Да докладвам на natalyna за тортата ;-)

  • 5 582
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Пош е такава специална фуния от плат(от вътрешната страна гумиран) или найлон с накрайници! Пулни се много лесно и за мен е по-удобна за украси!

# 16
  • Мнения: 694
 Hug
Знам,че беше тъп въпроса-БЛАГОДАРЯ!!

# 17
  • София
  • Мнения: 6 259
Имам питанка към Наталина и Тането - от къде (в София) мога да си взема такъв пош или шприц (с повече формички да е). Аз имам един от майка, но става само за розички и лентички.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 911
Имам питанка към Наталина и Тането - от къде (в София) мога да си взема такъв пош или шприц (с повече формички да е). Аз имам един от майка, но става само за розички и лентички.

Не съм Наталина или Тането, ама да си кажа. Виждала съм пошове в ХИТ, Билла, Рамстор и магазините за домашни потреби. Влизаш и питаш за платнен шприц за торти.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 259
Мерси много.  bouquet Значи ще поогледам щанда за домашни потреби в Билла. Simple Smile

# 20
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ваня, аз не мога да ти отговоря, защото не съм в БГ, но Рая много добре те е ориентирала!  Hug 

Аз използвам пош на Fackelmann, но съм си купила алуминиеви накрайници(иначе са пластмасови и малко) и го приспособих към тях.
Преди 8 години когато още живеех в София, си спомням за една работилничка за такива неща(купувала съм от там формички за изрязване) до Женския пазар(от страната на Халите). Там където свършва пазара, имаше спирка на трамваите(не се сещам как се казва плошадчето) и там някъде отляво(ако пазара е зад гърба ви) беше тази работилничка или магазинче. Там мисля че съм виждала такива накрайници!.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 259
Мерси. Hug Ориентирах се къде е, другата седмица ще поразгледам и там.

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сетих се да сложа от нея, защото тя сигурно има сгъстител вътре, а в Б-я за съжаление такова чудо не съм виждала да се продава отделно.
Сгъстител за сметана има отделно и в БГ, но трудно се намира. Продават такъв на фирмата Руф, която се конкурира с д-р Йоткер - техни неща (включително въпросния сгъстител) има в Хит и в един магазин до нас.

# 23
  • Мнения: 412
Момичета, доста off, но бих искала да ви благодаря за задочната помощ и вдъхновение - преди 1 седмица правих торта за рождения ден на наследника и направих компилация от някои ваши идеи Embarassed та сега се чувствам длъжна да споделя с вас аплодисментите, които получих....  chef  bouquetСтрахотни сте!

# 24
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
chandra, супер а снимка нещо нямаш ли?

# 25
  • Мнения: 412
за съжаление само "нормална" снимка, но обещавам да сканирам!Най-общо процедирах така: тъй като трябваше да правя тортата във вторник след работа, реших да е с готови кръгли блатове. Предишните години купувах от българските квадратни блатове на RoyalCake - бели и кафяви квадрати по 24 см и ги нарязвах на ленти с широчина 4 см. От получената купчина лентички навивах като охлюв голям блат, като редувах бяла и кафява лентичка, намазани с крем. Така съм правила торта палячо, тигър - с карамел и шоколад и др. но съвсем любителска история  BlushИначе изглеждаше красиво като се нареже...
тази година хвърлих повече сили в украсата, но няма да говоря преди да осигуря доказателствен материал Grinning
още веднъж благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт