С какво мляко приготвяте гриса и крем4етата?

  • 10 317
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Кремчета не давам.Грис правя пшеничен с плодове,без да добавям АМ.АМ давам винаги отделно,защото все още се тачи много. Mr. Green
Ренци,грис купувам обикновен, но онзи ден видях, че в бебешкия магазин има някакъв за бебета специално,може би е бил този на "Беби".Не знам какво му е различното.
Пшеничният грис съдържа глутен,но доколкото знам,има и царевичен-той е безглутенов.
Как го приготвям:
120 мл вода.Когато заври,махам от котлона и добавям 2 лъжици гри+настъргана ябълка и банан например.Бъркам.После пак на котлона и бъркам,докато реша,че стига толкова,което е след няколко мин.Ако не се е получила хомогенна смес,пасирам.

# 16
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Давайте грис след 6-ти месец заради глутена

# 17
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
моми4ета много ви благодаря за отговорите


Сега с прясно мляко правя грис, мляко с ориз, кремове не съм правила и няма и да правя, ядеше само готови каши
А вие сте малки, ти да не смяташ да даваш кремове на вашата възраст ? Сто пъти по добре да даваш каши Peace

не немисля да давам крем4ета ,аз си мо давам ка6и,а грис мо направих с ам и много му хареса,искам да редувам примерно грис с ка6а,за6тото нали от ка6ите много наддавали децата.


Това не е вярно, малкия само каши ядеше, всеки ден, отварях по 3бр. различни и редувах, за да има разнообразие/наддаваше си абсолютно в рамките на нормалното/, има и готова каша грис на Милупа, която е от четвърти месец  Peace


Ако даваш каша сутрин и следобед тогава, може би ще наддава повече  Thinking

Последна редакция: вт, 07 мар 2006, 18:33 от doniboni

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 969
още от самото начало си ги правя с прясно мляко Simple Smile
Peace
Започнах да му правя (рядко, понеже и от кухнята си ядеше)от както тръгна на кухня тоест от 6 месечен

# 19
  • Мнения: 4 392
С АМ ! Не давам кремчета и кисели!

А какъв грис купувате и в него има ли глутен?
Не ми се смейте на въпроса плииз. Просто аз не си падам грисаджийка от край време и в нашата къща такова не се консумира. Затова нямам диея от какво се прави. Но може да пробвам да направя на беба евентуално. Та може и метод на приготвяне да споделите.
Мерси ви предварително!

Отначало-царевичен .Има 2 разновидности-едьр и фин.Кьм 8.месец-пшеничен.(в него има глутен,така го вьведох)Аз сьщо ненавиждах грис още от детската градина,но един ден като остана от неината купичка,го опитах и ми хареса.
Приготвянето му е просто-слагаш вода да заври,после на тьнка струика сипваш грис и бьркаш,докато водата се изпари и сместа се сгьсти.Аз прибавям после АМ и някакьв плод  и пасирам гладко.

doniboni , и аз смятам това за абсурдно!Моята яде каши от един месец,а на последната консултация беше наддала само 100 г. Но може би , ако е купена кашата и сьдьржа захар... newsm78

Последна редакция: ср, 08 мар 2006, 10:36 от Amarena

# 20
  • Мнения: 5 299
още от самото начало си ги правя с прясно мляко Simple Smile
Peace
Започнах да му правя (рядко, понеже и от кухнята си ядеше)от както тръгна на кухня тоест от 6 месечен
И аз така. От 6-я месец давам крем4ета и т.н(от кухнята - а там готвят с прясно мляко. И сега ги правя с твакова. Всеки сам си решава.

# 21
  • Мнения: 2 271
Приготвям киселите с Фризосой(няма алергия към млечния белтък).Иначе кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт