ДОМАШНА КОЗМЕТИКА-Какви маски, кремчета и мехлемчета си правите сами?

  • 45 042
  • 265
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 973
Направих си скоро и аз желатиновата маска. Доста дебел слой сложих, към 30 минути постоях. Не ми се отлепяше така, просто измих лицето с топла, а после със студена вода. Комедоните бяха позачезнали, даже на 1-2 места явно където са били по-големи стоеше като кратерче.
А колко трябва да е набъбанл желатина?  newsm78 защотона мен леко по течно ми стоеше.
Иначе преди да наложа желатиновата маска почистих лицето и направих парна баня.

# 211
  • Мнения: 57
Правя си домашен боди скраб . Забърквам сода и шампоан/течен сапун .
А балсам за устни си правя с масло,вазелин на балеа,кокосово масло и червило за цвят.
Също и мехлем за стави /взх рецпета от интернет/
Продукти:

100 гр. белени тиквени семки;

30 гр. разтопено, но не и пържено краве масло;

30 гр. рициново масло;

30 гр. пчелен домашен мед;

Можете да използвате двойно количество от продуктите, за да получите доза мехлем.

ачин на приготвяне:

Трябва да смелите тиквените семки ситно, писаха във  framar.bg.

Прибавете към тях разтопеното краве масло, след него сложете и рициновото масло.

След като объркате, трябва да получите фина еднородна смес. През това време маслото ще започне да се стяга.

Сложете накрая меда и отново разбъркайте.

Съхранявайте на хладно място и всеки път, когато изпитвате болки в колената, в глезените, в рамената, в лактите, китките, дори и в пръстите, мажете с лечебния мехлем на Баба Ванга.

# 212
  • Пловдив
  • Мнения: 2 798
Пробвали ли сте да си правите пудра за лице от неща, които може да намерите в кухнята си Simple Smile, аз намерих подобни рецепти на английски, но нещо не мога да докарам цвета.

# 213
  • София
  • Мнения: 973
BlackNWhiteDevil какво е съотношението на содата и шампоана/течния сапун?
Пробвала ли си към някой от душ геловете си просто да добавиш сода? 
Ако добавиме и някое масло... newsm78

Иначе последното което правих от нета е маска за лице за бръчки - глицерин,мед,желатин. Приятно доволна останах  Simple Smile

# 214
  • Мнения: 4 303
Иначе последното което правих от нета е маска за лице за бръчки - глицерин,мед,желатин. Приятно доволна останах  Simple Smile
Може ли да споделите повече?

# 215
  • София
  • Мнения: 973
"Мед и глицерин полират леките бръчки и заглаждат кожата. Смесете 4 с.л. глицерин, 2 ч.л. мед, 2 ч.л. желатин и 4 с.л. вода. Поставете ги на слаб огън, докато се разтворят съставките и бъркайте непрекъснато. После добавете 4 с.л. кипяща вода и отново бъркайте. Нанесете маската за 20 минути, измийте и намажете с хранителен крем" - статия "Желатин срещу бръчки, но без гримаси"

# 216
  • Мнения: 471
Марая11 аз слагам в душ гела сода бикарбонат и масла каквито имам .Правя в една купичка на око 1-2 с.л. сода , душ гел наливам малко и масла според настроението /ако нямам масла , капвала съм малко зехтин / но правя количество колкото за едно къпане . Кожата наистина става после мека и приятна  Laughing

# 217
  • Мнения: 57
BlackNWhiteDevil какво е съотношението на содата и шампоана/течния сапун?
Пробвала ли си към някой от душ геловете си просто да добавиш сода? 
Ако добавиме и някое масло... newsm78

Иначе последното което правих от нета е маска за лице за бръчки - глицерин,мед,желатин. Приятно доволна останах  Simple Smile

Ам,пробвала съм,но става по-мазно и содата се..разтапя понеже душ-гела е по-течен. Аз обикновенно ползвам един гъст течен сапун на Palmolive. И за лице,и за тяло си ползвам ,,скръбта,,  Joy

# 218
  • Мнения: 596
Също и мехлем за стави
Скрит текст:
Продукти:

100 гр. белени тиквени семки;

30 гр. разтопено, но не и пържено краве масло;

30 гр. рициново масло;

30 гр. пчелен домашен мед;

Можете да използвате двойно количество от продуктите, за да получите доза мехлем.

ачин на приготвяне:

Трябва да смелите тиквените семки ситно, писаха във  framar.bg.

Прибавете към тях разтопеното краве масло, след него сложете и рициновото масло.

След като объркате, трябва да получите фина еднородна смес. През това време маслото ще започне да се стяга.

Сложете накрая меда и отново разбъркайте.
Съхранявайте на хладно място и всеки път, когато изпитвате болки в колената, в глезените, в рамената, в лактите, китките, дори и в пръстите, мажете с лечебния мехлем на Баба Ванга.



После не лепне ли от меда?


Иначе последното което правих от нета е маска за лице за бръчки - глицерин,мед,желатин. Приятно доволна останах  Simple Smile

От това тези пропорции не става ли голямо количество? Всичкото ли измазваш на лицето?

# 219
  • София
  • Мнения: 973
Досега съм направила само веднъж, наистина става повечко, не се измазва наведнъж. И ето тук имах питане, но не знаех кой може да даде съвет - оставям я в хладилника и когато тръгвам да си слагам за секунди на водна баня се разпуска и намазвам. Но не знам дали от това затопляме, после след като изстине оставане в хладилника не се губят някои свойства  newsm78
Може би като я измажа ще пробвам с друга Simple Smile

# 220
  • Мнения: 57
Също и мехлем за стави
Скрит текст:
Продукти:

100 гр. белени тиквени семки;

30 гр. разтопено, но не и пържено краве масло;

30 гр. рициново масло;

30 гр. пчелен домашен мед;

Можете да използвате двойно количество от продуктите, за да получите доза мехлем.

ачин на приготвяне:

Трябва да смелите тиквените семки ситно, писаха във  framar.bg.

Прибавете към тях разтопеното краве масло, след него сложете и рициновото масло.

След като объркате, трябва да получите фина еднородна смес. През това време маслото ще започне да се стяга.

Сложете накрая меда и отново разбъркайте.
Съхранявайте на хладно място и всеки път, когато изпитвате болки в колената, в глезените, в рамената, в лактите, китките, дори и в пръстите, мажете с лечебния мехлем на Баба Ванга.



После не лепне ли от меда?


Иначе последното което правих от нета е маска за лице за бръчки - глицерин,мед,желатин. Приятно доволна останах  Simple Smile

От това тези пропорции не става ли голямо количество? Всичкото ли измазваш на лицето?

Mari Lin,Лепне си,и аз го измивам с някакъв лосион.

# 221
  • Мнения: 4
Позволявам си да ви споделя един много успешен за мен ексфолиант -
английска сол, малко розова вода и капка от предпочитаното от вас масло, аз сложих японска камелия.
След това обтривам с розова вода и попивам излишното с мека памучна кърпа.
Чудо-юдо

# 222
  • София
  • Мнения: 901
Може би това ще е интересно за някои, при първа възможност ще я забъркам и аз  Flutter

http://www.thetwistedhorn.com/2014/01/diy-glamglow-face-mask.html

# 223
  • Мнения: 69
Здравейте, някоя от вас правила ли си е домашен крем за лице? Аз си забърках един от рецепта от интернет, но се втвърди доста и освен това трудно ми попива, т.е стои ми мазно лицето. Моля някоя от вас ако е правила домашен крем да сподели.

# 224
  • Мнения: 596
С какво го прави, с восък ли? И какво сложи?

Общи условия

Активация на акаунт