Парфюмни размисли и страсти - 186

  • 66 711
  • 739
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 657


П Р Е Д П Р А З Н И Ч Н О


Скъпи приятели,
Още една година е към края си. Няколко дни само ни делят от най-светлите празници – Коледните, и от еуфорията на отброяването на последните минути от отминаващата 2014 година. Още една година ние прекарахме заедно, споделяхме трепети и копнежи, подкрепяхме се, опитвахме се да си разкажем неща, които е трудно да се предадат с думи – магията на парфюмите. Още една година, която ни донесе както възторг и пеперуди в стомаха, така и разочарования – те са неизбежни, помагат ни да отличим истинските неща, нашите, онези, които ни правят действително и необяснимо щастливи. Ще се радвам всеки от нас да сподели кое беше парфюмното му откритие на 2014 година, както и голямата катастрофа – неоправдано очакване, потресающ ужас, както искате го наречете. Освен това – не е много честно спрямо добрия белобрад старец, но – някой надникнал ли е вече в големия чувал и видял ли е дали вътре не се крие нещо благоуханно за него?

Моля, заповядайте   bouquet




Въпроси за мнения и пазаруване от сайтове, моля, тук: Изпитани сайтове за парфюми

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.270 пост №278

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.msg20742366#msg20742366 пост №554

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.

# 1
  • Мнения: 31 208
Благодаря за темата!  bouquet
Хубава парфюмна година беше тази, дано другата е още по-хубава! Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 177
Цоп в новата тема. Мерси Атти   bouquet
За мен като цяло бяха откритие парфюмите, които до този момент възприемах само като аромати, а се оказаха цял и необятен свят.
Срещи много, любови много, разочарования също, ако тръгна да описвам всичко, което ми грабна или разочарова, поне час няма да ми стигне  Mr. Green
Сигурна съм че Дядо Коледа е приготвил много и всепоглъщащии аромати, ноооо чака подходящия момент да разкрие кои са те.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 500
Благодаря за новата тема!   bouquet
Моето откритие за 2014 година е Кадифената Орхидея на Том Форд.   Heart Eyes
Разочарования нямам, защото отдавна не купувам на сляпо, след няколко неуспешни попадения.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 812
Благодаря за темичката   bouquet
Аз нещо съм изпаднала в парфюмна апатия.През последната година съм купила само 2 нови парфюма и нищо ново излязло на пазара не ми харесва  Thinking

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Страхотна тема, благодаря!

Тази година пробвах много аромати, имах и доста покупки насляпо, за радост повечето сполучливи.
Но парфюмът, към който възприятието ми се обърна на 180 градуса, е Черната Орхидея. Купих го само след един тест на ръката, след това реших, че не мога да го нося и ме дразни и го скрих дълбоко в шкафа. Обаче преди известно време разчиствах и реших да му дам втори шанс. От един месец съм само с него и не мога да му се нарадвам. Не знам как така ми се промени възприятието за него, но в момента много му се кефя.

А за чувала на Дядо Коледа - сигурна съм, че всяка/всеки от нас тайничко се надява добрият старец да не го подмине и поради тази причина възнамерявам да направя всичко възможно от чувала да изкочи нещичко и за мен  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 7 062
През изминалата година пораснах парфюмно, така да се каже.  Laughing В смисъл, повиших парфюмната си култура, благодарение на тази тема и на всички вас, които списвате тук.  Hug
Сдобих се с аромат, който търсех отдавна. Не е скъп, но за мен е свързан с много сантиментални, мили спомени http://www.fragrantica.com/perfume/Coty/Chanson-d-Eau-22173.html
Купих си първият нишов аромат - Градската кралица. Надявам се идната година да сме живи и здрави пак да споделяме парфюмни размисли и страсти, както и че добрият белобрад старец е скрил в чувала по някое ароматно вълшебство за всяка една от нас! Хубави празници, момичета!  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 558
Благодаря ти, Атти, за новата тема! Прекрасна е!  Hug
Аз ще направя равносметката малко по-късно, защото имам още няколко набелязани заглавия за тестване .. Simple Smile Та, може там да е скритият коз Mr. Green

# 8
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Равносметката за мен е добра. Сдобих се с почти всички парфюми от подписа ми, може би догодина ще успея с всички. За мен като цяло годината се характеризира с откритие изобщо на темата Парфюм. Като бранд мога да кажа, че откритието ми е Hermes, като съставка -  Смокиня и от всички нови придобивки най-много ползвах Ninfeo mio и Средиземноморските градини. След първоначалната треска да придобивам всичко, страстите се охладиха и започнах да прецизирам какво всъщност наистина харесвам и ще нося. От известно време откривам  Ириса и подозирам, че за мен 2015 г ще е посветена на опознаване на повече аромати с него.

# 9
  • Мнения: 644
Атти, чудесна тема   bouquet Веднага споделям последното откритие, на което се радвам е Anthracite на Jacomo  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  На сляпо, по ревюта, и трудно намерен, с усложнения по доставката, но прекрасен!!! Отдавна не бях се радвала така на парфюм. Труден ми е за описване, обаче този шедьовър. При мен има шипров характер, комплексен, не прилича на друг. В студа тези дни ме кара да се чувствам като Кралицата на елфите преминаваща през нейната зимна гора.

Последна редакция: нд, 14 дек 2014, 23:17 от cayenne

# 10
  • София
  • Мнения: 5 657
Браво, cayenne, Антрацитът е чудесен и много любим мой шипър (за мен последната година се отбеляза с подчертания ми апетит към шиприте, но за това ще пиша допълнително). Не го считай като подстрекателство, но с изключително подобно удоволствие нося това Назарено Габриели, което обаче е неизвестно за Фрагрантика и като цяло е изключително рядко попадение. Този бранд има отвратителния навик да кръщава всичките си парфюми просто Назарено Габриели - поне 5 от тях носят това име, без да си приличат ни най-малко. Имам и още един Назарено Габриели, който няма нищо общо с показания  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 644
Атти, ама направо хич не е подстрекателство  Joy ако пък вземеш и да го опишеш...
Иначе си мисля и за Silences, да не ми е само един от бранда  Sunglasses

# 12
  • София
  • Мнения: 1 210
За мен тази година парфюмната лудост отстъпи място на друго хоби, но ще си остане любов доживот Wink
Откритие-може би това, че тубероза ми стои добре и мога да я нося и в топло време. Откритие са и парфюмите на Профумум Рома, дано имам някой ден цяла бутилка от Тундрата Crazy
Разочарования и да е имало-не помня - услужлива амнезия Mr. Green Може би съм разочарована от всичко, излязло в мейнстрийм парфюмерията - как не се появи един аромат, който да ме накара да го пожелая.
Аттиbouquet

Последна редакция: нд, 14 дек 2014, 23:48 от RумиK

# 13
  • София
  • Мнения: 3 857
Атти, благодаря за новата тема   bouquet

Аз също пораснах парфюмно сред вас, защото преди просто харесвах или не харесвах даден аромат.Благодаря на всички, които ме приеха като част от пишещите тук!   bouquet
Открих,че всяка парфюмна любов идва с времето си, разбира се това се случва и с разлюбването.Миналият ноември тествах четворката от  Eau des Merveilles Collection и се влюбих много в Eau des Merveilles.Копнежът ми беше дълъг,защото чак през май тази година се сдобих с него,а сега вече са налични в България и любовта не изглежда чак толкова далечна,невъзможна,неизживяна.На сляпо купих Nuit de Tubereuse L`Artisan Parfumeur, рядко купувам без тест, но това е уникален аромат,на който се наслаждавам с безгранично удоволствие в тези студени дни.Благодарение на един уникален пост на Йоан Владимир се запознах с Коко EDP.За мен това е класически аромат,но не за всяка жена, не за всяка възраст, не с какъвто и да е социален статус и не за всеки ден - парфюмно бижу!Придобих и други аромати, но се надявам догодина да имам и други нови приятни парфюмни запознанства!

Благодаря ви за вниманието, съветите, споделените парфюмни емоции и придобивки и ви желая през Новата 2015 година да продължавате все така страстно да се наслаждавате и обогатявате на парфюми!

Последна редакция: нд, 14 дек 2014, 23:55 от veka

# 14
  • София
  • Мнения: 5 657
Атти, ама направо хич не е подстрекателство  Joy ако пък вземеш и да го опишеш...
Иначе си мисля и за Silences, да не ми е само един от бранда  Sunglasses
Викаш като ще ти подпалвам чергата, поне да е завършено подлото дело  Crazy Започва като силна експлозия от бели и жълти цветя - нарциси, иланг-иланг, жасмин, тубероза - в добрите стари осемдесетарски традиции... и аха да го сбъркаш с Амариж, но секунда преди да ти мине през ума подобно нещо, излиза шипровия акорд - пачули, дъбов мъх, цитрус - светата троица на шиприте и променя цялото звучене на парфюма. Цветната глъчка се усмирява и успокоява, принудена да се държи прилично. Първоначалните топли нотки вече са охладени и всичко си влиза в едно балансирано звучене. Трайност - обичайната за шипър, целодневна... на тъкан - практически безкрайна.
Silences е доста по-зелен и бодлив, единият не обезсмисля другия или третия  Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт