На море в Гърция 2015

  • 101 105
  • 775
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 1 952
Здравейте и за много години! Имам една голяма молба и съвет от Вас. Много искаме да отидем на почивка през лятото в Гърция,но за съжаления ще бъдем само двете със дъщеря ми,тя е тинейджър,обаче искаме да пътуваме със самолет и не знаем коя тур.агенция да изберем.Искаме да е All Inclusive и да е близко плажа.Ще съм благодарна на отговорилите!
Aстрал вече са обявили чартърната си програма за Закинтос. Имат полети всяка събота през юни и септември. Може да ги погледнеш. Вероятно по-нататък ще обявят чартъри и за Крит.

# 361
  • Мнения: 142
Авдира също не е на морето, но е близо до него Simple Smile На самия плаж Миродато (Скала Авдира) има нещо като вилна зона, 1-2 заведения. Самото селце Авдира също е малко. Има няколко места за отсядане, но няма много какво да се прави, освен да се ходи на плаж. Иначе плажът е чудесен, пясъчен и плитък.
Ксанти е по-голям и оживен град, но е на 20 км оттам.
Малко по-голямо и по-добре като "социален живот" в този район е Фанари.

Ние бяхме в Миродато бийч и сме много доволни от плажа -както казвате ситен пясък ,плитко и спокойно море. Минахме край  Фанари ,хареса ни ,а как е  там плажа ?

# 362
  • София
  • Мнения: 15 280
Във Фанари има 2 плажа. Единият, който преди е бил организиран, това лято не беше. Беше доста мръсен и неподдържан, но хората си лежаха и там.
Другият е под крайбрежната улица с таверните, чакълест. Там видях само едни деца да се забавляват - скачаха от мостика във водата и така - 100 пъти. Нямаше плажуващи.

# 363
  • Мнения: 113
здравейте пак,да попитам някой има ли впечатления от вила мария ситония,към Торони.Даже има и мария2.
 Струва ми се че има интересни плажчета наоколо,надявам се и места за хранене.
 Дали може да споделите къде около Торони сте останали доволни от хотелче или вила ? За деца освен морето други развлечения има ли?

# 364
  • София
  • Мнения: 973
И аз с питането на milenski75 .. точно преди малко получих мейл от Вила Мария с цените за 2015, пише че е и реновиран. Аз там се загледах във Фамилното студио и Градинската къща, защото сме и с малки деца.
Иначе другите места, които набелязах са Douvas House и Tsitsirikos Studios , за които попитах по назад в темата, но все още нямам отговор от тях.

# 365
  • Мнения: 11 229
Собственикът на вила Мария е много готин, но къщата му не предлага най-добрите условия.
Първо, е почти единствената в Торони без двор, второ, е на улицата Simple Smile и трето, до миналата година голяма част от стаите му се нуждаеха от реновиране. Ако това е направено - по-бива.
В темата назад има много постове и за селото, и за вила Мария, включително от последното лято.

Това, което е описано като Мария 2 в букинг, е новост за мен.
Дувас не е лоша, но е на тъпо място.

# 366
  • Мнения: 99
Нямам точно насоки става дума за началото на юли след 10.За нас е без значение коя част на Гърция ще е въпроса е да си намерим тур.агенция която да ни предложи добра оферта и най вече достоверна агенция на която да се доверим,защото ще бъдем само двете с дъщеря ни,нашият татко ще бъде в доста дълга командировка.

# 367
  • Мнения: 74
Нямам точно насоки става дума за началото на юли след 10.За нас е без значение коя част на Гърция ще е въпроса е да си намерим тур.агенция която да ни предложи добра оферта и най вече достоверна агенция на която да се доверим,защото ще бъдем само двете с дъщеря ни,нашият татко ще бъде в доста дълга командировка.
Защо не отидете на халкидики по някоя автобусна програма. Там има прекрасни хотели. Просто искайте туроператора да ви препоръча хотел с пясъчен плаж и чисто морско дъно. Сега има и намаления за ранни записвания.

# 368
  • Мнения: 99
Нямам точно насоки става дума за началото на юли след 10.За нас е без значение коя част на Гърция ще е въпроса е да си намерим тур.агенция която да ни предложи добра оферта и най вече достоверна агенция на която да се доверим,защото ще бъдем само двете с дъщеря ни,нашият татко ще бъде в доста дълга командировка.
Защо не отидете на халкидики по някоя автобусна програма. Там има прекрасни хотели. Просто искайте туроператора да ви препоръча хотел с пясъчен плаж и чисто морско дъно. Сега има и намаления за ранни записвания.
И аз това мисля да направя,но ми трябва читава агенция,защото повечето имат почивки само за май и септември.Някакви идеи?
Проблема ни е че няма да сме с кола и мислихме нещо организирано,досега сме били само в Турция.

# 369
  • Мнения: 74
Хотелите които си заслужават са: Крузо вилидж на касандра, потидея палас на касандра, блу долфин на ситония, аристотел холидей ризорт на атон, кронуел в пирей, рахони тасос.
За агенция, Ник Травел имат много голямо разнообразие, както и организиран транспорт през цялото лято.
Най-добре ги питайте какво точно търсите и ги оставите те да ви насочат.
Други агенции рийма астрал ваканция.

Последна редакция: нд, 11 яну 2015, 00:28 от Мими Иванова

# 370
  • Мнения: 4 097
Агенции, които имат почивки в Гърция през цялото лято са и: Оданс травел и Бохемия.

# 371
  • Мнения: 19 715
Хотелите които си заслужават са: Крузо вилидж на касандра, потидея палас на касандра, блу долфин на ситония, аристотел холидей ризорт на атон, кронуел в пирей, рахони тасос.
Blue dolphin е наистина много хубав хотел, но плажовете със сигурност не могат да се нарекат с чисто пясъчно дъно. Пълни са с камъни и скалички. Има един малко по-читав плаж, но е по пътя към Метаморфози (след таверната).

# 372
  • Мнения: 74
Хотелите които си заслужават са: Крузо вилидж на касандра, потидея палас на касандра, блу долфин на ситония, аристотел холидей ризорт на атон, кронуел в пирей, рахони тасос.
Blue dolphin е наистина много хубав хотел, но плажовете със сигурност не могат да се нарекат с чисто пясъчно дъно. Пълни са с камъни и скалички. Има един малко по-читав плаж, но е по пътя към Метаморфози (след таверната).
Кристи как се казва хотела?

# 373
  • Варна
  • Мнения: 77
Здравейте,

планираме си почивка в Гърция за края на май месец. Ще пътуваме със собствен транпорт - 4-ма възрастни, без деца сме /искаме да си починем и от тях Grinning/. В момента се опитваме да се насочим към курорт, можете ли да ме ориентирате къде е достатъчно топло за този период, ще ми се да можем да ходим на плаж, макар да живеем в морски град Simple Smile
Друг въпрос - има ли някъде, ферибот за автомобили с който да отидем до Турция, имахме идея да се върнем от там, но не намирам инфо за такива фериботи- само за пасажерски.
За сега съм харесала няколко хотела на Закинтос, Корфу и Халкидики, но не мога да преценя коя е подходящата дестинация според периода... другото, което сякаш ни се ще е да бъдем на ALL ... някак си офертата от 4 евро на биричка ми се струва, че ще ни излезе повече от нощувките  Grinning
Ще съм благодарна за всеки съвет!
Слънчева неделя и много настроение ви пожелавам!

# 374
  • София
  • Мнения: 1 952
eni4ka, Корфу и Закинтос са доста далеч от Турция. Освен това Йонийските острови - особено Корфу не са от най-топлите в този период. Морската вода със сигурност няма да става за къпане. Погледни някой от Додеканезите - те са близо до турския бряг, напр. Кос или по-на север Егейските о-ви - Хиос, Самос.
Мисля, че имаше някаква особеност за преминаването на кола от Турция в Гърция и обратно, май се попълваха някакви документи, но по-добре да напишат тези, които са го правили. Сега там за хотели на All incl. дали ще намериш на изгодни цени, не знам. На Кос има със сигурност, за другите 2 острова не мога да кажа.
А за бирата от 4 евро не си права, може би в заведенията е толкова, но в магазините има и под 1 евро.

Общи условия

Активация на акаунт