Парфюмни размисли и страсти - 186

  • 66 760
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Откритие не знам, но се изненадах, че харесах "бял" парфюм и то толкова, че да го купя и да го нося с нестихващо удоволствие - новото бяло Нарцисо. Разочарования нямам, като изключим това, че купих Прешъс ууд без да съобразя, че прилича много на Черната орхидея, която имам и сега си имам два парфюма, които ми носят едно и също усещане.
Като бръкна в торбата на стареца много искам да хвана едно нещо, различно от парфюм  Simple Smile А желаните парфюми ще си ги купя постепенно, не ми е належащо.

Атти,   bouquet

# 16
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 363
Скрит текст:
За мен тази година парфюмната лудост отстъпи място на друго хоби, но ще си остане любов доживот Wink
Откритие-може би това, че тубероза ми стои добре и мога да я нося и в топло време. Откритие са и парфюмите на Профумум Рома, дано имам някой ден цяла бутилка от Тундрата Crazy
Разочарования и да е имало-не помня - услужлива амнезия Mr. Green Може би съм разочарована от всичко, излязло в мейнстрийм парфюмерията - как не се появи един аромат, който да ме накара да го пожелая.
Аттиbouquet

Тундрата, наистина ли? Бях много впечатлена от него, но изобщо не мога да си го представя върху човек.  Ако си сдобиеш с него, бих те помирисала с интерес  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 767
Атти, благодаря  за празничната тема!   bouquet Натали , много ми липсва. Дано мрачният период да отмине бързо .  Hug

За равносметка, нищо интересно. Само за Пълп ми е мъчно.
Любови , нови - има, но са тествани само на "панделка". Наричат се- "Epice Marine", "Iris Ukiyoé", "Paprika Brasil" и един прекрааасен "Santal Massoïa" Heart Eyes

Дядо Коледа , какво ще ми донесе е известно, на мъжът ми също, защото ..Дядо Коледа съм аз. Поне в нашето семейство, поне с парфюмните подаръци.
 Аз ще получа (нещо , с което ме запозна Натали преди 2-3 години и ми взе ума) Two Hearts-
A мъжът (решение , което взех спонтанно, но този парфюм  е от онези, слепите недели, надявам се да му седи толкова добре , колкото и на мен.. Laughing)-
Не се съмнявам,че ще е така, на неговата кожа всичко стои "по добре". Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 165
Ще се радвам всеки от нас да сподели кое беше парфюмното му откритие на 2014 година, както и голямата катастрофа – неоправдано очакване, потресающ ужас, както искате го наречете

Тази година открих както някои хубави парфюми, така и някои буламачи. Ще огранича моя отговор само до лансираните през 2014 творения, които имах честа да пробвам. Тази година забелязах, че съм станал много претенциозен откъм аромати. До преди 3 години носих и харесвах всичко, което ми подарят. Сега вече съм понатрупал повече парфюмен опит и това се отразява и на претенциите ми.

Най-голямото разочарование за годината беше:

Bleu de Chanel Eau de Parfum Chanel for men

След като EDT версията от преди няколко години ми беше харесала, имах големи очаквания този път. Според мен това е най-слабото им мъжко издание за последните 30 години. Не че е много лош парфюмът, но не отговаря на качеството на другите творения на Шанел. За мен това е буламач, просто смесица от съставки, които не си подхождат една с друга. Единственото предимство (или в този случай май е недостатък  Laughing) е по-голямата трайност.

Засега ми допаднаха общо 4 открития, пуснати на пазара през 2014:

Valentino Uomo
Bvlgari Man In Black
Trussardi Black Extreme


и трите са доста изтънчени парфюми с характер, а не бози както повечето нови рилийзи

и един много подходящ за жегите през лятото:

Cartier Declaration L'Eau for men   - освежаваща версия на Декларацията.

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря ти, Атти за прекрасната тема  bouquet
Благодаря на всички пишещи тук за съветите, предложенията и отзивчивостта Hug Благодарение на вас се запознах с много красиви ухания и пак благодарение на вас установих, че някои съставки не са "моите" Wink В този ред на мисли, установих, че белоцветните аромати ми докарват главоболие, а ванилията ми дава усещането за уют и спокойствие Simple Smile
Като цяло, нямам разочарования през тази година, с изключение на L’Eau Couture от Elie Saab, размених го след едно пръскане. Голяма любов си ми остава Шанел О премиер и го нося почти целогодишно, с изключение на горещото лято Simple Smile

# 20
  • Мнения: 662
Атти Благодаря за новата тема.  bouquetАко направя  равносметка на изминалата година,мога да кажа ,че благодарение на Вас съм парфюмно удовлетворена.Благодаря ви момичета и момчета!Бъдете здрави и дано  през Новата Година всеки открие, не  една нова парфюмна любов. Hug

# 21
  • Мнения: 202
Аз Ви чета ли , чета- но пак връхлитам с питане:
http://www.fragrantica.com/perfume/Robert-Piguet/Mademoiselle-Piguet-14701.html
това ми попадна в полезрението в The Circle онзи ден-
някой потребител тук newsm78  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 2 512
Атти ,  bouquet   bouquet за темата! Тази година благодарение на много мила съфорумка Klodilia открих за себе си прекрасен мускусен аромат Lovely на Сара Джесика Паркър  Heart Eyes След като Max Mara спря да произвежда един от най-любимите ми мускусови аромати Le Parfum, Lovely наистина безкрайно много ме радва  Flutter

# 23
  • Мнения: 2 446
Атти,   bouquet благодаря ти за новата тема!

За себе си открих, че най-голямо удоволствие ми носят тихите аромати. Конкретно в лицето на L'Artisan. Сдобих се с цели три бутилки и обмислям още една, затова ще помоля някой да сподели мнението си за Mechant Loup   Praynig

Разочарования май нямам, тъй като съм все още в някаква парфюмна нирвана и не държа да намеря нов аромат на всяка цена. Може би, защото вече съм намерила нещата, които ме карат да се чувствам ароматна.

По въпроса на Ковачева от предната тема: Feminite du bois/ Shiseido Heart Eyes интимен парфюм. Нещото, като бельото, което не показваш на целия свят, а само на партньора.

Precios oud na Van Cleef о предпочитам пред Черната орхидея, защото ми е по-обран. И някой ден ще го придобия, ако не за мен, то за ЛМ. Flutter

# 24
  • Мнения: 129
Тази година, както и предишната, парфюмната страст остана на заден план. Рядко се сещах за парфюми и не съм се интересувала от нови. Активизирах се последния месец с желанието за нова придобивка покрай избора на подаръци за други.
Нямам откритие на годината.
А иначе, имам нови попълнения. Пролетта се сдобих с Африканския бал, само да се уверя в нещо, което си знаех - че предпочитам Vetiver Tonka. Сега чакам Iris Nazarena.
Отделно, лятото получих подарък – сет с четири Ермесенс, два от които ги исках (Osmanthe Yunnan и Paprika Brasil), останалите два (Santal Massoïa и Poivre Samarcande)
– не точно. Отношението ми към Santal Massoïa се промени и сега не го намирам за безличен, всъщност е много приятен.
Иска ми се следващата година да е такава, че да мога отново да се вълнувам и да се  радвам на парфюмите, както преди.

Mechant Loup съм го пробвала преди години и си спомням, че ми хареса и то много, но имаше нещо,  което ми пречеше да го нося. Не помня защо, но реших, че е по-подходящ за мъж. Но наистина, впечатленията ми са сигурно от преди 5-6 години.

# 25
  • Мнения: 36 052
Открития от 2014 май нямам, нося си старите любови. Все по-често ми се случва да излеза без парфюм без да се почувствам гола и ограбена  Mr. Green, дори посягам към по-леките аромати, не към бомбите. Най-голямата ми драма е, че в събота изпъсках и последните капки от Бек ту Блек на Килиън и сега страдам от "загубата". Някой ден ще си купя цяла бутилка, само не знам кой точно ще бъде този ден  Mr. Green.

# 26
  • Мнения: 3 248
Мерси за новата тема! За мен откритието за годината са изобщо парфюмите като цяло. Преди си ползвах по един парфюм и чак като приключи си купувам нов. От тази година ми се подпали една парфюмна страст и сега чета за историята , съставките и т.н. на ароматите, които привличат вниманието ми. Откривам какви съставки и комбинации харесвам и кои не. Научих за съществуването на нишовата парфюмерия. И много други неща!

# 27
  • Мнения: 813
Тази година бях в парфюмен покой последните месец-два ми се изостри апетита. Пробвах много нови неща, установих че бомбите ме дразнят. Удове, тежести и всякакви неща дето крещят от километри не са за мен. На края на годината ме тресна смокиновата вълна пак и си взех любимите Средиземноморски градини , нося ги постоянно. Дори сега на студено са ми и по-хубави и по-трайни. Това много ме изненада защото съм ги имала и ползвала винаги лятото. Винаги са ми харесвали ароматите на L`Artisan и сега ми се изостри апетита да пробвам повече от тях. Купих си преди дни Premier Figuier и съм очарована. За мен е едно към едно с любимия Филосикос или поне аз не откривам съществена разлика. Ще си купя още аромати от марката със сигурност.
Имам и нещо което знам че ще ползвам рядко, но е много специално и хубаво- Eau du Soir Sisley. Стара любов към шиприте ръжда не хваща и след повече от две години сигурно без никакъв шипър реших че този е моят един единствен. Не мога да кажа кои са ми открития от тази година, защото не помня кога какво съм пробвала. Като цяло се връщам на стари, пробвани и забравени неща останали ми в съзнанието и сега ги преоткривам.
Може би единствената изненада която все още ме гложди е нещо което се води белоцветно - Руж абсолю. При цялата ми непоносимост към аромати съдържащи бяло в тях този на два пъти го пробвам по магазините и ми застава много добре. Ако и напролет пак така ми харесва може би ще го разнося по-сериозно. Не съм правила паралелен тест с първообраза просто винаги хващам шишето на Абсолю Rolling Eyes Simple Smile
Отчетох се   Crazy
Атти , благодаря за прекрасната празнична тема  bouquet
Скрит текст:
Натали ми липсва  и на мен, ние сме си тук и я чакаме в бъдеще Hug

# 28
  • Мнения: X
Сдобих се с цели три бутилки и обмислям още една, затова ще помоля някой да сподели мнението си за Mechant Loup   Praynig

Силви, Лошият вълк на Лартизан е много мъжки, основно лакрица или както там се казва. Билков, студен, с лека сладнина в базата, ама толкова лека и биеща на муск, че чак се чудех навремето има ли я, или я няма.
В Козметикса го бях описвала много възторжено при отзивите. Eто: http://www.cosmeticsclub.info/forum/viewtopic.php?t=8319&sta … ight=mechant+loup
Сега вече отдавна не споделям същите чувства към него, така че не се подвеждай по емоциите в описанието.

Атти Hugкакто винаги си прекрасна в оформлението на темата.

Нови любови нямам много и не бързам нищо да купувам. Сбъднах само една, взех си Sensuous Noir и му се радвам страшно много. Защо съм го изпускала и пренебрегвала досега не знам... ooooh!

# 29
  • София
  • Мнения: 5 571
Благодаря за прекрасната нова тема, Атти!   bouquet

Парфюмното ми откритие и голяма любов на 2014 година - Chanel Beige.

Парфюмното ми разочарование на 2014 година (не го харесвам вече хич, мъжкарее ми ужасно) - Bottega Veneta Essence Aromatique.

gadamer, честит Bois d'Iris.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт