Парфюмни размисли и страсти - 186

  • 66 832
  • 739
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 935
А класическото Кокорико много ли се различава от това http://www.fragrantica.com/perfume/Jean-Paul-Gaultier/Kokorico-b … -Night-15471.html и в кое повече се усеща какаото.

# 646
  • София
  • Мнения: 2 512
Знаете ли кога ще излезе новият Шанс и дали някъде в нета има пирамидата му?  newsm78

В руския блог, от където дойде инфото се твърди че ще излезе на 15 юни, посочените съставки са грейпфрут, червен портокал, жасмин, "цедрат" - каквото и да значи това и ирис. Описват го като:

"Цветочный пикантный. Бодрящая волна свежести переходящая в цветочную вуаль которую сменяет теплая дымка. Очень жизнеутверждающий аромат. Оптимистичный как сама жизнь. Ведь завтра будет новый день."

Моля някой който е на ти с руския да преведе Blush
"Цветно-пикантен. Живителната свежест преминаваща в цветен воал, който прелива в топла мъгла. Много жизнерадостен аромат. Оптимистичен като самия живот. Така или иначе утре ни чака нов ден." Peace

# 647
  • София
  • Мнения: 849
Момичета-кокичета, другата седмица ще ходя към Ермес за бебета.. ако някой нещо, сега е правилният момент да сподели  Hug

И аз самата напоследък съм силно на вълна Ермес. Ермесансите, колоните (чакам си Gentiane Blanche, съвсем навреме в този сезон  Laughing) и се почудвам и почесвам на новия Rose Amazone. Хем един такъв симпатичен и на първо четене обикновен, хем пък безкрайно ме радва.. и на парфюмно незаразените също се харесва, макар че тайно се надявам да не стане масовка.. Имат и някаква нова линия продукти, от която ми дадоха мостри на.. свещи  Shocked И такова чудо имало.. представлява топче восък на дървена пръчка и ако се съди как едното ми умириса целия гардероб в хотела, предполагам силата на ароматите ще е поразяваща като се запали това чудо  Mr. Green Две неща пробвах оттам - Fenetre Ouverte (много свеж аромат, напълно си отговаря на името) и A Cheval (който би трябвало да мирише на кон.. а по-скоро мирише на ново седло.. и също много си отговаря на името). Точно за този втория се въртях като шугава дали не са сменили ароматизатора в хотела и от какво мирише така странно.. като си прибирах вече багажа в куфара открих "виновника"  ooooh!
Олях се, спирам  hahaha

# 648
  • Мнения: X
A Cheval (който би трябвало да мирише на кон.. а по-скоро мирише на ново седло.. и също много си отговаря на името). :

 rotfImbo
Ели, това ако ухае на кон може успешно да конкурира онова творение на мосю Кюркджиан, как му бше името. Сещаш се,  магарето..... Sick

Аз всъщност влязох да помоля idomeneus да разкаже малко повече за Escentric 01 Escentric Molecules, защото много съм го размислила дали ще ми допадне  Praynig  bouquet.

# 649
  • София
  • Мнения: 849
A Cheval (който би трябвало да мирише на кон.. а по-скоро мирише на ново седло.. и също много си отговаря на името). :

 rotfImbo
Ели, това ако ухае на кон може успешно да конкурира онова творение на мосю Кюркджиан, как му бше името. Сещаш се,  магарето..... Sick

Мога да го донеса да кажете..
Щото при мен "магарето" миришеше на котешка тоалетна Wink
Което все пак бледнее пред асоциацията на мъжа на Рени, де  Laughing
А какво става с Рени, и тя се загуби нещо  Rolling Eyes

# 650
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 384
Някой знае ли нещо за този парфюм:



Откога чакам аромата на метеоритите!

# 651
  • София
  • Мнения: 1 210
Това е Exclusive Guerlain Meteorites Home Fragrance.
Не съм го срещала тук.

# 652
  • София
  • Мнения: 338
Аз го имах, бяха ми го изпратили като подарък към друга поръчка. Хич не беше лош, и го пръсках върху себе си, въпреки че е Home Fragrance Laughing Но ми дойде малко ретро и го засилих набързо.

# 653
  • Мнения: 625
Аз го имах, бяха ми го изпратили като подарък към друга поръчка. Хич не беше лош, и го пръсках върху себе си, въпреки че е Home Fragrance Laughing Но ми дойде малко ретро и го засилих набързо.

Много щедър подарък Grinning,от кой сайт?Пълноразмерен ли беше?

# 654
  • София
  • Мнения: 338
Аз го имах, бяха ми го изпратили като подарък към друга поръчка. Хич не беше лош, и го пръсках върху себе си, въпреки че е Home Fragrance Laughing Но ми дойде малко ретро и го засилих набързо.

