10-дневна детоксикация със зелени смутита

  • 82 029
  • 512
  •   1
Отговори
# 465
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
Рецептите на Фея са чудесни,но имат куп непознати за мен продукти Thinking Аз ползвам местни био продукти и гледам да са по възможност сезонни. Не чувствам глад.

# 466
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз чувствам и хапвам по малко зеленчуци.
Данило ти къде си?

# 467
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
Аз съм в Сицилия. Пазарувам от местното пазарче.

# 468
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Днес и аз импровозирах, но се получи ок.

# 469
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
Днес и аз импровозирах, но се получи ок.
хе хе,много се радвам Hug
Аз импровизирам винаги

# 470
  • Мнения: 8 163
Две в едно, нищо му няма на лененото семе. То за всичко ще се намери някой, който да каже колко е вредно.

Ако не ти стига количеството, увеличи го или увеличи снаковете/междинните яденета.

Детоксът предполага консумация на свежи растителни продукти, така че напълно спокойно може да си ядете салата. Това не нарушава ритъма.

# 471
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
Минаха 10 дни. Малко наруших детокса Embarassed,затова ще направя още 2 дни.
Чувствам се малко изморена,но не е нещо сериозно.
Две в едно, ти как си?

# 472
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз доста зеленчуци хапвах и не го броя за добър този детокс за съжаление не се получи както го мислех.
Отделно забелязах, че блендера ми не блендира добре особено замразени неща.
Последната седмица съм болна след като първо мм после малчо бяха болни.
В общи линии съм доста изтощена.
Преди 2 години като го правих много по леко мина детокса.

Иначе открих любимо смути ябълка, банан, спанак и бадемово мляко.

# 473
  • Мнения: 8 163
Две в едно, нормално е да си изтощена, защото нямаш пълноценен сън в момента. За да се пасират по-добре замразените продукти ги изваждай предварително от фризера. Не за толкова дълго, че да се разказшкат, а колкото да се поотвърнат - за по 10-тина минути.

Данилу, лесно е да се наруши детокса, ако си единствената у вас, която го прави или ако има празници.

# 474
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
Две в едно, нормално е да си изтощена, защото нямаш пълноценен сън в момента. За да се пасират по-добре замразените продукти ги изваждай предварително от фризера. Не за толкова дълго, че да се разказшкат, а колкото да се поотвърнат - за по 10-тина минути.

Данилу, лесно е да се наруши детокса, ако си единствената у вас, която го прави или ако има празници.
О, благодаря Фея за подкрепата.  bouquet Наистина съм сама,а и понеже тук е карнавално време сме две недели все навън и така се получи Hug Но ще удължа периода не 10 дни,а 15. bouquet
Две в едно  Hugоправяй се Heart Eyes

# 475
  • Мнения: 8 163
Противниците на детокса често казват, че подобни курсове не работят. Само че що се отнася до детокса със смутита, той си работи точно като прочиства организма от токсини. Отговорът намерих в книгата Diet for a Poisoned Planet.

Смутитата са богати на фибри, а фибрите извличат и токсините, които преминават през тялото в резултат на ентерохепаталната циркулация. Токсините, които се приемат от храната (главно през високомазнинните животински продукти) и с които черният дроб не може да се справи, биват изтласкани към жлъчката, която пък ги връща със жлъчния сок в стомашно-чревния тракт за изхвърляне.

Хората, които ядат основно животински продукти задържат тези жлъчни сокове в дебелото черво по-дълго. Така се повишава рискът токсините да преминат през тънката мембрана на стомашно-чревната стена и да влязат обратно в кръвта.

Е, именно тук помагат фибрите на смутитата: хващат токсините и ги извличат от тялото. Защото, да припомня, най-много токсини се задържат в масната тъка на животните, в т.ч. и на хората. А често по време на детокс се изгарят и мазнини, което води до освобождаване на отрови, трупани с години.

Сиреч, по време на детокс със зелени смутита се обират и задържаните токсини от дебелото черво, и тези, които постъпват през жлъчния сок.

# 476
  • София
  • Мнения: 500
Здравейте! Поздравления за Фея, страхотна тема!
Купих си книгата "10 дневен детокс" на Смит и се запалих да пробвам! 🍀 Хубав ден!

# 477
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
След Великден ще направя един сериозен курс детокс.
Здравейте! Поздравления за Фея, страхотна тема!
Купих си книгата "10 дневен детокс" на Смит и се запалих да пробвам! 🍀 Хубав ден!
Ще ми е приятно,ако споделиш малко рецепти Hug

# 478
  • Мнения: 8 163
Здравейте! Поздравления за Фея, страхотна тема!
Купих си книгата "10 дневен детокс" на Смит и се запалих да пробвам! 🍀 Хубав ден!
Супер! Харесва ли ти? Според мен информацията е много добре поднесена. Пробва ли някоя от рецептите?

***

Някой друг освен Дванилу прави ли пролетен детокс? Аз още не съм...

# 479
  • Мнения: 14 638
Моя роднина прави пролетен детокс и приключи с хранително отравяне от някоя зеленилка.Не яде месо от няколко години.Вчера разбра,че е с Хашимото и сме мн.застроени.Не,че това има връзка с темата.
Фея преди около 2год.беше сложила линк за книга на американка излекувала Хашимото с хранителен режим.Загубих го.Били го сложила отново,когато имаш време,моля те.Може и на ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт