Коледа 2014 - тема 3

  • 38 929
  • 212
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 365
Най-после нещо солено  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 2 658
Благодаря за темичката!

Аз почти приключих със сладките! Направих и украсих меденки и АКК, бадемови линцери слепени с карамел, портокалово-бадемови сладки, рохлички, шоколадови сладки с фъстъчено масло, щолен бисквитки, капучино звездичките и ми остават Трюфел сладките! Всичко това надхвърля 400 сладки, дано да ми стигнат, че желаещи много.  Laughing

# 17
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Благодаря за новата тема!  Hug

st. Dobri, големи перипетии, но ми харесва оптимизмът ти! Следващият път ще са перфектни. Както Джемма каза, така сме се учили ние, когато нямаше кой да показва или да разказва.  Wink

Аз, таковата  Blush - дано не са ви омръзнали моите безцветни меденки, ама това май ще са последни:


Svicinky3 by natalyna, on Flickr

Svicinky2 by natalyna, on Flickr

Svicinky1 by natalyna, on Flickr

Medenki by natalyna, on Flickr

# 18
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Нат, такива красоти никога не омръзват   bouquet
На мен ми останаха напуканите, да слепя линцерите, да сглобя къщата, да разточа балкавата...
Вижда му се края  Laughing

# 19
  • Мнения: 13 553
Благодаря за темата. Ще трупам опит благодарение на всички Вас, активно пишещи тук.

# 20
  • София
  • Мнения: 372
Досега сме направили с децата: рохлички, меденки на Джули - украсени с роял айсинг, линцерови сладки, Сладките на баба, Капучинови звездички. Утре ще правим Напуканите шоколадови сладки.
Моля помогнете ми със съвет:
Искам да направя елхичките от целувки на Джема - но колко захар на 1 белтък се слага?

# 21
  • София
  • Мнения: 6 219
Здравейте, прегледах доста подробно рецептите.
Доста видове сладки мога да правя, но на много близък човек му откриха диабет и искам да му направя нещо подходящо сладко. Бихте ли ме посъветвали какво би могло да бъде. Не му е напълно забранено да яде сладко, но трябва да свали килограми. Видях например овесени бисквити, които са солени по-назад.

# 22
  • Мнения: 3 020
Определено линцерите са ми били тънички, днешните не се чупят така.
Днес правихме с децата меденките на Джемма, втората тава децата ги разточваха и оформяха Simple Smile и на по-дебелите им трябваха 12 мин. на 150 с вентилатор, а на по-тънките около 8 мин. Станаха страхотни и въобще не са твърди.
Не стигнахме до рохличките, но се надявам в скоро време да успеем Grinning

# 23
  • Мнения: 1 153
st. Dobri, много свежо попълнение в темата! Пък и нови рецепти създаваш Simple Smile

В@ня, не мисля, че нещо сладко би било подходящо за подобна диета, може би бонбони от смлени сушени плодове и ядки...

# 24
  • София
  • Мнения: 974
Моля помогнете ми със съвет:
Искам да направя елхичките от целувки на Джема - но колко захар на 1 белтък се слага?
По принцип по 50 г захар на белтък. Но Джема ще  каже най- точно как ги прави.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 219

В@ня, не мисля, че нещо сладко би било подходящо за подобна диета, може би бонбони от смлени сушени плодове и ядки...


Добре знам какво е подходящо, една от най-близките ми приятелки е диабетичка, а и конкретната диета е пред мен. Струва ми се, обаче, че не е честно другите да получат 5 вида сладки от мен и баклава, а той да гледа.  Rolling Eyes

Освен това знам, че има захар, която може да употребява в малки количества. Нещо трябва да измисля.

# 26
  • Мнения: 2 847
На татко правим с фруктозна заар.Майка ми я купува от метро.Има и един течен подсладител newsm78bouquet за новата тема!

# 27
  • София
  • Мнения: 6 219
А има ли някакви промени в рецептите?

Аз се извинявам всъщност. Влязох като пълен простак и не ви поздравих за целия този труд, който полагате. Всички неща, които виждам втора година вече откакто ви чета, са невероятни. Аз лично готвя основно по рецепти на Йоли. Рядко влизам в мамма-та за рецепти.

# 28
  • Мнения: 1 080
Струва ми се, че яко съм ви изтървала  Grinning Миналата година с това сладкоправене няколкомесечно качих кила, които още си седят, та до сега само Щолени  правих, но колко дози няма да кажа  Embarassed
Утре мисля да опека меденките и рохличките, в неделя напукани сладки и евентуално да приключа с една баклава, чееее пак съм напред с килата  Confused

# 29
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Много благодаря за темата.  bouquet

Нат, как ще са ни омръзнали меденките ти, та те са радост за окото. Hug

Целувките:

http://djemmasvetlana.blogspot.com/2014/04/blog-post_18.html

Общи условия

Активация на акаунт