Много щедър подарък Grinning,от кой сайт?Пълноразмерен ли беше?

Да, пълноразмерен беше, но все пак поръчах два ексклузива на Герлен, затова беше толкова щедър подаръка.  Simple Smile

Това е сайта: http://placevendome.be/ Нямат опция за онлайн поръчки, но ако им пишеш на мейла изпращат до бг, имат всички герленски и шанелски екслузиви.

# 655
  • София
  • Мнения: 3 906
I walk alone, цените на Гарленските ексклузиви като тези на Шанел ли са?

# 656
  • Germany
  • Мнения: 1 581
И на мен по пирамида ми звучи добре, особено червения портокал. Tочно сега съм на портокалова вълна и преди няколко дни се сдобих с:
Скрит текст:

Кажи ми повече за него, че нямам хубав портокал, а съм любител на хубавите цитруси  Peace

Като споменах хубав цитрус, да кажа, че тези дни се запознах с цялата колекция на Santa Eulalia и съм впечатлена.
Явно е модерно скъпи и утвърдени модни брандове да залагат на ексклузивни парфюми за своите клиенти.
Така и този испански бранд е заложил на парфюмите и е създадено нещо наистина добро. Харесвам испанските дизайнери. След Рамон Монегал, това е втори бранд, който залага на хубави флакони, нестандартно презентиране, добър дизайнер и качествени суровини.
Започвам с най-нестандартния за мен http://www.fragrantica.com/perfume/Santa-Eulalia/Albis-28121.html
Нестандартен, защото за първи път усещам силна нотка на валериан  в парфюм Shocked Мразя миризмата на валериан, а тук е поносима. Парфюмът е женствен, осезаем, с нестандартно съчетание на орхидея, сантал, валериан и люляк, поръсено с огромна доза мускус. Идва ми хем сух, хем наситен и богат, хем перилен, хем силно интензивен и пулсиращ. Привлечена съм от него, както котка от валериан, но не и да го нося. Много напомня Pure Eve на TDC, който купих, но не носих. Прилича ми и на прах за пране с аромат на люляк и орхидея  Grinning. Сигурна съм, че много жени ще го харесат и носят с удоволствие.
http://www.fragrantica.com/perfume/Santa-Eulalia/Citric-28124.html  Heart Eyes Прекрасен цитрус, много мой! Чудесно съчетание на свеж лимон и листа от мандарина, допълнени с фин аромат на вербена и лек подтон на кардамон. Всъщност, много напомня на любимия ми Ескале а Портофино, но е облагороден точно с тези меки нотки на кардамон и вербена, които го правят една идея по-топъл и по-приветлив и по-жизнерадостен. Като омекне излизат и едни разхлаждащи зелени нотки, спокойни, релаксиращи. Като ми свърши Ескале а Портофино сигурно ще заложа на точно на този  Peace Много ми харесва!
http://www.fragrantica.com/perfume/Santa-Eulalia/Marinis-28125.html - свеж и заслужаващ внимание акватик, за тези, които харесват акватици. На мен ми е твърде Марини  Wink
http://www.fragrantica.com/perfume/Santa-Eulalia/Obscuro-28126.html - едно малко красиво бижу, женствен, топъл, богат, нестандартен. Всъщност, ако трябва да го обобщя с една дума, то е мек. Топла, мека амброва основа, мек, загадъчен тамян, екзотично съчетание на шафран и звездовиден анасон, меки смолисти тонове в основата, мека ванилия и приглушени сушени плодове - смокини, фурми и сини сливи. Всички интензивни съставки в него са омекотени, облагородени, да не дразнят, да не се надвикват, да се съчетават с останалите съставки. Много хармоничен. Ако трябва да го сравня, то бих го направила с Алшими на Роша и с Чай за двама на Артизан. Бих се чувствала като принцеса от Изтока с него. Просто женствен и красив  Heart Eyes
Показаха прилична трайност всички, а на текстил се носят на талази. Цената за 75 мл. е 115 евро.

# 657
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 384
Това е Exclusive Guerlain Meteorites Home Fragrance.
Не съм го срещала тук.

Видях, че пише Home, но реших, че е някаква грешка. Розово шише, розова панделка, аромат на метеорити и сниман до метеорити  newsm78 Или Герлен са направили специално гейски ексклузив?

# 658
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Видях, че пише Home, но реших, че е някаква грешка. Розово шише, розова панделка, аромат на метеорити и сниман до метеорити  newsm78 Или Герлен са направили специално гейски ексклузив?

 Joy

Всъщност Home означава аромат за дома. Homme е мъж  Peace

# 659
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 384
Хаха, да, така става:) Макар че не искам да ухая на ароматизатор  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт