънните нощи..., не е като когато си на 30-35 г. Може да ви се струва смешно, но на 38 г. се чувствах доста по-добре отколкото след като навърших 40 г. Не че се чувствам престаряла, нито съм сбръчкосана, но самите цифри "тежат".
За момента най-голям проблем са ми торбичките под очите, и то интересно, но под едното око е по-осезаемо. Споделяйте, ако имате добри попадения за този проблем. И  от какви бои за коса сте доволни, такива които имат добра покривност за бели коси? Моята коса е много упорита, ползвала съм и професионални и масови бои и резултата не ме задоволява, белите ми косми не задържат за дълго боята и все още съм в търсене на подходяща.

# 33
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 838
Аз пък искам да ми опънат бръчката на челото от свиването на веждите! Но се чудя коя техника е най ефективна, безопасна и продължителна, хиалуронова киселина, ботокс, какво, съветвайте момичета? newsm78

За бръчката между веждите, само ботокса ще ти свърши работа.
Не е съвсем вярно. При мен изчезна от третиране с хиялуронова киселина. Не си нося очилата и се взирам доста и гледам пак се е появила.

Родих детето си на 40, не е проблем това. Единствен проблем имам с теглото, но то е защото съм като прахосмукачка...огранича ли се в хапването и още първата седмица има осезаеми резултати

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 6 384
За лицето - накупих си ултразвукова шпатула и апарат за микродермабразио... Сега като се поспрях малко, мога да кажа, че редовното, щателно почистване дава ефект - веднъж седмично ултразвуков пилинг, един-два пъти ензимен пилинг, на три седмици си правя микродермабразиото, после ампули.

Може ли да дадеш линк за твоите уредите  Simple Smile Ензимен пилинг предполагам е с някакъв серум.

Галета, имам същия проблем с белите коси и естествено на най-видно място са.Аз го реших донякъде като започнах да се къносвам.Къната не пада, но те пак си растат и се налага да се мажа на 2 седмици, с боята едвам издържах 10 дена.Лошото е ,че няма голям избор на цвят, на аз така и така бях червенокоса.Косата ми придоби съвсем друг вид-лъскава и жива, косопада спря.За червенокоси и тъмнокоси дами е много добро решение, само за светла коса няма вариант.

Последна редакция: чт, 11 дек 2014, 08:32 от Галчудо

# 35
  • Мнения: 36 026
Може би съм малко офф от темата за грима, но поне е грижа за кожата и изобщо за жената 40+ - от няколко места ми препоръчаха тази добавка. Някой дали я е пил и какви са отзивите му?
PRIM OIL ПРИМ ОЙЛ - МАСЛО ОТ ВЕЧЕРНА ИГЛИКА

Скрит текст:

# 36
  • Мнения: 145

При мен изчезна от третиране с хиялуронова киселина. Не си нося очилата и се взирам доста и гледам пак се е появила.


Именно, само ботоксът може да стопира действието на мускулите, които напрягаш когато се взираш. Имам пред вид, че ефектът ще е най-добър и най-видим, а бръчката максимално разгладена.

# 37
  • Мнения: 20 182
Може би съм малко офф от темата за грима, но поне е грижа за кожата и изобщо за жената 40+ - от няколко места ми препоръчаха тази добавка. Някой дали я е пил и какви са отзивите му?
PRIM OIL ПРИМ ОЙЛ - МАСЛО ОТ ВЕЧЕРНА ИГЛИКА

Скрит текст:
Тази добавка вече я препоръчват като панацея едва ли не Rolling Eyes Чела съм из темите, че я пият жени при проблемен ПМС, в предменопауза, кисти в гърдите и яйчниците и тн., но никой не се е похвалил още, че се е разхубавил Wink Аз я пих само една седмица и не мога да кажа нищо, за мен лично е поредният "вълшебен" продукт на фармацевтичната индустрия.  Peace

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 835
Може би съм малко офф от темата за грима, но поне е грижа за кожата и изобщо за жената 40+ - от няколко места ми препоръчаха тази добавка. Някой дали я е пил и какви са отзивите му?
PRIM OIL ПРИМ ОЙЛ - МАСЛО ОТ ВЕЧЕРНА ИГЛИКА

