Боледуване на децата ни – тема 21

  • 96 589
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 018
Дани, благодаря  Hug

Уми, спазъмът не е безобиден, особено ако се изпусне и се стигне до дих, недостатъчност  Confused Аз обаче имам спомен, че ти говори, че искат да ви изпишат профилактика за астма, а ти се дърпаше  Rolling Eyes То освен на база спазми, няма друйг начин за поставяне на диагнозата, така, че не знам как така никой не ти е казал, че прави спазми Габи  newsm78
След като човек знае какво да очкава, снабди се с инхалатор, започне се някакво лечение, нещата са предвидими и далеч не толкова страшни.

За чайовете  -  мащерка моята много обича, и предимно такъв й давам. Според мен е добра за всяка кашлица, успокоява. За влажна кашлица, близо до бронхит - подбел.

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Аз все гледам да ги давам смесени чайовете(напоследък  слагам липа+ някоя друга билка), да не е само от една билка,притеснявам се да не се засили кашлицата.  Примерно ако е само мащерка,но трябва да пробвам....
Преди години нали се е казавало в някой случаи,че детето има спастичен бронхит newsm78сега употреябява ли се от лекарите.То не е ли различно от астма newsm78

Liliq Zlatna с какво се инхалираш,само с физиологичен или с лекарство?

# 77
  • Мнения: 1 103
 budiko само с ФР,реално нищо ми няма,само леко покашляне,но дето вика моя мъж,като сме го купили,ползвай! Joy

# 78
  • Мнения: 3 813
Дани, благодаря  Hug

Уми, спазъмът не е безобиден, особено ако се изпусне и се стигне до дих, недостатъчност  Confused Аз обаче имам спомен, че ти говори, че искат да ви изпишат профилактика за астма, а ти се дърпаше  Rolling Eyes То освен на база спазми, няма друйг начин за поставяне на диагнозата, така, че не знам как така никой не ти е казал, че прави спазми Габи  newsm78
След като човек знае какво да очкава, снабди се с инхалатор, започне се някакво лечение, нещата са предвидими и далеч не толкова страшни.

За чайовете  -  мащерка моята много обича, и предимно такъв й давам. Според мен е добра за всяка кашлица, успокоява. За влажна кашлица, близо до бронхит - подбел.
Рали,не са ми казвали и на пулмолог не сме били.Монтелукаст и беше изписан от алергологията.Защо не искам да го давам?!Цитирам"Сега изписвам Рибомунил,той ще подейства"Контрола след 4месеца"Аааа,той ще подейства,ама на следващата доза наесен.Сега ще изпишем Монтелукаст"контрола след месец,за това време Габи прави бронхит,точно преди контролата"Аааа,ще изпиша още една опаковка,но ще дам и Луивак,пък наесен Рибомунил,ама ако Монтелукаста не подейства,ще изпиша нещо за инхалиране"И това при условие,че е преслушвала Габи 2пъти,първият път беше здрава,втория път пиеше месец Монтелукаст и не кашляше грам,но имаше обилна хрема,която явно беше слязла в гърдите..Ми това дейсване на принципа проба-грешка ми омръзна.Спрях да ходя.Картонът на Габи беше в мен,никъде не пишеше-бронхоспазми!

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Аз имам чувството че лекарите вече за щяло и нещяло изписват някой по-специфични лекарства...........

Уми вие не бяхте в БГ,или се бъркам?

# 80
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодаря за темата  Hug
С пожелание за здрави деца.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 25 305
Аз имам чувството че лекарите вече за щяло и нещяло изписват някой по-специфични лекарства...........
О, да, специално това Сингулер / монтелукаст имам чувството, че е най-модерното лекарство. Нашата педиатърка ми беше казала, че масово се изписва с показания и без, вика ти си първата, която не иска да го дава (подкрепи ме в това ми решение де), другите даже се натискат за него ooooh! Направо ме разби.

# 82
  • Мнения: 21 295
А за какво се използва това лекарство ?

# 83
  • Варна
  • Мнения: 25 305
По принцип е за астма, изписват го и за профилактика, ако преценят, че има опасност детето да развие. Също и уж за лечение на алергичен ринит. Пие се много дълго, на мен ми бяха казали между 6 месеца и 2 години ooooh! Но имам чувството, че го предписват прекалено често вече.

# 84
  • Мнения: 21 295
Мале,много дълъг период за прием  #Crazy

# 85
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
А за какво се използва това лекарство ?
Дъщеря ми го пи близо година заради често повтарящи се бронхити и съмнения за астма  Confused В началото беше в комбинация с флексотид, после остана само монтелукаста за 2 месеца...

# 86
  • Мнения: 6 018
Да, Монтелукаст/Сингулар/Ефира са все едно и също - Монтелукаст. И на мен ми прави впечатление напоследък, че се изписват и на деца без астма, не знам, не съм капацитет и не мога да преценя как действат там. Но е факт, че на племеникът ми , след една кошмарна пневмония, подейства добре и подсилващо сякаш  Thinking
На моето момиче беше изписан в комбинация с фликсотид, като след месец-два отказах да го давам, защото имаше стр. ефекти. И въпреки, че е без него, положението се подобрява, отдавам го на израстване най-вече, но и Фликсотид/Пулмикорт изиграха своята роля  Peace
Спастичният бронхит, до колкото знам, преди е бил терминът за неалергична астма, т.н. вирусиндуцирана. която, по същество пак има и алерг. елемент, но алергията е само към вируси, а не към всякакви възможни алерени.
Ваня, имам спомен, че ти беше доволна от това лечение и нещата (пу-пу) са били стопирани в зародиш при Бела?

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Ваня дъщеричката ти докато го пиеше ,спря ли да прави бронхити,и после като го спряхте правела ли е ?

# 88
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
За чайовете да споделя, лекар УНГ ни изписа мащерка, босилек, живовлек,приятен аромат има и само такъв правя.
Синът ми пие сингулар вече трета зима, не е астматик, но всеки вирус се превръщане в бронхит,ларингит, пневмония. Да не казвам голяма дума, но се закрепи, не смея да спра лекарството, за да не влезем отново в този порочен кръг.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
wiwi само зимата ли го пие и какъв лекар му го изписа?Не е правел спазми така ли?
Сега ако се разболява как минават боледуванията?

Последна редакция: вт, 23 дек 2014, 21:49 от budiko

Общи условия

Активация на акаунт