Здрасти! Откога могат да се дават ядки на децата?

  • 19 821
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
след 2 год.възраст, з-то първо са алерген и второ- има огромен риск от задавяне

# 16
  • Мнения: 4 406
аз давам от около 2 месеца( беше на 1 г 7 мес) по- меки ядки- кашу, беля му тиквени семки, понякога си иска бадеми, но само ги смуче и ги изплюва.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
Ядки не преди 3-тата година.  Naughty Също пуканки, твърди бонбони и подобни.

Племенника ми се задави с фъстъци, когато беше на 2 и нещо. Попаднаха му в белия дроб и тъй като само леко се е закашлял се разбра след цял месец, през който поддържаше висока температура, пиеше антибиотици като поп и лекарите твърдяха, че имал бронхит... Ужасно беше просто. Изваждат се с бронхоскопия.

Ядките са и алерген, особено фъстъците.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
А как стои въпросът със сусама?

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
А как стои въпросът със сусама?

Мисля, че сте малки още. Тъй като е много полезен аз си бях взела, когато Дариа беше около годинката, но педиатърката й ми каза да изчакам. Още чакам /на 1г. и 9 месеца е/

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
А как стои въпросът със сусама?

Мисля, че сте малки още. Тъй като е много полезен аз си бях взела, когато Дариа беше около годинката, но педиатърката й ми каза да изчакам. Още чакам /на 1г. и 9 месеца е/

 smile3525

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз давам от два месеца....обожава фъстъци, обелени и разделени на две,  лешници, стафиди...напоследък откри и фурмите...........но той си има почти всички зъбки вече......Ако го оставя може само фъстъци да яде.......трябва да ви кажа, че после памперса е пълен с цели фъстъци, така че явно не му е проблем да ги гълта......уж ги дъвка, винаги го гледам......но само да се обърна и е напъхал няколко фъстъка......явно има нужда....знам ли

# 22
  • Мнения: 1 645
Аз още не съм давала

# 23
  • Мнения: 10 758
Колкото по-късно, толкова по-добре.  bouquet

# 24
  • Мнения: 5 713
Добре де, да кажем 4е ядките са смлени. От кога може да се дават? За фъстъка знам, 4е е алерген. А другите? Досега Маги е яла, след годинката орехи смлени и сусам.

# 25
  • Мнения: 255
Здравейте и благодаря за мненията! Сина ми е на година и четири месеца, но май ще изчакам с ядките като виждам какво пишете WinkА иначе сусам давам отдавна смлян и го прибавям към различните манджи.
Айде чао Wink

Общи условия

Активация на акаунт