Скрит текст:
За да усетиш някак ефект трябва да го приемаш по-дълго време. Аз пих миналата година/ за ПМС, регулиране на хормоните/, но съдържанието на масло от вечерна иглика в 1 капсула беше 1300 мг. Сравнително малко време го приемах, 2 мес., затова кой знае какъв ефект не видях. Приемах го заедно с рибено масло и забелязах, че след време, в един момент, ми изчезнаха болките в кръста които имах. За кожата- също не видях промяна, но както казах трябва по-продължителен прием, а и при различни хора действа различно.

# 39
  • Мнения: 351
Може би съм малко офф от темата за грима, но поне е грижа за кожата и изобщо за жената 40+ - от няколко места ми препоръчаха тази добавка. Някой дали я е пил и какви са отзивите му?
PRIM OIL ПРИМ ОЙЛ - МАСЛО ОТ ВЕЧЕРНА ИГЛИКА

Скрит текст:
Точно тази добавка пих миналата година 6 месеца за регулиране на хормоните и ПМС. Още на 2-я месец имаше положителни резултати. Никога до този момент (аз също съм 40+) не съм усещала такъв осезателен ефект от хран.добавка. Но не съм се разкрасила повече, само регулирането беше като ефект.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 952
Моята коса е много упорита, ползвала съм и професионални и масови бои и резултата не ме задоволява, белите ми косми не задържат за дълго боята и все още съм в търсене на подходяща.
И моята коса трудно задържа боя върху белите коси, опитвала съм всички варианти - домашно, в салон, евтино, скъпо, професионални бои, такива за домашна употреба. В крайна сметка изсветлих, скъсих, подстригвам често, защото има нужда, за да изглежда добре и гледам да подновявам боята на 3 макс. 4 седмици. Номер 8 на Фито ми пасва най-добре като нюанс.

Нещо, което не е в чисто козметично-разкрасителната област, но ми осигурява по няколко дни комфорт на месец е спиралата Мирена. Няма ПМС, почти няма цикъл, миомите не растат. Това е едно от най-добрите неща, които съм правила за себе си като жена и съжалявам само, че не го направих веднага след второто си дете. Знам, че не всеки приема и хормоналните препарати и спиралите, аз самата имах задръжки доста години, но женско е, споделям  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 795
Може ли да дадеш линк за твоите уредите  Simple Smile Ензимен пилинг предполагам е с някакъв серум.
quote]


Направо прилагам линк към темата за фриматорите http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=782057.0
При ензимния пилинг липсват абразивните частици, има протеолитични ензими /напр. от папая/, които разграждат връзките между мъртвите клетки и така, без механично действие, мъртвата тъкан сама пада. По-щадящ вид пилинг е. Среща се и в комбинация с абразивни частици.

# 42
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
bubanka, между двете бременности ползвах такъв продукт (не същия, но дражета от 500 мг с такова съдържание) основно за облекчаване на ПМС и имаше поразителен ефект. Край мен и доста приятелки започнаха и ефект има. При мен основното в ПМС е задържането на течности и този неприятен момент беше туширан  Peace Според описанието регулира/балансира хормоните, но ако човек има хормонални проблеми по-добре първо да се допита до лекар  Peace

# 43
  • Мнения: X

При мен изчезна от третиране с хиялуронова киселина. Не си нося очилата и се взирам доста и гледам пак се е появила.


Именно, само ботоксът може да стопира действието на мускулите, които напрягаш когато се взираш. Имам пред вид, че ефектът ще е най-добър и най-видим, а бръчката максимално разгладена.

Аз преди 6 месеца си сложих, направо изчезна бръчката заедно с напречните по-горе, а ги имам от тийн сигурно, защото все се мръщя или учудвам. Голям ефект, не очаквах чак толкова. Не знам колко ще продължи действието, но засега няма признаци на ново появяване на бръчки. Да знаех по-рано, що пари за мазила щях да спестя ...  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 145
Нали? И аз така.

Общи условия

Активация на акаунт